Sen o Lige majstrov sa rozplynul. Slovan v Borisove prehral hladko 0:3

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava si zatiaľ nesplnili sen o postupe do skupinovej fázy Ligy majstrov. V odvetnom súboji play-off podľahli v utorok večer v Borisov aréne miestnemu BATE 0:3 (0:1).

26.08.2014 20:26 , aktualizované: 22:48
Slovan, Borisov Foto: ,
Sprava: Seydouba Soumah zo Slovana a Anri Kaguš a Denis Poljakov z BATE Borisov.
debata (11)

Znamená to, že v súčte s prvým zápasom v Bratislave (1:1) si štvrtý postup medzi futbalovú smotánku starého kontinentu zabezpečil desaťnásobný bieloruský majster. Slovenský šampión Slovan Bratislava sa predstaví v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA.

Domáci hráči viedli od v 41. min gólom Michaila Gordejčuka a o svojom hladkom víťazstve a postupe rozhodli dvoma presnými zásahmi v rozpätí krátkeho časového úseku v 84. a 85. min. Vtedy presne namierili Sergej Krivec a Vitalij Rodionov. To už hrali slovanisti bez vylúčeného Seydoubu Soumaha, ktorý v 79. min videl po druhej žltej aj červenú kartu a prakticky stratili šancu na postup.

FC BATE Borisov (Biel.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 3:0 (1:0)
prvý zápas: 1:1, BATE postúpilo do skupinovej fázy LM
Góly: 41. Gordejčuk, 84. Krivec, 85. Rodionov, ŽK: 43. Olechnovič. 50. Lichatorovič – 47. Soumah, 50. Gorosito, 57. Kolčák, ČK: 79. Soumah (Slovan) po druhej ŽK, rozhodovali: Stark – Pickel, Schiffner (všetci Nem.)

V opatrnej prvej desaťminútovke zaujala len slabá strela Gordejčuka, ktorú Perniš kryl. V 14. min však vyrobila obrana Slovana veľkú chybu. Nechala za svoj chrbát zbehnúť Rodionova a ten mal dostatok času aj priestoru, aby v dobrej pozícii namieril – do ľavej žrde. Odrazenú loptu potom spacifikoval Hudák.

O dve minúty neskôr ukázali náznak modernej kombinácie aj hostia, ale obranca Jablonský zakončoval spoza šestnástky nepresne. O ďalšie tri minúty sa pri rohovej zastávke predviedol Soumah. Po jeho centri sa odrazená lopta dostala ku Grendelovi, no aj jeho zakončenie malo ďaleko k presnosti.

V 26. min opäť pohrozil najnebezpečnejší domáci hráč Rodionov. O minútu neskôr hlavičkoval Fořt, ale málo nebezpečne, a Černik bezpečne kryl. V 41. min sa futbalovejší hráči BATE dočkali. Po akcii Lichtaroviča a Rodionova nebojácne vbehol do šestnástky Slovana Gordejčuk a skúsene preloboval Perniša – 1:0.

Slovan vstúpil do druhého polčasu aktívne a v 53. min mal Gorosito po rohu Grendela dvakrát za sebou na nohe vyrovnanie, ale brankár Černik reflexívne zachránil po jeho strelách z niekoľkých metrov. Potom prišli veľké šance domácich. Krivecov pokus, Filipenkov volej, ale najmä Rodionovova strela z hranice šestnástky, keď lopta pristála na brvne, volali po góle.

V 79. min videl guinejský útočník Slovana Soumah po druhej žltej aj červenú kartu. To bol začiatok konca pre Slovan, lebo útočný vabank hosťom absolútne nevyšiel. Najprv v 84. min Krivec zvýšil na 2:0 pre bieloruského šampióna a o niekoľko sekúnd neskôr zatĺkol klinec do rakvy belasých najlepší hráč zápasu Rodionov.

Hlas:

František Straka (tréner Slovana Bratislava): "Nemám svojim hráčom ani veľmi čo vyčítať. Každý z nich robil pre úspech maximum. Ak by sme na začiatku druhého polčasu z veľkej šance vyrovnali na 1:1, asi by sme sa bavili o inom zápase. Škoda tohto výsledku, ale keby nám niekto pred mesiacom povedal, že si zahráme v skupinovej fáze Európskej ligy, asi by sme tomu neverili. Musíme byť vďační aj za tento úspech.“

Zápas sme sledovali ONLINE

- 90. min. Zápas sa skončil.
- 86. min. Rodionov zvyšuje na – 3:0.
- 84. min. Krivec sa nakonieč dočkal, keď využil rýchlu kontru a z 11 metrov nedal Pernišovi šancu – 2:0
- 82. min. Krivec mohol definitívne rozhodnúť, ale Grendel v poslednej chvíli napravil chybu, ktorú predtým urobil na polovici ihriska.
- 78. min. Seydouba Soumah musel opustiť ihrisko po druhej žltej karte!
- 64. min. Slovan mal šťastie, Rodionov trefil hornú žrď.
- 62. min. Na ihrisku už je aj Robert Vittek, nahradil Pavla Fořta.
- 53. min. Slovan mal obrovskú šancu, ale Gorosito po rohu dvakrát neprepálil brankára Černika.
- 46. min. Začal sa druhý polčas.
- 45. min. Skončil sa prvý polčas.
- 41. min. Domáci sa dočkali, keď Gordejčuk využil slabý dôraz Gorosita a Pernišovi nedal šancu – 1:0.
- 35. min. Bielorusi teraz zvierajú Slovan. Ich tlak vyvrcholil nebezpečnou prízemnou strelou Filipenka tesne vedľa.
- 16. min. Prvá strela Slovana, Jablonského krížnej strele chýbal viac ako meter.
- 14. min. Rodionov sa vyhol ofsajdovej pasci a sám pred Pernišom trafil iba tyč.
- 1. min. Zápas sa začal.

Ostatné zápasy play off LM

Zenit Petrohrad (Rus.) – Standard Liége (Belg.) 3:0 (1:0)
prvý zápas: 1:0, do skupinovej fáze postúpil Zenit Petrohrad
Góly: 30. Rondon, 54. a 58. Hulk (prvý z pok. kopu), ČK: 44. Fajzulin po druhej ŽK – 89. Faty, rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)
Tomáš Hubočan (Zenit) nefiguruje v zápise o stretnutí

APOEL Nikózia (Cyp.) – BK Aalborg (Dán.) 4:0 (2:0)
prvý zápas: 1:1, do skupinovej fázy LM postúpil APOEL Nikózia
Góly: 28. Oliveira, 43. De Vincenti, 64. Aloneftis, 75. Sheridan, rozhodoval: William Collum (Škót.)

Celtic Glasgow (Škót.) – NK Maribor (Slovin.) 0:1 (0:0)
prvý zápas: 1:1, do skupinovej fázy postúpil Maribor
Gól: 75. Tavares, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

FC Porto (Portug.) – OSC Lille (Fr.) 2:0 (0:0)
prvý zápas: 1:0, do skupinovej fázy postúpilo Porto
Góly: 49. Brahimi, 69. J. Martínez, rozhodoval: Svein Moen (Nór.)