Po prvom súboji gigantov sa teší Real, rozhodol Benzema

Futbalisti Realu Madrid urobili ďalší krok k naplneniu veľkého tohtosezónneho cieľa. V úvodnom semifinále Ligy majstrov zdolali na domácej pôde Bayern Mníchov 1:0 (1:0) a k vysnívanej miestenke v lisabonskom finále (24. mája) majú pred budúctotýždňovou odvetou o čosi bližšie ako obhajca trofeje.

23.04.2014 22:38
Real Madrid, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Realu Madrid z gólu Karima Benzemu (druhý sprava).
debata (2)

Bayern mal pritom v prvom polčase jednoznačnú prevahu. Najlepšie ju vyjadruje držanie lopty. Hostia ju mali na svojich kopačkách až 75 percent z celkového času. Do gólových šancí sa však nedostávali. Naopak, z rýchlych protiútokov hrozil Real.

Jeden z nich dokonca premenil na vedúci gól. V 19. minúte poslal Cristiano Ronaldo výbornú prihrávku na šprintujúceho Fabia Coentraa, ktorý našiel Karima Benzemu. Francúzsky útočník vo veľkej príležitosti nezaváhal a prekonal bezmocného Manuela Neuera – 1:0. Náskok zverencov Carla Ancelottiho mohol o štyri minúty zvýšiť Ronaldo, sám pred Neuerom však zlyhal. V závere prvého polčasu nepochodil v sľubnej príležitosti ani Angel di María.

Gól Karima Benzemu

Obraz hry sa po prestávke prekvapujúco zmenil. Real dokázal vyrovnať hru a Bayern naďalej nepúšťal k vážnejším šanciam. Najväčšiu spálil až päť minút pred koncom Mario Götze, ktorý z desiatich metrov neprestrelil Ikera Casillasa. Ani španielsky gigant však nebol príliš nebezpečný. Náznaky sľubných akcií nedotiahol do zdarného konca a tak si do Mníchova povezie len jednogólový náskok.

Zaujímavosťou je, že Ancelotti neprehral ani v siedmom vzájomnom zápase s Bayernom. Jeho bilancia s nemeckým šampiónom je po strede päť víťazstiev a dve remízy. Naopak, bavorský veľkoklub nevyhral na Santiago Bernabeu už trinásť rokov.