Chelsea vyhrala 2:0 a postupuje, Real hazardoval s luxusným náskokom

Prvými semifinalistami Ligy majstrov sú futbalisti Realu Madrid a Chelsea Londýn. Španielsky vicemajster, ktorý nastúpil v základnej zostave bez Cristiana Ronalda, zvíťazil v úvodnom štvrťfinálovom zápase nad Borussiou Dortmund hladko 3:0, no v odvete sa potrápil.

08.04.2014 21:42 , aktualizované: 22:42
Roman Weidenfeller Foto: ,
Roman Weidenfeller chytá penaltu.

Na nemeckej pôde prehral 0:2. Anglický veľkoklub síce prehral na trávniku PSG 1:3, no v odvete vyhral 2:0 a zahrá medzi najlepšou štvoricou súťaže.

Real mohol už po štvrťhodine hry upokojiť Di Maria. Argentínsky stredopoliar však z jedenástky neuspel a Borussia sa odhodlala k veľkému náporu. Výsledkom boli dva góly, o oba sa ešte v prvom polčase postaral Reus. Od predĺženia delil v tej chvíli domácich jediný presný zásah, no toho sa po zmene strán nedočkali a tak sa s najprestížnejšou klubovou súťažou lúčia.

Rovnako ako Parížania, ktorí držali postupový výsledok v Londýne až do 87. minúty. Chelsea sa síce do veľkých šancí v prvom polčase nedostávala, jednu z mála však predsa len po polhodine hry využil Schürrle.

Nemecký stredopoliar sa presadil z vnútra šestnástky a zaznamenal svoj premiérový gól v Lige majstrov. K streleniu postupového presného zásahu boli zverenci Josého Mourinha blízko hneď v úvode druhého dejstva. Dvakrát však proti anglickému veľkoklubu hralo brvno.

Postup zariadil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Demba Ba, ktorý nahradil po hodine hry na ihrisku Lamparda.

Borussia Dortmund (Nem.) – Real Madrid (Šp.) 2:0 (2:0)
prvý zápas: 0:3, Real postupuje do semifinále
Góly: 24. a 37. M. Reus, rozhodoval: Skomina (Slovin.)
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek (81. Aubameyang), M. Friedrich, Hummels, Durm – Jojič, Kirch – Grosskreutz, H. Mchitarjan, M. Reus – R. Lewandowski
Real: Casillas – D. Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, F. Coentrao – llarramendi (46. Isco), Xabi Alonso, Modrič – A. di María (73. Casemiro), G. Bale – Benzema (90.+ Varane)

FC Chelsea (Angl.) – Paríž St-Germain (Fr.) 2:0 (1:0)
prvý zápas: 1:3, Chelsea postupuje do semifinále
Góly: 31. Schürrle, 88. Demba Ba, rozhodoval: Proenca (Portug.)
Chelsea: P. Čech – B. Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta – David Luiz, Lampard (66. Demba Ba) – Willian, Oscar (81. Torres), E. Hazard (18. Schürrle) – Eto'o
PSG: Sirigu – Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell – Thiago Motta – Verratti (55. Cabaye), Matuidi – Lucas Moura (84. Marquinhos), Lavezzi (73. Pastore) – Cavani

Viac na túto tému: #Real Madrid #Borussia Dortmund #Paríž St. Germain #Chelsea FC