Real siaha na semifinále, Chelsea dostala v Paríži trojku

Víťazstvá domácich tímov sa zrodili v stredajších prvých stretnutiach štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov. Futbalisti Realu Madrid sú opäť o čosi bližšie k naplneniu veľkého tohtosezónneho ciela - triumfu v najprestížnejšej klubovej súťaži. Španielsky veľkoklub pred svojimi fanúšikmi Borussiu Dortmund 3:0 (2:0). V druhom zápase prehrala londýnska Chelsea na ihrisku Paríža St. Germain 1:3 (1:1).

02.04.2014 22:55
Zlatan Ibrahimovič, Eden Hazard Foto: ,
Útočník Paríža St. Germain Zlatan Ibrahimovič (vľavo) v súboji so stredopoliarom Chelsea Edenom Hazardom.

Zverencom Carla Ancelottiho vyšiel vstup do zápasu. Už po troch minútach sa domáci predviedli vydarenou akciou. Na jej konci bol Gareth Bale, ktorý zblízka prekonal brankára Romana Weidenfellera. Po necelej polhodine viedol Real už dvojgólovým rozdielom. Strelou z hranice šestnástky sa prezentoval Isco.

Presného zásahu sa dočkala aj najväčšia hviezda Madridčanov – Cristiano Ronaldo. Portugalský krídelník prenikol v 57. minúte do šestnástky a gólmana Borussie poľahky prekonal – 3:0. Pre Ronalda to bol už štrnásty gól v aktuálnej sezóne Ligy majstrov a prekonal tak rekord barcelonskej hviezdy Lionela Messiho spred dvoch rokov.

Pred odvetou je favorizovaný Real vo výbornej pozícii a blízko k tomu, aby oplatil nemeckému vicemajstrovi minuloročné vyradenie v semifinále Ligy majstrov (po výsledkoch 1:4 a 2:0).

V druhom stredajšom stretnutí sa zrodilo menšie prekvapenie. Paríž St. Germain zdolal na domácej pôde londýnsku Chelsea 3:1. Na gól Ezequiela Lavezziho síce odpovedal z jedenástky Eden Hazard, no po hodine hry rozhodol o víťazstve francúzskeho majstra David Luiz – vlastným gólom. Ďalšie útočné snahy Parížanov „otupilo“ svalové zranenie hviezdneho Zlatana Ibrahimoviča, no napokon ich triumf potvrdil v poslednej minúte Javier Pastore.

PSG neprehralo doma už 29 zápasov v európskych pohárových súťažiach, v Parku princov naposledy zvíťazil Hapoel Tel Aviv v novembri 2006 v dueli skupinovej fázy Pohára UEFA.

Real Madrid (Šp.) – Borussia Dortmund (Nem.) 3:0 (2:0)

• Góly: 3. G. Bale, 27. Isco, 56. C. Ronaldo, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)
  • Real: Casillas – D. Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, F. Coentrao – Modrič, Xabi Alonso, Isco (72. Illarramendi) – G. Bale, Benzema (74. Morata), Cristiano Ronaldo (80. Casemiro)
  • Borussia: Weidenfeller – Piszczek (67. Schieber), Hummels, Papastathopulos, Durm – Kehl (73. Jojič), N. Sahin – Grosskreutz, Mchitarjan (64. Hofmann), Reus – Aubameyang

Paríž St. Germain (Fr.) – FC Chelsea (Angl.) 3:1 (1:1)

• Góly: 4. Lavezzi, 61. David Luiz (vlastný), 90.+ Pastore – 27. E. Hazard (z pok. kopu), rozhodoval: Mažič (Srb.)
  • Paríž: Sirigu – Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell – Verratti (75. Cabaye), Thiago Motta, Matuidi – É. Cavani, Ibrahimovič (69. Lucas Moura), Lavezzi (85. Pastore)
  • Chelsea: P. Čech – B. Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires, David Luiz – Willian, Oscar (74. Lampard), E. Hazard – Schürrle (59. F. Torres)
Viac na túto tému: #Real Madrid #Borussia Dortmund #Paríž St. Germain #Chelsea FC