Razgrad zdolal Partizan, Kuciak pomohol k nádejnej remíze

Futbalisti Ludogoreca Razgrad, ktorí v 2. predkole vyradili bratislavský Slovan, si v stredu vypracovali miernu výhodu na postup do play off prestížnej klubovej súťaže.

31.07.2013 23:17
kuciak, Gulbrandsen, Brzyski Foto: ,
Dušan Kuciak sleduje hráča Molde Fredrika Gulbrandsena, ktorého bráni Tomasz Brzyski.

V úvodnom zápase 3. predkola zdolali na domácom trávniku Partizan Belehrad 2:1, keď v druhom polčase nepriaznivé skóre otočili v priebehu necelých 14 minút Marcelinho s Aleksandrovom.

V stredu bol z domácich mužstiev úspešný ešte Celtic Glasgow, ktorý vďaka gólu Commonsa zo 76. min zdolal švédsky IF Elfsborg 1:0.

Blízko k výhre bol aj Salzburg (nastúpil bez dlhodobo zraneného Dušana Šventa), o víťazstvo nad Fenerbahce Istanbul (Miroslav Stoch nefiguroval v zápise o stretnutí) prišiel v nadstavenom čase, keď pokutový kop premenil hosťujúci Raul Meireles.

UEFA pôvodne Fenerbahce z Ligy majstrov vyradila pre účasť v korupčnej kauze zo sezóny 2010/2011. Športová arbitráž CAS však v polovici júla rozhodnutie zvrátila.

Legia Varšava aj vďaka brankárovi Dušanovi Kuciakovi uhrala nádejnú remízu 1:1 na ihrisku nórskeho Molde, kde po prvom polčase prehrávala. Rovnakým výsledkom skončil aj zápas APOEL Nikózia – NK Maribor.

Výsledky prvých zápasov 3. predkola:

FK Molde (Nór.) – Legia Varšava (Poľ.) 1:1 (1:0)
Góly: 29. Chima – 68. Dvališvili, ČK: 74. Gulbrandsen (Molde) po druhej ŽK
Dušan Kuciak (Legia) odchytal celý zápas

APOEL Nikózia (Cyp.) – NK Maribor (Slovin.) 1:1 (1:0)
Góly: 21. Esmaël Goncalves – 64. Marcos Tavares

Ludogorec Razgrad (Bul.) – Partizan Belehrad (Srb.) 2:1 (0:0)
Góly: 54. Marcelinho, 67. Aleksandrov – 49. S. Markovič, ČK: 85. Jojič (Partizan) po druhej ŽK

Red Bull Salzburg (Rak.) – Fenerbahce Istanbul (Tur.) 1:1 (0:0)
Góly: 68. Alan – 90.+ Raul Meireles (z 11 m)
Dušan Švento (Salzburg) je dlhodobo zranený, Miroslav Stoch (Fenerbahce) nefiguroval v zápise o stretnutí

Celtic Glasgow (Škót.) – IF Elfsborg (Švéd.) 1:0 (0:0)
Gól: 76. Commons

Viac na túto tému: #futbal #liga majstrov #3. predkolo