Šok na Nou Campe! Messi nedal penaltu, Chelsea postúpila do finále

Argentínska superhviezda opäť premrhala niekoľko dobrých šancí a španielsky šampión tak skončil svoju púť Ligou majstrov už v semifinále. Po tom, ako prehrali zverenci Pepa Guardiolu na trávniku londýnskej Chelsea 0:1, uhrali doma len remízu 2:2.

Fernando Torres
Klinec do barcelonskej rakvy zatĺkol Fernando Torres.
Autor: SITA

FC Barcelona (Šp.) – FC Chelsea (Angl.) 2:2 (2:1) – prvý zápas: 0:1, do finále postúpila Chelsea

• Góly: 35. S. Busquets, 43. Iniesta – 45.+ Ramires, 90.+ F. Torres, ŽK: 50. Iniesta, 71. Messi – 32. Obi Mikel, 45. Ramires, 50. Ivanovič, 59. P. Čech, 72. Lampard, 89. Raul Meireles, ČK: 37. Terry (Chelsea), rozhodoval: Cakir (Tur.)
  • Barcelona: Víctor Valdés – Piqué (26. Dani Alves), Mascherano, Puyol – Xavi, S. Busquets – Fábregas (74. S. Keita), Iniesta – I. Cuenca (67. C. Tello), Messi, A. Sánchez
  • Chelsea: P. Čech – Ivanovič, G. Cahill (12. Bosingwa), Terry, Ashley Cole – Raul Meireles, Obi Mikel – Mata (58. S. Kalou), Lampard, Ramires – D. Drogba (80. F. Torres)

Hneď v úvode sa rútil Messi na Čecha v bránke Chelsea. Vypálil, ale loptu zastavila len bočná sieť. Najlepší futbalista planéty mohol dorovnať celkové skóre aj na konci 19. minúty. Sám pred vybiehajúcim Čechom však opäť zlyhal.

V ďalších minútach lietali do šestnástky mohutne sa brániacej Chelsea lopty zo všetkých strán. A keď už sa nemohol Busquets pozerať na trápenie sa Messiho, po umnej prihrávke Cuencu poslal strelou z piatich metrov Barcelonu do vedenia.

Zápas FC Barcelona – Chelsea Londýn vo videoskratke

Len o dve minúty neskôr prišiel pre zverencov Roberta di Mattea ďalší tvrdý úder. Kapitán Terry nezmyselne nakopol kolenom Sáncheza do chrbta a videl červenú kartu. Anglický veľkoklub tak stratil už v prvom polčase oboch stopérov, keďže Gary Cahill musel opustiť ihrisko v úvode pre zranenie.

Ešte viac zrazil oslabenú Chelsea do kolien v predposlednej minúte Iniesta, ktorý po Messiho prihrávke pohodlne obstrelil Čecha. Keď už sa zdalo, že Barcelona pôjde do šatne s postupovým náskokom, šokoval vypredaný Nou Camp po Lampardovom pase Ramires. Brazílčan v nadstavenom čase parádne preloboval Valdesa.

Lionel Messi zahodil v stretnutí jedenástku.
Autor: Reuters

Už po štyroch minútach druhého polčasu mohol opäť nakloniť misky váh na stranu Barcelony Messi. Lenže obávaný útočník nestrelil svoj prvý gól do siete Chelsea ani z pokutového kopu – strelu poslal len do brvna a natiahol svoje gólové suchoty už na 290 minút.

Barcelona po zvyšok zápasu súpera zatlačila do šestnástky, loptu držala na kopačkách takmer 75 percent z celkového času, vytvorila si množstvo šancí (Messiho žrď, Iniestov či Tellov prienik, Mascheranova strela). Obhajca trofeje z nich však nič nevyťažil ,a tak dal v nadstavenom čase postupovú bodku pre Chelsea Torres.

„Bili sme sa celých deväťdesiat minút. To, čo sme dosiahli, je fantastické. Boli sme odmenení za to, že sme zo seba vydali 150 percent,“ citovala po zápase brankára Chelsea Čecha BBC.

Diego Costa

Diego Costa zatiaľ nezvláda dva náročné zápasy za týždeň

18.09.2014 12:24

Diego Costa nie je pripravený odohrať dva zápasy v priebehu jedného týždňa, vysvetľuje tréner futbalistov FC Chelsea José Mourinho.

Jerome Boateng, Pep Guardiola

Ukázali srdce a túžbu vyhrať, chválil zverencov Guardiola

18.09.2014 11:17

Deväťdesiat minút búšili futbalisti Bayernu Mníchov do obranných hradieb Manchestru City, až sa napokon dočkali zaslúženej odmeny.

fanúšikovia CSKA, polícia, ilustračná foto, nepokoje v hľadisku

Priaznivci CSKA nezniesli debakel v LM. Hádzali svetlice a prerušili duel

18.09.2014 09:50

Keď už ich futbalisti nemali nádej na úspech, začali si priaznivci CSKA Moskva v Ríme krátiť čas hádzaním svetlíc na tribúny s domácimi divákmi.

Nicolas Sarkozy

Sarkozy sa vracia do politiky, verí, že bude opäť prezidentom

19.09.2014 19:21

Bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy oznámil, že sa vracia do politiky. Verí, že sa mu opäť podarí dostať do Elysejského paláca.

Austrália, polícia, teroristická hrozba

Austrália zvýšila po teroristickej hrozbe ochranu parlamentu

19.09.2014 17:44

Po odhalení hrozieb zo strany islamských radikálov v Austrálii posilnila vláda ochranu parlamentu v Canberre.

Euro, peniaze, bankovky, ekonomika, eurofondy

Penta sa už dohodla na kúpe SME, tvrdí český portál

19.09.2014 17:40

Vydavateľ denníka SME prejde čiastočne do rúk Penty, tvrdí český server motejlek.com. Predaj ešte môže zablokovať druhý spoluvlastník.

Alex Salmond

Predák škótskych separatistov ohlásil rezignáciu

19.09.2014 17:29

Predák škótskych separatistov a škótsky prvý minister Alex Salmond ohlásil rezignáciu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Bleskové správy
  • 19:27

Futbalista Spartaka Trnava Srdjan Grabež nebude "andelom" k dispozícii minimálne šesť mesiacov.

• 17:52

Lille bude 21. - 23. novembra dejiskom stretnutia Francúzsko - Švajčiarsko vo finále Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov.

• 15:46

Vedenie KHL oficiálne potvrdilo čas začiatku vianočného domáceho stretnutia Slovana Bratislava proti Neftechimiku Nižnekamsk. Duel sa uskutoční podľa plánu v stredu 24. decembra 2014 so začiatkom o 13.00 h SEČ.