Šok na Nou Campe! Messi nedal penaltu, Chelsea postúpila do finále

Argentínska superhviezda opäť premrhala niekoľko dobrých šancí a španielsky šampión tak skončil svoju púť Ligou majstrov už v semifinále. Po tom, ako prehrali zverenci Pepa Guardiolu na trávniku londýnskej Chelsea 0:1, uhrali doma len remízu 2:2.

Fernando Torres
Klinec do barcelonskej rakvy zatĺkol Fernando Torres.
Autor: SITA

FC Barcelona (Šp.) – FC Chelsea (Angl.) 2:2 (2:1) – prvý zápas: 0:1, do finále postúpila Chelsea

• Góly: 35. S. Busquets, 43. Iniesta – 45.+ Ramires, 90.+ F. Torres, ŽK: 50. Iniesta, 71. Messi – 32. Obi Mikel, 45. Ramires, 50. Ivanovič, 59. P. Čech, 72. Lampard, 89. Raul Meireles, ČK: 37. Terry (Chelsea), rozhodoval: Cakir (Tur.)
  • Barcelona: Víctor Valdés – Piqué (26. Dani Alves), Mascherano, Puyol – Xavi, S. Busquets – Fábregas (74. S. Keita), Iniesta – I. Cuenca (67. C. Tello), Messi, A. Sánchez
  • Chelsea: P. Čech – Ivanovič, G. Cahill (12. Bosingwa), Terry, Ashley Cole – Raul Meireles, Obi Mikel – Mata (58. S. Kalou), Lampard, Ramires – D. Drogba (80. F. Torres)

Hneď v úvode sa rútil Messi na Čecha v bránke Chelsea. Vypálil, ale loptu zastavila len bočná sieť. Najlepší futbalista planéty mohol dorovnať celkové skóre aj na konci 19. minúty. Sám pred vybiehajúcim Čechom však opäť zlyhal.

V ďalších minútach lietali do šestnástky mohutne sa brániacej Chelsea lopty zo všetkých strán. A keď už sa nemohol Busquets pozerať na trápenie sa Messiho, po umnej prihrávke Cuencu poslal strelou z piatich metrov Barcelonu do vedenia.

Zápas FC Barcelona – Chelsea Londýn vo videoskratke

Len o dve minúty neskôr prišiel pre zverencov Roberta di Mattea ďalší tvrdý úder. Kapitán Terry nezmyselne nakopol kolenom Sáncheza do chrbta a videl červenú kartu. Anglický veľkoklub tak stratil už v prvom polčase oboch stopérov, keďže Gary Cahill musel opustiť ihrisko v úvode pre zranenie.

Ešte viac zrazil oslabenú Chelsea do kolien v predposlednej minúte Iniesta, ktorý po Messiho prihrávke pohodlne obstrelil Čecha. Keď už sa zdalo, že Barcelona pôjde do šatne s postupovým náskokom, šokoval vypredaný Nou Camp po Lampardovom pase Ramires. Brazílčan v nadstavenom čase parádne preloboval Valdesa.

Lionel Messi zahodil v stretnutí jedenástku.
Autor: Reuters

Už po štyroch minútach druhého polčasu mohol opäť nakloniť misky váh na stranu Barcelony Messi. Lenže obávaný útočník nestrelil svoj prvý gól do siete Chelsea ani z pokutového kopu – strelu poslal len do brvna a natiahol svoje gólové suchoty už na 290 minút.

Barcelona po zvyšok zápasu súpera zatlačila do šestnástky, loptu držala na kopačkách takmer 75 percent z celkového času, vytvorila si množstvo šancí (Messiho žrď, Iniestov či Tellov prienik, Mascheranova strela). Obhajca trofeje z nich však nič nevyťažil ,a tak dal v nadstavenom čase postupovú bodku pre Chelsea Torres.

„Bili sme sa celých deväťdesiat minút. To, čo sme dosiahli, je fantastické. Boli sme odmenení za to, že sme zo seba vydali 150 percent,“ citovala po zápase brankára Chelsea Čecha BBC.

Seydouba Soumah, Anri Chaguš, Denis Poľakov

Z premožiteľa Slovana je v Európe fackovací panák

06.11.2014 10:16

Futbalisti BATE Borisov majú za sebou dvojzápas, ktorý by zrejme najradšej čo najrýchlejšie vypustili z hláv.

Lionel Messi

Messi má strelecký rekord, dorovnal Raúla. Manchester City podľahol CSKA

05.11.2014 22:39

Fanúšikovia mu vyčítali stratu formy. Experti špekulovali o tom, čo môže za jeho slabé výkony. Lionel Messi však góly rozhodne nezabudol strieľať.

Mehdi Benatia, Francesco Totti

Bayern hrá o postup. Rimania o povesť

05.11.2014 10:00

Futbalisti rímskeho AS stoja pred veľkou výzvou. Po tom, ako na domácom trávniku prehrali v zápase Ligy majstrov s Bayernom Mníchov šokujúco 1:7 (0:5), majú možnosť na reparát.

Katovice, výbuch plynu

V päťhviezdičkovom hoteli v centre Londýna došlo k explózii

22.11.2014 10:47

Najmenej 14 ľudí utrpelo zranenia pri silnom výbuchu, ktorý v noci na sobotu otriasol luxusným hotelom v centre Londýna.

Ukrajina, rebeli

Kyjev: Na Donbase je 7 500 ruských vojakov. Dovolenkujú tam, opakuje Moskva

22.11.2014 10:35

Na východe Ukrajiny operuje 7 500 ruských vojakov a ich prítomnosť blokuje snahu o stabilizáciu situácie, tvrdí ukrajinský minister obrany Stepan Poltorak.

Peniaze, euro, 500, ekonomika, graf

Najviac darov dostala SDKÚ, Smer tento rok vraj nepodporil nikto

22.11.2014 08:56

Najviac darov za prvých deväť mesiacov tohto roka dostala SDKÚ, a to 178 300 eur. Vládny Smer, či SaS tvrdia, že žiadne dary nedostali.

Keňa, Šabab

Islamisti v Keni uniesli autobus plný cestujúcich. Kto nebol moslim, toho zabili

22.11.2014 08:52

Členovia islamistických milícií Šabáb uniesli v Keni linkový autobus, ktorý smeroval do Nairobi a zabili 28 jeho pasažierov. Kto nebol moslim, nemal šancu prežiť.

Bleskové správy
  • 09:25

Nočné výsledky NBA: Charlotte - Orlando 100:105, Philadelphia - Phoenix 96:122, Atlanta - Detroit 99:89, Toronto - Milwaukee 124:83, Memphis - Boston 117:100, Minnesota - San Antonio 92:121, Oklahoma City - Brooklyn 92:94, Washington - Cleveland 91:78, Dallas - Los Angeles Lakers 140:106, Denver - New Orleans 117:97, Golden State - Utah 101:88, Portland - Chicago 105:87.

• 22:20

Klub zámorskej hokejovej NHL Dallas Stars v piatok predĺžil zmluvu s útočníkom Jasonom Spezzom.

• 21:21

Koncoročná svetová jednotka podľa rebríčka UCI a tým pádom aj celkový víťaz série World Tour Španiel Alejandro Valverde sa v roku 2015 predstaví na Tour de France a Vuelte.