Šok na Nou Campe! Messi nedal penaltu, Chelsea postúpila do finále

Argentínska superhviezda opäť premrhala niekoľko dobrých šancí a španielsky šampión tak skončil svoju púť Ligou majstrov už v semifinále. Po tom, ako prehrali zverenci Pepa Guardiolu na trávniku londýnskej Chelsea 0:1, uhrali doma len remízu 2:2.

Fernando Torres
Klinec do barcelonskej rakvy zatĺkol Fernando Torres.
Autor:

FC Barcelona (Šp.) – FC Chelsea (Angl.) 2:2 (2:1) – prvý zápas: 0:1, do finále postúpila Chelsea

• Góly: 35. S. Busquets, 43. Iniesta – 45.+ Ramires, 90.+ F. Torres, ŽK: 50. Iniesta, 71. Messi – 32. Obi Mikel, 45. Ramires, 50. Ivanovič, 59. P. Čech, 72. Lampard, 89. Raul Meireles, ČK: 37. Terry (Chelsea), rozhodoval: Cakir (Tur.)
  • Barcelona: Víctor Valdés – Piqué (26. Dani Alves), Mascherano, Puyol – Xavi, S. Busquets – Fábregas (74. S. Keita), Iniesta – I. Cuenca (67. C. Tello), Messi, A. Sánchez
  • Chelsea: P. Čech – Ivanovič, G. Cahill (12. Bosingwa), Terry, Ashley Cole – Raul Meireles, Obi Mikel – Mata (58. S. Kalou), Lampard, Ramires – D. Drogba (80. F. Torres)

Hneď v úvode sa rútil Messi na Čecha v bránke Chelsea. Vypálil, ale loptu zastavila len bočná sieť. Najlepší futbalista planéty mohol dorovnať celkové skóre aj na konci 19. minúty. Sám pred vybiehajúcim Čechom však opäť zlyhal.

V ďalších minútach lietali do šestnástky mohutne sa brániacej Chelsea lopty zo všetkých strán. A keď už sa nemohol Busquets pozerať na trápenie sa Messiho, po umnej prihrávke Cuencu poslal strelou z piatich metrov Barcelonu do vedenia.

Zápas FC Barcelona – Chelsea Londýn vo videoskratke

Len o dve minúty neskôr prišiel pre zverencov Roberta di Mattea ďalší tvrdý úder. Kapitán Terry nezmyselne nakopol kolenom Sáncheza do chrbta a videl červenú kartu. Anglický veľkoklub tak stratil už v prvom polčase oboch stopérov, keďže Gary Cahill musel opustiť ihrisko v úvode pre zranenie.

Ešte viac zrazil oslabenú Chelsea do kolien v predposlednej minúte Iniesta, ktorý po Messiho prihrávke pohodlne obstrelil Čecha. Keď už sa zdalo, že Barcelona pôjde do šatne s postupovým náskokom, šokoval vypredaný Nou Camp po Lampardovom pase Ramires. Brazílčan v nadstavenom čase parádne preloboval Valdesa.

Lionel Messi zahodil v stretnutí jedenástku.
Autor: Reuters

Už po štyroch minútach druhého polčasu mohol opäť nakloniť misky váh na stranu Barcelony Messi. Lenže obávaný útočník nestrelil svoj prvý gól do siete Chelsea ani z pokutového kopu – strelu poslal len do brvna a natiahol svoje gólové suchoty už na 290 minút.

Barcelona po zvyšok zápasu súpera zatlačila do šestnástky, loptu držala na kopačkách takmer 75 percent z celkového času, vytvorila si množstvo šancí (Messiho žrď, Iniestov či Tellov prienik, Mascheranova strela). Obhajca trofeje z nich však nič nevyťažil ,a tak dal v nadstavenom čase postupovú bodku pre Chelsea Torres.

„Bili sme sa celých deväťdesiat minút. To, čo sme dosiahli, je fantastické. Boli sme odmenení za to, že sme zo seba vydali 150 percent,“ citovala po zápase brankára Chelsea Čecha BBC.

Tomasz Jodlowiec, Aliko Bala, Matúš Bero

Bero: Ak nepostúpime cez Legiu, odchádzam

28.07.2016 16:10

Slovenský futbalový talent, dvadsaťročný Matúš Bero už podpísal zmluvu s tureckým Tranzonsporom, ale má povolenie pomôcť ešte AS Trenčín.

Martin Škrtel

Škrtel po debute za Fenerbahce proti Monaku: Získali sme dôležitý triumf

28.07.2016 09:11

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel absolvoval v stredu úspešnú súťažnú premiéru v drese svojho nového zamestnávateľa Fenerbahce Istanbul.

Mihail Alexandrov, Jakub Holúbek, Nemanja Nikolič

Trenčania neskladajú zbrane. Rozhodla efektivita, zhodujú sa

28.07.2016 08:24

Predovšetkým jedno slovo - efektivita - skloňovali futbalisti AS Trenčín po stredajšej prehre 0:1 s Legiou Varšava v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov.

Fethullah Gülen

Turecko žiada Nemecko o vydanie stúpencov Fethullaha Gülena

28.07.2016 17:26

Turecká vláda žiada Nemecko o vydanie stúpencov Fethullaha Gülena, kazateľa žijúceho v USA, ktorého v Ankare považujú za strojcu nedávneho neúspešného pokusu o puč.

Miroslav Beblavý

Firmám tety Anky sa vlani darilo, upozornil Beblavý

28.07.2016 17:11

Firmám spojeným s príbuznou bývalého generálneho riaditeľa VšZP Marcela Foraia Annou Sučkovou sa vlani darilo. Konštatoval to poslanec NR SR Miroslav Beblavý.

Kia Motors Slovakia

Žilinský závod Kie zvýšil rekordne výrobu

28.07.2016 17:04

Žilinský závod kórejskej automobilky Kia Motors v prvom polroku zvýšil výrobu medziročne o 4,7 percenta na rekordných 177 900 vozidiel.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

The Financial Times: Čo spustilo lavínu teroristických útokov v Európe?

28.07.2016 17:00

Európa počas tohtoročného leta čelí vlne vražedných útokov vykonaných rôznymi metódami a zbraňami. Občania sú v úzkych a politici hľadajú účinné opatrenia.

Bleskové správy
  • 18:14

Ukrajinský tenista Sergij Stachovskij nevyužije príležitosť zahrať si na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro.

• 15:32

Slovenská kvalifikantka Rebecca Šramková zvíťazila presne za dve hodiny 6:7 (7), 6:1, 6:3 nad domácou Denisou Allertovou nasadenou ako druhou v osemfinále na turnaji ITF v Prahe.

• 15:05

Mladý slovenský futbalový obranca Atila Varga je jedným zo štvorice hráčov, ktorí odchádzajú na hosťovanie z talianskeho prvoligového klubu Sampdoria Janov do "farmárskeho" tímu Latina Calcio v Serie B.