Šok na Nou Campe! Messi nedal penaltu, Chelsea postúpila do finále

Argentínska superhviezda opäť premrhala niekoľko dobrých šancí a španielsky šampión tak skončil svoju púť Ligou majstrov už v semifinále. Po tom, ako prehrali zverenci Pepa Guardiolu na trávniku londýnskej Chelsea 0:1, uhrali doma len remízu 2:2.

Fernando Torres
Klinec do barcelonskej rakvy zatĺkol Fernando Torres.
Autor:

FC Barcelona (Šp.) – FC Chelsea (Angl.) 2:2 (2:1) – prvý zápas: 0:1, do finále postúpila Chelsea

• Góly: 35. S. Busquets, 43. Iniesta – 45.+ Ramires, 90.+ F. Torres, ŽK: 50. Iniesta, 71. Messi – 32. Obi Mikel, 45. Ramires, 50. Ivanovič, 59. P. Čech, 72. Lampard, 89. Raul Meireles, ČK: 37. Terry (Chelsea), rozhodoval: Cakir (Tur.)
  • Barcelona: Víctor Valdés – Piqué (26. Dani Alves), Mascherano, Puyol – Xavi, S. Busquets – Fábregas (74. S. Keita), Iniesta – I. Cuenca (67. C. Tello), Messi, A. Sánchez
  • Chelsea: P. Čech – Ivanovič, G. Cahill (12. Bosingwa), Terry, Ashley Cole – Raul Meireles, Obi Mikel – Mata (58. S. Kalou), Lampard, Ramires – D. Drogba (80. F. Torres)

Hneď v úvode sa rútil Messi na Čecha v bránke Chelsea. Vypálil, ale loptu zastavila len bočná sieť. Najlepší futbalista planéty mohol dorovnať celkové skóre aj na konci 19. minúty. Sám pred vybiehajúcim Čechom však opäť zlyhal.

V ďalších minútach lietali do šestnástky mohutne sa brániacej Chelsea lopty zo všetkých strán. A keď už sa nemohol Busquets pozerať na trápenie sa Messiho, po umnej prihrávke Cuencu poslal strelou z piatich metrov Barcelonu do vedenia.

Zápas FC Barcelona – Chelsea Londýn vo videoskratke

Len o dve minúty neskôr prišiel pre zverencov Roberta di Mattea ďalší tvrdý úder. Kapitán Terry nezmyselne nakopol kolenom Sáncheza do chrbta a videl červenú kartu. Anglický veľkoklub tak stratil už v prvom polčase oboch stopérov, keďže Gary Cahill musel opustiť ihrisko v úvode pre zranenie.

Ešte viac zrazil oslabenú Chelsea do kolien v predposlednej minúte Iniesta, ktorý po Messiho prihrávke pohodlne obstrelil Čecha. Keď už sa zdalo, že Barcelona pôjde do šatne s postupovým náskokom, šokoval vypredaný Nou Camp po Lampardovom pase Ramires. Brazílčan v nadstavenom čase parádne preloboval Valdesa.

Lionel Messi zahodil v stretnutí jedenástku.
Autor: Reuters

Už po štyroch minútach druhého polčasu mohol opäť nakloniť misky váh na stranu Barcelony Messi. Lenže obávaný útočník nestrelil svoj prvý gól do siete Chelsea ani z pokutového kopu – strelu poslal len do brvna a natiahol svoje gólové suchoty už na 290 minút.

Barcelona po zvyšok zápasu súpera zatlačila do šestnástky, loptu držala na kopačkách takmer 75 percent z celkového času, vytvorila si množstvo šancí (Messiho žrď, Iniestov či Tellov prienik, Mascheranova strela). Obhajca trofeje z nich však nič nevyťažil ,a tak dal v nadstavenom čase postupovú bodku pre Chelsea Torres.

„Bili sme sa celých deväťdesiat minút. To, čo sme dosiahli, je fantastické. Boli sme odmenení za to, že sme zo seba vydali 150 percent,“ citovala po zápase brankára Chelsea Čecha BBC.

Gareth Bale

Miláno uvidí madridské finále. Postup Realu cez City zariadil Bale

04.05.2016 22:46

Trofej za víťazstvo vo futbalovej Lige majstrov získa jeden z madridských klubov. Hráči Realu Madrid sa v stredu stali druhými finalistami.

Jan Oblak

Oblak ťahá Atlético k futbalovým nebesám

04.05.2016 12:02

Odvážne sa vrhol pod nohy Roberta Lewandowského. Pohotovo zasiahol po strele Francka Ribéryho. Z jedenástky ho neprekonal ani Thomas Müller. Jan Oblak hviezdil v bránke Atlética.

Cristiano Ronaldo

Záchranca je späť. Zabráni Ronaldo katastrofe?

04.05.2016 12:00

Pred týždňom sa na spoluhráčov díval len z tímovej lóže. Nad značným trápením neraz krútil hlavou.

aleppo, halab, sýria

USA a Rusko sa dohodli na prímerí pre sýrske mesto Halab

04.05.2016 21:53

Spojené štáty a Rusko sa dohodli na rozšírení prímeria na severosyrské mesto Halab. Oznámilo to ministerstvo zahraničných vecí USA.

John Kasich

Trumpov rival Kasich odstúpil z prezidentskej kampane

04.05.2016 21:26

Kandidát na republikánsku nomináciu do prezidentských volieb v USA John Kasich odstúpil z kampane.

Peniaze, euro, 500, ekonomika, graf

ECB prestane vydávať päťstoeurovú bankovku

04.05.2016 21:04

ECB koncom roka 2018 prestane vydávať bankovky s nominálnou hodnotou 500 eur. Oznámila to v stredu banka.

Diaľnica, značka

Brusel preplatí úsek na diaľnici D3

04.05.2016 17:26

Európska komisia preplatí výstavbu úseku diaľnice D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno.

Bleskové správy
  • 22:14

Futbalový bratislavský Slovan nemôže v záverečných troch kolách najvyššej slovenskej súťaže počítať s trojicou ofenzívnych hráčov. Po Tamásovi Priskinovi a Samuelovi Šefčíkovi pribudol na zoznam maródov najnovšie aj Filip Oršula.

• 20:59

Basketbalisti obhajcu titulu SBL z Komárna zdolali pod svojimi košmi Prievidzu 96:88 (48:40) a vo finálovej sérii hranej na štyri víťazstvá znížili na 1:3.

• 19:52

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila za 130 minút 2:6, 6:3, 7:5 nad tiež nenasadenou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou v stretnutí osemfinálového 3. kola na turnaji WTA v Madride (dotácia 4 771 360 eur, antuka).