Tvrdá rana pre Calzonu aj Lobotku. Neapol nedokázal vyhrať proti zachraňujúcemu sa Frosinone

Pred rokom sa futbalisti SSC Neapol tešili z majstrovského titulu po dlhých 33 rokov. V aktuálnej sezóne má mužstvo vedené reprezentačným trénerom Slovenska Francescom Calzonom úplne iné problémy.

14.04.2024 14:43 , aktualizované: 23:04
Stanislav Lobotka Foto:
Stanislav Lobotka odohral proti Frosinone celý zápas.

Unavený pokľak, hlava medzi ramenami a nepochopiteľný výraz v tvári. V takej polohe sa ocitol slovenský reprezentant a hráč Neapola Stanislav Lobotka po konečnom hvizde ligového súboja, v ktorom SSC šokujúco iba remizoval so zachraňujúcim sa Frosinone 2:2.

Mužstvo trénera Calzonu pritom v Taliansku bojuje o miesta zabezpečujúce účasť v budúcom ročníku európskych pohárových súťaží. No a strata bodov proti 18. tímu tabuľky ich jeho nádeje výrazne skomplikovalo.

Neapol stráca v tabuľke na šiestu Atalantu Bergamo síce iba jeden bod, no jeho súper má až dva zápasy k dobru. Na štvrté miesto zaručujúce účasť v Lige majstrov má už Calzonov tím stratu desať bodov.

SR Bratislava šport Futbal FL 10. kolo titul Slovan Trenčín B Čítajte viac Mašina na tituly. Odchovanec Slovana má historický rekord, Bratislavčan získal trofej po siedmykrát

Neapol pritom v stretnutí dvakrát vyhrával. Na otvárací zásah Mattea Napolitana zo 16. minúty odpovedal vyrovnaním na začiatku druhého polčasu Walid Cheddira.

Po hodine hry dostal domácich opäť do vedenia gól najväčšej hviezdy tímu Victora Osimhena. Napokon však nebol víťazný. O konečnej deľbe bodov rozhodol druhý zásah Cheddiru, ktorý upravil na konečných 2:2.

Serie A – 32. kolo:
Sassuolo Calcio – AC Miláno 3:3 (2:1)
Góly: 10. a 53. Lauriente, 4. Pinamonti – 20. Leao, 59. Jovič, 84. Okafor

SSC Neapol – Frosinone Calcio 2:2 (1:0)
Góly: 16. Politano, 63. Osimhen – 50. a 73. Cheddira, ČK: 90.+8. Rui (Neapol) po 2. ŽK