Rana ako z dela. Čarovná ľavačka hviezdneho Messiho, tlieskali aj domáci diváci Kansasu

Osemnásobný držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta Lionel Messi odohral celý zápas po prvýkrát od 7. marca. A po problémoch so svalovým zranením sa predviedol dokonalým spôsobom.

14.04.2024 13:10
Lionel Messi Foto:
Lionel Messi predviedol, prečo je považovaný za najlepšieho futbalistu všetkých čias.

Krásnym gólom sa v americkej Major League Soccer podieľal na víťazstve Interu Miami 3:2 pred vyše 72-tisíc divákmi na ihrisku Kansasu City.

36-ročný Messi sa trafil v 51. minúte, ďalekonosnou ranou zo zhruba 22 metrov poslal svoj tím do vedenia 2:1. Jeden z najlepších futbalistov histórie strelil svoj piaty gól v piatom ligovom štarte. Zásahu Argentínčana tlieskali aj priaznivci domáceho Kansasu, pozrite si ho:

Už sedem minút po Messiho paráde síce vyrovnal svojim druhým zásahom v zápase Erik Thommy, ale v 71. minúte rozhodol o víťazstve hostí z Floridy uruguajský kanonier Luis Suárez.

Inter Miami si pripísal prvý triumf po mesiaci, počas ktorého vypadol aj vo štvrťfinále Ligy majstrov CONCACAF. Po deviatich odohratých zápasoch je Inter na čele tabuľky Východnej konferencie.

Neymar Čítajte viac Škandalózne odhalenia o hviezdnom Neymarovi: Brazílčan chodil na tréningy často opitý

Stretnutie sa odohralo na vypredanom Arrowhead Stadium, domácom štadióne aktuálnych víťazov Super Bowlu, ligy v americkom futbale, Kansasu City Chiefs. V hľadisku nechýbal ani superstar NFL Patrick Mahomes. Návšteva 72 610 divákov bola štvrtá najvyššia v histórii MLS.

Tradiční Česi, experimenty veľmocí. Dresy na ME Fotogaléria - 41 fotiek Všetky fotky
Už o dva mesiace to vypukne. Na nemeckých...
Viac na túto tému: #Lionel Messi #Major League Soccer #Inter Miami