Hamšíkov Neapol dostal nakladačku

Futbalisti SSC Neapol prehrali v 14. kola talianskej ligy v Bergame s domácou Atalantou vysoko 1:5. Marek Hamšík hral za hostí do 59. minúty. Vedúce duo Inter Miláno a AS Rím opäť bodovalo naplno.

02.12.2007 21:37

Neapolu zápas na pôde rozbehnutej Atalanty vôbec nevyšiel. Skóre otvoril už po šiestich minútach Floccari a keď v 21. minúte zvýšil Langella, bolo s azúrovými zle. Neapol sa snažil, ale domáci sa umne stiahli a hrali na brejky. Do polčasu ešte pridal tretí gól Doni. Hamšík v 59. minúte prenechal miesta Calaiovi. Do žiadnej nebezpečnej akcie sa slovenský futbalista nedostal. V nabitom strede tabuľky Serie A je Neapol na deviatom mieste.

Futbalisti Interu Miláno kráčajú zatiaľ neohrozene za ziskom tretieho majstrovského titulu v rade. Na ich ceste za triumfom ich v nedeľu v 14. kole nezastavila ani Fiorentina. Potvrdili sa tak slová trénera „nerazzurri“ Roberta Manciniho, že „fialky“ nie sú ešte dostatočne vyspelým mužstvom na to, aby bojovali o čelné priečky. Hosťujúci Inter vyhral 2:0 gólmi Čiľana Luisa Jiméneza a Argentínčana Julia Cruza z prvého polčasu. Bola to síce len druhá prehra domácich zverencov Cesare Prandelliho v sezóne, no ich strata na lídra z Milána sa po vzájomnom dueli prehĺbila na 7 bodov a to ešte majú „interisti“ zápas k dobru.

„Áno, táto nedeľa môže byť zlomovým momentom súťaže. Momentálne sú v Serie A dvoma najlepšími tímami Inter a AS Rím. Dúfam, že Rimania čoskoro nejaké tie bodíky postrácajú,“ uviedol Roberto Mancini. Tento víkend sa mu však želanie nesplnilo, pretože „La Lupa“ doma zdolala Udinese 2:1 zásluhou presných zásahov Brazílčanov Juana a Rodriga Taddeiho. Friulčania po prehre vo večnom meste klesli z tretej na štvrtú pozíciu. Predstihol ich Juventus, ktorý vydoloval na San Sire v šlágri kola proti AC Miláno bod za bezgólovú remízu. Strata „červeno-čiernych“ na tabuľkového lídra a mestského rivala Inter tak narástla na hrozivých 16 bodov.

V sicílskom derby sa zrodilo víťazstvo Catanie nad Palermom 3:1 a domáci tak poriadne „pokazili“ návrat na lavičku „ružovo-čiernych“ trénerovi Francescovi Guidolinovi. Bolo to prvýkrát od tragickej smrti policajta Filippa Racitiho (zahynul pri nepokojoch po zápase práve týchto dvoch sicílskych rivalov), čo Palermčania zavítali do Catanie. Tentokrát sa „tiežfanúšikovia“ Catanie obmedzili „len“ na zahádzanie autobusu s hosťujúcimi futbalistami vajíčkami, keďže priaznivci Palerma z bezpečnostných dôvodov na prestížnom meraní síl chýbali.

Tréner AC Miláno Carlo Ancelotti odmietol paniku po tom, ako jeho zverenci po sobotňajšej remíze s Juventusom Turín 0:0 na San Sire pokračujú v nepresvedčivých výkonoch na domácom trávniku. „Rossoneri“ neuspeli v snahe získať plný počet bodov v siedmom domácom zápase v rade, pričom ich bilancia znie päť remíz a dve prehry, päť bodov a iba tri góly.

Situácia je o to zúfalejšia, že úradujúci šampión Serie A, mestský rival AC Inter je bez prehry na čele tabuľky a medzi oboma milánskymi klubmi bude hrozivých 16 bodov po len 13 ligových zápasoch. Ancellotti však namiesto kritiky vlastných hráčov pochválil turínskeho súpera: „Sú agresívni, kompaktní a majú najlepšiu obranu v Taliansku. Mali sme šance, nemáme si čo vyčítať,“ povedal po zápase tréner AC.

„Som rád, pretože sme v zápase ukázali náš charakter. Hrali sme proti európskemu šampiónovi. Miláno si nezaslúži byť na takej nelichotivej pozícii v tabuľke. Nie je ľahké hrať na ich domácej pôde,“ povedal tréner Juventusu Claudio Ranieri. Po 13. kole Serie A figuruje Juventus na treťom mieste so ziskom 26 bodov, AC je s 18 bodmi na ôsmej priečke.

Seria A – 14. kolo:
Atalanta – Neapol 5:1 (3:0)
Góly:
6. Floccari, 20. Langella, 36. Doni, 47. Carrozierri, 73. Ferreira Pinto – 60. Sosa
Marek Hamšík (Neapol) hral do 59. minúty.
Cagliari – Livorno 0:0
Catania – Palermo 3:1 (2:0)
Góly:
29. Mascara, 41. Spinesi (z 11 m), 89. Martinéz – 63. Caserta, ČK: 66. Caserta (Palermo)
Góly:
11. Juan, 27. Taddei – 12. Quagliarella, ČK: 78. Pinzi, 80. Dossena (obaja Udinese)
Siena – Lazio 1:1 (1:1)
Góly:
32. Maccarone – 23. Pandev
Sampdoria Janov – Reggina 3:0 (1:0)
Góly:
5. a 76. Bellucci, 56. Sammarco, ČK: 75. Lanzaro (Reggina)

Tottenham opäť zaváhal, Liverpool dal Boltonu debakel

Futbalisti Boltonu nedokázali v anglickej lige nadviazať na výhru nad Manchesterem United z minulého kola. Na ihrisku Liverpoolu jasne prehrali 0:4. Naďalej sa tak pohybujú na hrane zostupu, zatiaľ čo sa Liverpool dostal na tretie miesto pred Manchesterem United. Na druhú Chelsea stráca iba bod a ešte má zápas k dobru.

Liverpool od začiatku zápasu dominoval. Už v 17. minúte sa dostal do vedenia gólom obrancu Hyypiäho. Tesne pred výmenou strán zvýšil španielsky strelec Torres. Po desiatich minútach druhého polčasu sa presadil aj kapitán Gerrard. Premenil penaltu a trafil sa tak šiestykrát z dvanástich zápasov proti Boltonu.

V závere na konečných 4:0 upravil Babel. Brankár Liverpoolu Reina vychytal už deviatu nulu v sezóne. V tejto štatistike kraľuje v celej súťaži.

Futbalisti Tottenhamu síce mali v zápase s Birminghamom jasnú prevahu, napriek tomu prehrali 2:3. Birmingham dotiahol stratu a o svojej výhre rozhodol v druhej minúte nadstaveného času po ukážkovej strele záložníka Larssona.

Totteham tak vrátane pohárového stretnutia prvýkrát po siedmich zápasoch prehral. V tabuľke mu patrí až šesnásta priečka. Birmingham sa posunul na dvanáste miesto.

Londýnsky celok v prvom polčase premárnil niekoľko čistých príležitostí, naopak hostia využili hneď z prvú vážnejšiu akciu. Penaltu so šťastím premenil McShefferey.

Tottenham začal úradovať až po zmene strán. Počas štyroch minút dvakrát pokoril hosťujúceho brankára Keane. Berbatov trafil tyč.

Birmingham sa však dokázal z tlaku otriasť a Jerome po rýchlom brejku vyrovnal. Dvadsať minút pred koncom rozhodca vylúčil úspešného streleca Keana, čo hostia dokonale využili v nadstavenom čase. Larsson sa napriahol a ranou z 25 metrov do horného rohu Robinsonovej bránky rozhodol.

Liverpool – Bolton 4:0 (2:0)
Góly:
14. Hyypiä, 45. F. Torres, 56. Gerrard (z 11 m), 86. Babel, 43 270 divákov
Ľubomír Michalík odohral celý zápas a v 69. min videl žltú kartu, Zoltán Harsányi (obaja Bolton) nebol ani na lavičke náhradníkov.

Tottenham – Birmingham 2:3 (0:1)