Trnava prvýkrát v sezóne padla. Slovan o víťazstve rozhodol v 1. polčase

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili na pôde Spartaka Trnava 2:1 v stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

19.08.2017 18:30 , aktualizované: 20:34
Marvin Egho Foto: ,
Zľava: Marvin Egho z FC Spartak Trnava a Adamantios Chouchoumis z ŠK Slovan Bratislava.

O trojbodovom zisku rozhodli „belasí“ dvomi gólmi v priebehu troch minút prvého polčasu – v 27. min skóroval Filip Hološko a v 30. min sa presadil Aleksandar Čavrič. „Bíli andelé“ znížili v 77. min zásluhou striedajúceho Kubilaya Yilmaza.

Zápas sme sledovali ONLINE

Zápas sa neobišiel bez problémov, v druhom polčase bol na niekoľko desiatok sekúnd prerušený pre delobuchy, ktoré viackrát odpálili fanúšikovia hostí. Prehrou v 137. derby sa skončila séria Spartaka bez straty bodu v aktuálnom ročníku Fortuna ligy. V ďalšom kole čaká Trnavu duel proti MŠK Žilina, Slovan sa doma stretne s Podbrezovou.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

• Góly: 77. K. Yilmaz – 27. Hološko, 30. Čavrič, ŽK: 61. Godál, 89. Pehlivan – 21. Rabiu, 21. De Kamps, 50. Mareš, 89. Savičevič, 90.+ Greif, rozhodovali: Sedlák – Tomčík, Chládek, 8580 divákov
  • Trnava: Vantruba – A. Kadlec (85. Lukič), Martin Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Pehlivan – Jirka (73. K. Yilmaz), L. Mihálik (61. Brigant), Čanturišvili – Egho
  • Slovan: Greif – Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchoumis – De Kamps (46. Droppa), Rabiu (75. Savičevič) – Hološko, Holman (81. Oršula), Čavrič – Mareš