Disciplinárka Myjave nevyhovela. O jej osude rozhodne odvolávacia komisia

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) po piatom napomenutí žltou kartou potrestala päticu hráčov nepodmienečným pozastavením výkonu športu.

Myjava, Slovan
Roztržka v zápase Myjava - Slovan.
Autor: ,

Jedno súťažné stretnutie od 26. februára 2017 budú svojim tímom chýbať Peter Kleščík z AS Trenčín, Boris Godál z FC Spartak Trnava, Nikolas Špalek z MŠK Žilina, Kamil Kuzma zo ŽP Šport Podbrezová a Daniel Turyna z FK Senica. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

„Disciplinárna komisia SFZ zobrala na vedomie odvolanie klubu Spartak Myjava voči predchádzajúcemu uzneseniu DK SFZ. Odvolaniu nevyhovuje v plnom rozsahu a podľa článku 84/8 disciplinárneho poriadku vec predkladá na rozhodnutie odvolacej komisii SFZ,“ uvádza web SFZ v novej úradnej správe. Ako je známe, vo veci zimného odstúpenia A-družstva dospelých Spartaka Myjava z Fortuna ligy 2016/2017 rozhodla „disciplinárka“ potrestať spomenutý klub finančnou pokutou 75 000 eur a preradením odhláseného A-tímu „kopaničiarov“ do štvrtej ligy skupina severo-západ, riadenej Západoslovenským futbalovým zväzom od súťažného ročníka 2017/2018 – za závažné porušenie princípov a ustanovení stanov SFZ, súťažného poriadku a poškodenie dobrého mena futbalu a SFZ a zásady fair play, spojenej s narušením integrity dotknutej súťaže.

DK SFZ na základe správy delegáta zo stretnutia a oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v dueli začala disciplinárne konanie a žiada kluby FC DAC 1904 Dunajská Streda a AS Trenčín o podrobné písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov do 9. marca 2017. V prípade D. Stredy išlo o použitie pyrotechniky a vhadzovanie predmetov na hraciu plochu počas domáceho zápasu 21. kola Fortuna ligy s Tatranom Prešov, pri Trenčíne o vulgárne pokriky a vulgárne pokriky voči rozhodcovi počas duelu 21. kola najvyššej slovenskej súťaže na bratislavských Pasienkoch so Slovanom.

Na základe splnenie povinností uložených v predchádzajúcom uznesení (v právnej veci – Peter Kavka, Ľubomír Korijkov) disciplinárna komisia SFZ voči FC VSS Košice ruší predbežné ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze transferov hráčov do tohto klubu, a to od 27. februára 2017. V prípade FK Dukla Banská Bystrica zobrali členovia DK SFZ na vedomie splnenie uložených povinností z predchádzajúcich uznesení (v právnej veci – Marek Bažík, Ján Ďurčo) a voči klubu zo Štiavničiek zrušili predbežné ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze transferov hráčov do klubu ako aj ochranné opatrenie, spočívajúce v pozastavení súťažnej činnosti, rovnako od 28. 2. 2017.

Čítajte viac

Disciplinárna komisia SFZ zobrala na vedomie žiadosť hráča ŽP Šport Podbrezová Jána Kriváka o zmenu trestu, podmienečne upustila od výkonu zvyšku disciplinárnej sankcie (1 týždeň) a určila hráčovi skúšobnú dobu do 30. júna 2017. Stopér „železiarov“ Krivák za hrubé nešportové správanie (udretie súpera rukou) a vylúčenie v decembrovom záverečnom jesennom 19. kole Fortuna ligy doma proti Tatranu Prešov mal pôvodne od DK SFZ pozastavený výkon športu na tri týždne s prerušením od 11. decembra 2016 do 18. februára 2017.

usa, voľby, kongres

Trump Kongres nepresvedčil, hlasovanie o zrušení Obamacare odložili na piatok

23.03.2017 22:12

Dôležité na štvrtok plánované hlasovanie v americkom Kongrese o zákone, ktorým by sa zrušila Obamacare, odložili. Je možné, že sa uskutoční už v piatok.

migranti, Líbya

Pri líbyjskom pobreží zomrelo asi ďalších 250 migrantov

23.03.2017 21:39

O ďalšej možnej tragédii utečencov v Stredozemnom mori informovala vo štvrtok španielska humanitárna organizácia Proactiva Open Arms so sídlom v katalánskej Badalone.

starý most, bratislava

Starý most získal dve architektonické ocenenia

23.03.2017 21:18

Bratislavský Starý most získal v rámci súťaže Stavba roka 2016 cenu za najlepšie projektové riešenie ako aj cenu za vysokú kvalitu realizácie.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.

Bleskové správy
  • 21:31

    SKA Petrohrad doma zvíťazili 5:4 po predĺžení nad Lokomotivom Jaroslavľ vo štvrtkovom prvom zápase finále Západnej konferencie play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V sérii hranej na štyri úspechy vedú 1:0. V 73. minúte predĺženia rozhodol Patrik Hersley.

  • 20:09

    Franz Beckenbauer vo štvrtok vypovedal pred švajčiarskymi úradmi. Rodáka z Mníchova vyšetrujú spolu s troma ďalšími členmi organizačného výboru majstrovstiev sveta 2006. Podozrievajú ich z podvodu, prania špinavých peňazí a ďalších trestných činov.

  • 19:02

    Francúz Nacer Bouhanni z tímu Cofidis sa časom 3:04:27 h stal víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Katalánska, ktorá viedla zo Seu d'Urgell do Igualady a merala 134 km.

Ďalšie bleskové správy »