Bez posíl. Senica rokuje s investorom

Senickí futbalisti dali v jesennej časti v 19 zápasoch len 14 gólov a ani v príprave sa im strelecky nedarilo a pripísali si v nej len jediný gól.

Jan Kalabiška, Jozef Dolný, FK Senica, radosť
Hráči Senice.
Autor: ,

Seničania sa už niekoľko mesiacov vyrovnávajú s vážnymi finančnými problémami, dokonca hrozilo, že klub by mohol v doterajšej podobe skončiť. Momentálne jeho zástupcovia rokujú s možnými investormi, ktorí by mu pomohli nielen prežiť, ale zabepečiť aj do budúcnosti potrebné zázemie. Záujemcov je momentálne viac a sú zo zahraničia.

Problémy sa odrazili aj na zimnej príprave. Tím ju absolvoval tentoraz len v domácich podmienkach a odohral v nej iba štyri zápasy. Naposledy nastúpil na stretnutie pred desiatimi dňami s Trnavou (prehra 0:2), ktorá ich už čoskoro čaká aj v lige. V jednom prípade vycestovali do Budapešti, kde sa stretli s MTK (prehra 0:2).

„Veľa hráčov odišlo, mužstvo sme skladali len veľmi ťažko, bolo nás málo, pomáhali sme si s hráčmi, ktorí boli na skúške,“ vysvetlil tréner Miroslav Mentel. Podľa jeho slov klubu pomohli niektoré domáce mužstvá, ktoré uvoľnili svojich hráčov na hosťovanie. „Budeme na jar bojovať najmä s mladými futbalistami, uvidíme, na čo to bude výkonnostne stačiť. V každom prípade chceme súťaž dôstojne odohrať, ale najmä spočiatku bude asi cítiť, že sme dávali mužstvo dokopy v poslednej chvíli,“ doplnil kouč.

Z jesenného kádra odišlo dvanásť hráčov, väčšina z nich boli cudzinci a skončili sa im zmluvy. Mužstvu bude asi najviac chýbať talentovaný Mráz, ktorý prestúpil do Žiliny. Noví hráči prišli zväčša na hosťovanie, či a ako pomôžu mužstvu, ukáže až priebeh súťaže.

FK Senica

 • Po jeseni: 11. miesto
 • Najväčšia posila: nik
 • Najciteľnejší odchod: Samuel Mráz
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
 • 18:47

  Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

 • 18:37

  Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

 • 16:43

  Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »