Bez posíl. Senica rokuje s investorom

Senickí futbalisti dali v jesennej časti v 19 zápasoch len 14 gólov a ani v príprave sa im strelecky nedarilo a pripísali si v nej len jediný gól.

Jan Kalabiška, Jozef Dolný, FK Senica, radosť
Hráči Senice.
Autor: ,

Seničania sa už niekoľko mesiacov vyrovnávajú s vážnymi finančnými problémami, dokonca hrozilo, že klub by mohol v doterajšej podobe skončiť. Momentálne jeho zástupcovia rokujú s možnými investormi, ktorí by mu pomohli nielen prežiť, ale zabepečiť aj do budúcnosti potrebné zázemie. Záujemcov je momentálne viac a sú zo zahraničia.

Problémy sa odrazili aj na zimnej príprave. Tím ju absolvoval tentoraz len v domácich podmienkach a odohral v nej iba štyri zápasy. Naposledy nastúpil na stretnutie pred desiatimi dňami s Trnavou (prehra 0:2), ktorá ich už čoskoro čaká aj v lige. V jednom prípade vycestovali do Budapešti, kde sa stretli s MTK (prehra 0:2).

„Veľa hráčov odišlo, mužstvo sme skladali len veľmi ťažko, bolo nás málo, pomáhali sme si s hráčmi, ktorí boli na skúške,“ vysvetlil tréner Miroslav Mentel. Podľa jeho slov klubu pomohli niektoré domáce mužstvá, ktoré uvoľnili svojich hráčov na hosťovanie. „Budeme na jar bojovať najmä s mladými futbalistami, uvidíme, na čo to bude výkonnostne stačiť. V každom prípade chceme súťaž dôstojne odohrať, ale najmä spočiatku bude asi cítiť, že sme dávali mužstvo dokopy v poslednej chvíli,“ doplnil kouč.

Z jesenného kádra odišlo dvanásť hráčov, väčšina z nich boli cudzinci a skončili sa im zmluvy. Mužstvu bude asi najviac chýbať talentovaný Mráz, ktorý prestúpil do Žiliny. Noví hráči prišli zväčša na hosťovanie, či a ako pomôžu mužstvu, ukáže až priebeh súťaže.

FK Senica

 • Po jeseni: 11. miesto
 • Najväčšia posila: nik
 • Najciteľnejší odchod: Samuel Mráz
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Wilders

Wilders a jeho strana sa nebudú zúčastňovať na verejných mítingoch

23.02.2017 20:50

Predstavitelia holandskej Strany za slobodu protiislamsky zameraného politika Geerta Wildersa sa počas predvolebnej kampane nebudú objavovať na verejnosti.

Sýria, rokovanie, ženeva,

V Ženeve začali rozhovory o mieri v Sýrii, OSN prielom nečaká

23.02.2017 20:15

V rámci ďalšieho kola mierových rozhovorov o Sýrii sa vo štvrtok splnomocnenec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura stretol so zástupcami sýrskej vlády a opozície.

Weisenbacher

Weisenbacher o Grendelových textovkách

23.02.2017 20:00

Z nelegálne uniknutej komunikácie medzi Gáborom Grendelom s novinármi trčí podľa zahraničných novinárov v istých prípadoch konflikt záujmov.

sliepka, vajce, vajcia

Vtáčia chrípka zasiahla tri ďalšie české drobnochovy

23.02.2017 19:53

Českí veterinári potvrdili výskyt vírusu vtáčej chrípky v ďalších troch drobnochovoch. V Českej republike tak dosiaľ evidujú celkovo 33 ohnísk tejto nákazy.

Bleskové správy
 • 21:34

  Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako druhý prehral 4:6, 6:1, 3:6 s bieloruským kvalifikantom Jegorom Gerasimovom v zápase osemfinálového 2. kola na turnaji ATP Challenger Tour v Bergame.

 • 19:32

  Slovenský tenista Norbert Gombos zvíťazil tesne 7:5, 3:6, 7:6 (5) nad domácim Nicolasom Mahutom v osemfinálovom 2. kole na turnaji ATP World Tour 250 v Marseille.

  viac »
 • 17:06

  Slovenský tenista Andrej Martin zo zdravotných dôvodov predčasne ukončil svoje turné po Južnej Amerike.

Ďalšie bleskové správy »