Koniec Myjavy medzi elitou potvrdený! Únia ju posiela do štvrtej ligy

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK), ktorá riadi dve najvyššie futbalové súťaže na Slovensku, po svojom zasadaní definitívne potvrdilo, že jarná časť prvej ligy bude mať len jedenásť účastníkov.

Myjava, Slovan
Roztržka v zápase Myjava - Slovan.
Autor: ,

Nebudú v nej už teda pôsobiť futbalisti Spartaka Myjava, pretože klub sa po jesennej časti súťaže rozhodol opustiť súťaž.

Prezídium navrhlo disciplinárnej komisii Slovenského futbalového zväzu, aby v nasledujúcom ročníku myjavské béčko pôsobilo v piatej a áčko v štvrtej lige. Myjavčania chceli pôvodne nastúpiť v tretej najvyššej súťaži.

Ivan Kozák, šéf ÚLK, informoval, že na základe právnej analýzy futbalový klub Spartak Myjava odstúpil z Fortuna ligy neplatne, preto myjavských funkcionárov vyzvali, aby pokračoval naďalej v súťaži. Tí však túto možnosť odmietli.

„Každý člen najvyššej súťaže musí ctiť zodpovednosť voči svojim hráčom, zamestnancom, fanúšikom, ale aj ostatným účastníkom súťaže, marketingovým partnerom klubu, ligy i širokej športovej verejnosti. Rozhodnutie vedenia Spartaka Myjava prinesie vážny negatívny dopad pre všetky tieto skupiny a preto nemôže zostať bez adekvátnej odozvy,“ vyhlásil Kozák.

V oficiálnej správe sa uvádza, že členovia ÚLK si na základe verejného prísľubu predstaviteľa Spartaka Myjava budú uplatňovať náhradu svojich finančných strát spôsobených odstúpením klubu z ligy.

„Odstúpenie z najvyššej súťaže počas sezóny považujeme za bezprecedentný čin a budeme v blízkej budúcnosti iniciovať priamo v Súťažnom poriadku a Rozpise súťaže zásadné opatrenia, aby sa v budúcnosti predišlo takýmto neštandardným krokom,“ uviedol Kozák.

ÚLK už rozhodla, že zápasy Myjavy z jesene budú anulované, v platnosti však zostanú všetky góly i kartové tresty hráčov ostatných tímov v týchto stretnutiach. Myjava sa stala prvým a jediným zostupujúcim klubom z najvyššej súťaže v aktuálnom ročníku.

Myjava postúpila do najvyššej súťaže v lete 2012. V uplynulom ročníku vybojovala historické tretie miesto a premiérový postup do európskej súťaže – Európskej ligy. V prvom predkole vypadla s rakúskym tímom Admira Wacker Mödling. Po jesennej časti patrila tímu šiesta priečka.

Agentúrny článok bol nahradený autorským.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Frauke Petryová, AfD

Líderka nemeckých populistov zvažuje odchod z politiky

30.03.2017 17:46

Líderka nemeckej pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Frauke Petryová zvažuje svoj odchod z politiky.

Vlak, koľaje, železnice

Železničná spoločnosť dostane nové vlaky z Vrútok

30.03.2017 17:36

Železničná spoločnosť Slovensko uzatvorila zmluvu s firmou ŽOS Vrútky o dodávke 21 dieselových motorových jednotiek.

británia, brexit, protest

Británia má plán, ako ukončiť legislatívnu nadradenosť EÚ

30.03.2017 17:31

Britská vláda predstavila hrubé obrysy toho, ako chce previesť viac než 12 000 právnych predpisov EÚ do britského práva, keď z Únie o dva roky vystúpi.

mestske zastupitelstvo hazard Bratislava

Bratislavskí poslanci zakázali hazard v meste

30.03.2017 15:36

Z 30 prítomných poslancov bolo 27 za úplný zákaz hazardu na území hlavného mesta. Krátko pred hlasovaním odišli na protest poslanci Klubu pre Bratislavu.

Bleskové správy
  • 18:18

    Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 162 minút 3:6, 6:4, 2:6 s tureckou kvalifikantkou Basak Eraydinovou v osemfinále na turnaji ITF v talianskom meste Santa Margherita di Pula.

  • 17:30

    Slovenská zjazdárka Petra Vlhová sa dočkala prvého víťazstva v kariére v alpskej kombinácii. V pretekoch v rámci majstrovstiev Slovinska v Krvavci zvíťazila v súčte super G a slalomového kola.

  • 16:52

    Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Rastislav Michalík v júni definitívne zavesí kopačky na klinec. Štyridsaťtriročný stredopoliar v súčastnosti hráva v rodnom Staškove na Orave.

Ďalšie bleskové správy »