Koniec Myjavy medzi elitou potvrdený! Únia ju posiela do štvrtej ligy

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK), ktorá riadi dve najvyššie futbalové súťaže na Slovensku, po svojom zasadaní definitívne potvrdilo, že jarná časť prvej ligy bude mať len jedenásť účastníkov.

Myjava, Slovan
Roztržka v zápase Myjava - Slovan.
Autor: ,

Nebudú v nej už teda pôsobiť futbalisti Spartaka Myjava, pretože klub sa po jesennej časti súťaže rozhodol opustiť súťaž.

Prezídium navrhlo disciplinárnej komisii Slovenského futbalového zväzu, aby v nasledujúcom ročníku myjavské béčko pôsobilo v piatej a áčko v štvrtej lige. Myjavčania chceli pôvodne nastúpiť v tretej najvyššej súťaži.

Ivan Kozák, šéf ÚLK, informoval, že na základe právnej analýzy futbalový klub Spartak Myjava odstúpil z Fortuna ligy neplatne, preto myjavských funkcionárov vyzvali, aby pokračoval naďalej v súťaži. Tí však túto možnosť odmietli.

„Každý člen najvyššej súťaže musí ctiť zodpovednosť voči svojim hráčom, zamestnancom, fanúšikom, ale aj ostatným účastníkom súťaže, marketingovým partnerom klubu, ligy i širokej športovej verejnosti. Rozhodnutie vedenia Spartaka Myjava prinesie vážny negatívny dopad pre všetky tieto skupiny a preto nemôže zostať bez adekvátnej odozvy,“ vyhlásil Kozák.

V oficiálnej správe sa uvádza, že členovia ÚLK si na základe verejného prísľubu predstaviteľa Spartaka Myjava budú uplatňovať náhradu svojich finančných strát spôsobených odstúpením klubu z ligy.

„Odstúpenie z najvyššej súťaže počas sezóny považujeme za bezprecedentný čin a budeme v blízkej budúcnosti iniciovať priamo v Súťažnom poriadku a Rozpise súťaže zásadné opatrenia, aby sa v budúcnosti predišlo takýmto neštandardným krokom,“ uviedol Kozák.

ÚLK už rozhodla, že zápasy Myjavy z jesene budú anulované, v platnosti však zostanú všetky góly i kartové tresty hráčov ostatných tímov v týchto stretnutiach. Myjava sa stala prvým a jediným zostupujúcim klubom z najvyššej súťaže v aktuálnom ročníku.

Myjava postúpila do najvyššej súťaže v lete 2012. V uplynulom ročníku vybojovala historické tretie miesto a premiérový postup do európskej súťaže – Európskej ligy. V prvom predkole vypadla s rakúskym tímom Admira Wacker Mödling. Po jesennej časti patrila tímu šiesta priečka.

Agentúrny článok bol nahradený autorským.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Wilders

Wilders a jeho strana sa nebudú zúčastňovať na verejných mítingoch

23.02.2017 20:50

Predstavitelia holandskej Strany za slobodu protiislamsky zameraného politika Geerta Wildersa sa počas predvolebnej kampane nebudú objavovať na verejnosti.

Sýria, rokovanie, ženeva,

V Ženeve sa začali rozhovory o mieri v Sýrii, OSN prielom nečaká

23.02.2017 20:15

V rámci ďalšieho kola mierových rozhovorov o Sýrii sa vo štvrtok splnomocnenec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura stretol so zástupcami sýrskej vlády a opozície.

Weisenbacher

Weisenbacher o Grendelových textovkách

23.02.2017 20:00

Z nelegálne uniknutej komunikácie medzi Gáborom Grendelom s novinármi trčí podľa zahraničných novinárov v istých prípadoch konflikt záujmov.

sliepka, vajce, vajcia

Vtáčia chrípka zasiahla tri ďalšie české drobnochovy

23.02.2017 19:53

Českí veterinári potvrdili výskyt vírusu vtáčej chrípky v ďalších troch drobnochovoch. V Českej republike tak dosiaľ evidujú celkovo 33 ohnísk tejto nákazy.

Bleskové správy
 • 21:34

  Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako druhý prehral 4:6, 6:1, 3:6 s bieloruským kvalifikantom Jegorom Gerasimovom v zápase osemfinálového 2. kola na turnaji ATP Challenger Tour v Bergame.

 • 19:32

  Slovenský tenista Norbert Gombos zvíťazil tesne 7:5, 3:6, 7:6 (5) nad domácim Nicolasom Mahutom v osemfinálovom 2. kole na turnaji ATP World Tour 250 v Marseille.

  viac »
 • 17:06

  Slovenský tenista Andrej Martin zo zdravotných dôvodov predčasne ukončil svoje turné po Južnej Amerike.

Ďalšie bleskové správy »