NÁZOR: Liga (nie) je holubník

Nijaká futbalová liga na svete nie je holubník, aby si ktokoľvek mohol robiť, čo mu práve napadne a nezodpovedne vyskočil zo súťaže ako z idúcej električky, kedy sa mu zachce.

Myjava - Zlaté Moravce
Ilustračná fotografia.
Autor: ,

Samozrejme, každý má právo nakladať so svojimi peniazmi, ako uzná za vhodné. A financovať slovenský futbalový klub je v športe jedna z najkompliko­vanejších investícií. Ten, kto vycáluje veľké prachy, musí mať akiste zavše pocit, že vyhodil balík peňazí z okna. Nemôže to robiť každý. Na také dobrodružstvo sa podujme spravidla len fanatik, ale aj ten musí potom ctiť základné pravidlá.

Myjavskí bosovia rezignovali, šokujúco tvrdia, že už nechceli robiť, čo ich nenapĺňa, nemali vraj radosť z futbalu a hrozilo, že naň úplne zanevrú. Rozhodli sa stiahnuť svoj tím zo súťaže. Urobili to už pred zopár rokmi v Podbrezovej a nedávno aj v Borčiciach. V oboch prípadoch išlo o druholigovú sú­ťaž.

To, čo sa stalo na Myjave v rozohratej súťaži, je totálny krach, futbalová kapitulácia. Nielen pre klub, ale aj pre ligu a slovenský futbal. Rozhodnutie disciplinárnej komisie a udelenie trestov pre myjavských hráčov a funkcionárov je v porovnaní s tým prkotina a nemala by byť v normálne fungujúcej futbalovej spoločnosti dôvodom na radikálny ťah. Otázka, ktorú v podtexte kladú aj myjavskí šéfovia, znie, či slovenská futbalová realita utvára podmienky, aby sa podobný úlet nemohol stať.

Slovenský futbal také kluby, ako je myjavský, potrebuje, to majú Halabrínovci svätú pravdu. Tvrdia, že si všetko zvážili, ale z rozhodnutia cítiť urazenosť, pripomína skôr skrat, ktorý urobili horúcou hlavou. Škoda, že neprevážili ich horúce srdcia, ktoré určite bili – v minulosti to neraz ukázali – v prospech futbalu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Wilders

Wilders a jeho strana sa nebudú zúčastňovať na verejných mítingoch

23.02.2017 20:50

Predstavitelia holandskej Strany za slobodu protiislamsky zameraného politika Geerta Wildersa sa počas predvolebnej kampane nebudú objavovať na verejnosti.

Sýria, rokovanie, ženeva,

V Ženeve začali rozhovory o mieri v Sýrii, OSN prielom nečaká

23.02.2017 20:15

V rámci ďalšieho kola mierových rozhovorov o Sýrii sa vo štvrtok splnomocnenec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura stretol so zástupcami sýrskej vlády a opozície.

Weisenbacher

Weisenbacher o Grendelových textovkách

23.02.2017 20:00

Z nelegálne uniknutej komunikácie medzi Gáborom Grendelom s novinármi trčí podľa zahraničných novinárov v istých prípadoch konflikt záujmov.

sliepka, vajce, vajcia

Vtáčia chrípka zasiahla tri ďalšie české drobnochovy

23.02.2017 19:53

Českí veterinári potvrdili výskyt vírusu vtáčej chrípky v ďalších troch drobnochovoch. V Českej republike tak dosiaľ evidujú celkovo 33 ohnísk tejto nákazy.

Bleskové správy
 • 21:34

  Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako druhý prehral 4:6, 6:1, 3:6 s bieloruským kvalifikantom Jegorom Gerasimovom v zápase osemfinálového 2. kola na turnaji ATP Challenger Tour v Bergame.

 • 19:32

  Slovenský tenista Norbert Gombos zvíťazil tesne 7:5, 3:6, 7:6 (5) nad domácim Nicolasom Mahutom v osemfinálovom 2. kole na turnaji ATP World Tour 250 v Marseille.

  viac »
 • 17:06

  Slovenský tenista Andrej Martin zo zdravotných dôvodov predčasne ukončil svoje turné po Južnej Amerike.

Ďalšie bleskové správy »