NÁZOR: Liga (nie) je holubník

Nijaká futbalová liga na svete nie je holubník, aby si ktokoľvek mohol robiť, čo mu práve napadne a nezodpovedne vyskočil zo súťaže ako z idúcej električky, kedy sa mu zachce.

Myjava - Zlaté Moravce
Ilustračná fotografia.
Autor: ,

Samozrejme, každý má právo nakladať so svojimi peniazmi, ako uzná za vhodné. A financovať slovenský futbalový klub je v športe jedna z najkompliko­vanejších investícií. Ten, kto vycáluje veľké prachy, musí mať akiste zavše pocit, že vyhodil balík peňazí z okna. Nemôže to robiť každý. Na také dobrodružstvo sa podujme spravidla len fanatik, ale aj ten musí potom ctiť základné pravidlá.

Myjavskí bosovia rezignovali, šokujúco tvrdia, že už nechceli robiť, čo ich nenapĺňa, nemali vraj radosť z futbalu a hrozilo, že naň úplne zanevrú. Rozhodli sa stiahnuť svoj tím zo súťaže. Urobili to už pred zopár rokmi v Podbrezovej a nedávno aj v Borčiciach. V oboch prípadoch išlo o druholigovú sú­ťaž.

To, čo sa stalo na Myjave v rozohratej súťaži, je totálny krach, futbalová kapitulácia. Nielen pre klub, ale aj pre ligu a slovenský futbal. Rozhodnutie disciplinárnej komisie a udelenie trestov pre myjavských hráčov a funkcionárov je v porovnaní s tým prkotina a nemala by byť v normálne fungujúcej futbalovej spoločnosti dôvodom na radikálny ťah. Otázka, ktorú v podtexte kladú aj myjavskí šéfovia, znie, či slovenská futbalová realita utvára podmienky, aby sa podobný úlet nemohol stať.

Slovenský futbal také kluby, ako je myjavský, potrebuje, to majú Halabrínovci svätú pravdu. Tvrdia, že si všetko zvážili, ale z rozhodnutia cítiť urazenosť, pripomína skôr skrat, ktorý urobili horúcou hlavou. Škoda, že neprevážili ich horúce srdcia, ktoré určite bili – v minulosti to neraz ukázali – v prospech futbalu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »