Trenčín v Ružomberku dvakrát viedol, ale nevyhral. Trnava za tri body

Domáci futbalisti MFK Ružomberok a hráči úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín remizovali 3:3 v nedeľňajšom zápase 17. kola Fortuna ligy 2016/2017.

27.11.2016 17:44 , aktualizované: 19:38
Jakub Paur Foto: ,
Trenčan Jakub Paur sa teší z gólu.

Ani jedno z týchto dvoch mužstiev nezvíťazilo v troch novembrových kolách najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže – Ružomberčania vybojovali dva body, Trenčania jeden.

Fanúšikov Ružomberka potešil už v 6. min Martin Chrien, ktorý otvoril skóre. Hostia ešte v prvom dejstve otočili vo svoj prospech, dvakrát sa presadil Jakub Paur. Ďalšie tri góly videli diváci pod Čebraťom v rozpätí 72. a 77. minúty. Najskôr Miloš Lačný zmazal manko „Ruže“. O štyri minúty neskôr poslal zverencov Martina Ševelu do vedenia Milan Kvocera, no vzápätí vyrovnal svojím druhým presným zásahom Chrien.

Obhajca titulu Trenčín figuruje po 17. kole na ôsmej priečke, má 21 bodov. Ružomberok je s 23 bodmi na piatej pozícii. Ak domáci FC Spartak Trnava v podvečernom stretnutí (od 17.30 h) neprehrá so Spartakom Myjava, Ružomberok klesne na šieste miesto.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:3 (1:2)

Góly: 6. a 77. Chrien, 72. Lačný – 12. a 27. Paur, 76. Kvocera, ŽK: 79. Chrien – 68. Udeh, rozhodovali: Chmura – Brendza, Roszbeck, 1123 divákov
Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák – Chrien, Martin Nagy (69. J. Mareš) – E. Daniel, Ďubek (90.+ Š. Kupec), Gál-Andrezly – Lačný
Trenčín: Šemrinec – M. Šulek (71. Aliko Bala), Udeh, Kleščík, Skovajsa – Reuben Gabriel – Paur (85. E. Prekop), Jančo – Kvocera, Nwofor (77. Janga), S. Kalu

Víťazstvo Trnavy v súboji dvoch Spartakov

Futbalisti domáceho FC Spartak Trnava zvíťazili jednoznačne 3:0 nad hráčmi Spartaka Myjava. V prvom polčase dvakrát v priebehu šiestich minút skóroval Emir Halilovič, v závere stretnutia pridal tretí presný zásah „andelov“ Martin Mikovič. Trnava má 26 bodov a vyšvihla sa na 4. priečku tabuľkového poradia pred svojho nedeľňajšieho súpera, Myjava je piata s 24 bodmi.

FC Spartak Trnava – Spartak Myjava 3:0 (2:0)

Góly: 19. a 25. E. Halilovič, 88. Mikovič, ŽK: 85. A. Sloboda – 57. Machovec, 74. P. Pavlík, rozhodovali: Očenáš – Slyško, Jankovič, 2291 divákov
Trnava: A. Jakubech – Čögley, Martin Tóth, Hladík, Janso – A. Sloboda, Greššák – Mikovič, E. Halilovič (84. M. Paukner), Čonka (79. Jirka) – Tambe (75. Bello)
Myjava: Matúš Hruška – L. Beňo (46. P. Sládek), Ostojič, P. Pavlík, Machovec – T. Kóňa, Marček – Kukoľ (82. Abrahám), Bílovský, Brigant (63. Š. Pekár) – Ľ. Kolár

Viac na túto tému: #AS Trenčín #MFK Ružomberok