Žilina v šlágri zdolala Slovan, vyhrala aj Podbrezová

Futbalisti Žiliny si v sobotňajšom šlágri 17. kola najvyššej slovenskej súťaže poradili so Slovanom Bratislava tesne 2:1.

26.11.2016 18:54 , aktualizované: 19:21
FUTBAL-FL: ŽŽilina - Slovan Foto: ,
Radosť hráčov Žiliny z víťazstva nad Slovanom Bratislava.

Všetky tri góly padli v prvom polčase, skóre otvoril po 20 minútach Michal Škvarka umiestnenou strelou z hranice pokutového územia po prihrávke od Nikolasa Špaleka. Slovan odpovedal o päť minút neskôr – Tamás Priskin vystrelil spoza šestnástky a lopta sa aj s prispením teču ocitla za chrbtom Miloša Volešáka. Domáci sa opäť ujali vedenia o dve minúty neskôr, keď sa Filip Hlohovský presadil z priameho kopu, loptu ešte tečoval jeden z hráčov Slovana v múre. Žilinčania zásluhou víťazstva sú jednoznačným lídrom tabuľky, pred druhou Podbrezovou majú náskok 7 bodov. Tretí Slovan zaostáva za vedúcim mužstvom Fortuna ligy 2016/2017 už o 12 bodov.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:1)
Góly: 20. Škvarka, 27. Hlohovský – 25. Priskin, ŽK: 44. Mabouka, 45.+ Káčer, 66. Špalek, 67. Vavro – 31. Saláta, 52. Priskin, 66. F. Kubík, 72. V. Savičevič, rozhodovali: Sedlák – Balko, Benko, 5280 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek – Iván Santiago Díaz – Špalek (90. Jánošík), Káčer, Škvarka, Hlohovský – Haskič (70. Vallo)
Slovan: J. Mucha – J. Kotula, Saláta, Vernon De Marco Morlacchi, F. Kubík (76. Ligeon) – V. Savičevič, De Kamps – Schet (85. Rigo), Soumah, Čavrič (82. Oršula) – Priskin

Dunajská Streda znovu víťazne

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v sobotňajšom dueli 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy doma nad Michalovcami tesne 2:1. Domácich dostal do vedenia Pappe Macou Sarr, keď v 27. min premenil pokutový kop. Hostia odpovedali prakticky okamžite zásluhou Jakuba Griča. Tri body napokon pre Dunajskostredčanov vybojoval v 78. min hlavou Kristopher András Vida po presnom centri Petra Štepanovského. Dunajská Streda si pripísala druhú výhru po sebe, Michalovce ťahajú rovnako dlhú šnúru prehier.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)
Góly: 27. Sarr (z pok. kopu), 78. Vida – 28. Grič, ŽK: 68. Ljubičič – 4. Lazarus, 26. Sipľak, ČK: 57. Lazarus (Michalovce) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák – Vorel, Lieskovský, 4630 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Slávik – Živkovič, Kwin (38. Ľ. Michalík), T. Huk, Štepanovský – Ljubičič – K. Vida, Pambou, Kontár, R. Černák (46. B. Ľupták) – Sarr (89. A. Mészáros)
Michalovce: Kira – Koscelník, Lazarus, Sipľak, Šimčák – Grič – I. Žofčák (81. Regáli), S. Danko, E. Mensah (59. Podhorin), Kunca – Kushta (67. Ivan Kotora)

Prešov padol v Moravciach

Futbalisti Zlatých Moraviec-Vrábel vyhrali v dueli 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy nad Prešovom jednoznačne 3:0 a odlepili sa z dna tabuľky, kam poslali svojho sobotňajšieho súpera. Obaja majú na konte po 12 bodov, ale Zlaté Moravce-Vráble disponujú lepším skóre. Hrdinom duelu bol Peter Orávik, ktorý najprv v 33. min premenil penaltu a v 68. min pridal zásah z hry, keď sa dostal k odrazenej lopte. Tretí presný zásah domácich strelil Martin Boszorád v 79. minúte.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)
Góly: 33. a 68. Orávik (prvý z pok. kopu), 79. Boszorád, ŽK: 33. Dzurík (Prešov), rozhodovali: Kráľovič – Mókoš, Jenčura

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč – M. Boszorád, Pintér, Karlík, M. Pastva – Obročník – Orávik, Bariš, Oliveira (84. M. Sedlák), Gešnábel (66. Guilavogui) – Válovčan (81. Sombat)
Prešov: Talian – M. Petko, Bartek, Dzurík, Bujňák (74. Tubonemi) – Ashiru, P. Jacko, D. Keresteš, D. Leško – P. Katona, J. Rolinc (61. L. Kubus)

Senica nevyhrala od augusta

Futbalisti Podbrezovej potvrdili výsledokovú pohodu sobotňajším víťazstvom nad Senicou 2:0 v 17. kole Fortuna ligy 2016/2017. Skóre stretnutia otvoril v 14. min z pokutového kopu Pablo Podio, vedenie „železiarov“ zvýšil Pavol Šafranko po polhodine hry. ŽP Šport si upevnil 2. priečku v tabuľke a pred tretím Slovanom má v tabuľke 5-bodový trhák. Seničania čakajú na ligové víťazstvo už od 13. augusta.

ŽP Šport Podbrezová – FK Senica 2:0 (2:0)
Góly: 14. Podio (z pok. kopu), 31. P. Šafranko, ŽK: 73. Kochan – 61. P. Varga, 62. Turyna, 70. A. Delgado, ČK: 63. Turyna (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Prešinský – Tomčík, Hancko, 1245 divákov

Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič – P. Vajda (59. Kochan), Podio – Viazanko (88. Szczepaniak), K. Kuzma, P. Šafranko (72. Juraj Pančík) – Opoku Bernadina
Senica: Šulla – J. Kosorin, Březina (45.+ Quaye), Pillár, A. Delgado – P. Varga, Kopičár – I. Gončar (56. S. Mráz), Pirulo, Ebwelle (69. Guillermo López) – Turyna

Poradie strelcov:

1. Filip Hlohovský (Žilina) – 11 gólov, 2. Michal Škvarka (Žilina) – 10 gólov, 3. Seydouba Soumah (Slovan Bratislava) – 9 gólov

Viac na túto tému: #MFK Zemplín Michalovce #FC DAC 1904 Dunajská Streda