Na kopaniciach uspela Žilina, Slovan vyhral dvoma gólmi z penált

Futbalisti MŠK Žilina potvrdili líderskú pozíciu aj v nedeľňajšom šlágri 16. kola Fortuna ligy 2016/2017, keď uspeli na ihrisku Spartaka Myjava 2:1.

20.11.2016 17:24 , aktualizované: 19:43
Žilina, radosť Foto: ,
Radosť hráčov MŠK Žilina po druhom góle do siete Myjavy.
debata (18)

Žilinčania sa po bezgólovom polčase dostali do dvojgólového vedenia zásluhou Vavra, ktorý ešte v I. polčase nepremenil pokutový kop, a Škvarku. Domáci znížili a vykresali nádej aspoň na remízu v 83. min gólom Kukoľa, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Myjavčania čakajúci na plný bodový zisk už štyri zápasy zostali v tabuľke štvrtí, Žilinčania zvýšili svoj náskok na čele na 7 bodov.

Spartak Myjava – MŠK Žilina 1:2 (0:0)

• Góly: 83. Kukoľ – 59. Vavro, 71. Škvarka, ŽK: 41. Kolár, 45. Bílovský, 64. Černáček, 74. L. Beňo – 41. Škvarka, 90. Mabouka, rozhodovali: Vnuk – T. Somoláni, Galo, 1056 divákov
  • Myjava: Matúš Hruška – L. Beňo, Černáček, P. Pavlík, Machovec – T. Kóňa, Marček (75. P. Sládek) – Kukoľ, Bílovský (82. Duga), Mehremič (63. Brigant) – Ľ. Kolár
  • Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek – Káčer, Iván Santiago Díaz, Škvarka – Špalek, Haskič (80. Vallo), Hlohovský

Slovan otočil duel dvoma gólmi z penált

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava predĺžili svoju víťaznú sériu na šesť zápasov. „Belasí“ predviedli obrat proti MFK Ružomberok. Hostia sa ujali vedenia zásluhou Miloša Lačného v 76. min, ale dlho sa z neho netešili. Už o tri minúty neskôr Seydouba Soumah vyrovnal z pokutového kopu a ten istý hráč takisto z bieleho bodu skóroval aj v 85. min, čím zabezpečil pre svoj tím tri body. Bratislavčania si upevnili 3. miesto v tabuľke, v ktorej zaostávajú za vedúcimi Žilinčanmi o 9 bodov. Ružomberčania nevyužili možnosť dostať sa na 4. priečku a sú šiesti.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:1 (0:0)

• Góly: 79. a 85. Soumah (oba z pok. kopu) – 76. Lačný, ŽK: 72. F. Kubík – 36. E. Daniel, 37. J. Mareš, 48. Macík, 71. J. Maslo, 83. D. Kružliak, 90.+ P. Maslo, rozhodovali: Prešinský – Chládek, Žákech
  • Slovan Bratislava: J. Mucha – J. Kotula, Saláta, Vernon De Marco Morlacchi, F. Kubík – V. Savičevič, Rigo (80. De Sa) – Schet (86. G. Scott), Soumah, Čavrič – Priskin (75. F. Oršula)
  • Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák – Martin Nagy, Chrien – E. Daniel, Ďubek (66. Faško), Gál-Andrezly – J. Mareš (58. Lačný)
1. MŠK Žilina 16 13 2 1 43:10 41
2. ŽP Šport Podbrezová 16 10 4 2 21:8 34
3. ŠK Slovan Bratislava 16 10 2 4 28:17 32
4. Spartak Myjava 16 7 3 6 17:16 24
5. FC Spartak Trnava 16 6 5 5 19:23 23
6. MFK Ružomberok 16 6 4 6 28:23 22