Trenčín začína sériu u súperov - v Michalovciach

Obhajcovia titulu z Trenčína, ktorým sa zatiaľ v najvyššej futbalovej súťaži príliš nedarí, začínajú sériu štyroch zápasov na ihriskách súperov.

15.10.2016 11:00
Vernon De Marco, Stefan Maierhofer Foto: ,
Ilustračné foto

V sobotu sa predstavia v Michalovciach, na ktoré nemajú najlepšie spomienky. Na ich pôde nastúpili majstri už v úvodnom kole aktuálneho ročníka a podľahli 1:2.

V opačnej situácii sa ocitli Zemplínčania, ktorí si vymenili s Trenčanmi a potom aj so Zlatými Moravcami-Vrábľami poradie stretnutí doma-vonku a odohrajú teraz päť zápasov pred domácim obecenstvom. Radi by v nich bodovo zabrali. Šancu cítia už v sobotňajšom súboji, ktorým sa po reprezentačnej prestávke rozbehne druhá tretina súťaže. Uvidia ho aj diváci RTVS. Trenčanom sa na ihriskách súperov zatiaľ nedarí. Z piatich stretnutí naplno bodovali len raz.

Návratu na svoj štadión – prechádza rozsiahlou rekonštrukciou – sa nemôžu dočkať futbalisti Dunajskej Stredy. Ich domácim prostredím je stále Senec a zostali jediným mužstvom, ktoré „doma“ ešte nevyhralo. V sobotu v neskorom večernom zápase v priamom prenose Dajto bude ich situácia mimoriadne náročná. Privítajú lídra tabuľky Žilinu. V prvom kole sa na žilinskom trávniku rozišli po remíze 2:2.

Podbrezovčania sú v tabuľke za Žilinou, pokúsia sa udržať s lídrom krok. Čaká ich súboj v Trnave. Spartak stráca doma divákov a potrebuje sa chytiť so súperom, ktorý je prekvapujúco na čele tabuľky zo zápasov u súperov. V úvode sezóny sa zrodila remíza 1:1.

„Verím, že tri body zostanú doma,“ vyjadril sa na klubovej stránke trnavský kapitán Martin Mikovič, hoci dodáva, že podľa tabuľky sú favoritom hostia. Aj tréner Trnavčanov Miroslav Karhan upozorňuje, že jeho tím nečaká jednoduchý zápas. „Spôsob hry súpera bude pre nás náročný. Vychádza z dobre organizovanej obrany, nebude jednoduché ju nalomiť.“

Prvý raz v tomto ročníku sa až tri zápasy odohrajú aj pred televíznymi kamerami. Nedeľňajší súboj v Bratislave, ktorý uzavrie kolo, uvidia aj diváci novej televízie 213.