Obrat Slovana proti Senici, Myjave vyšiel záver v Michalovciach

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom domácom stretnutí 16. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 nad hráčmi FK Senica 2:1.

07.11.2015 19:03 , aktualizované: 20:52
Erik Čikoš, Slovan, Róbert Pillár, FK Senica Foto: ,
Erik Čikoš zo Slovana v súboji so Seničanom Róbertom Pillárom.
debata (2)

Už v 18. min opustil ihrisko kapitán „belasých“ Róbert Vittek, vystriedal ho Karol Mészáros. Seničania sa ujali vedenia v 34. min, presadil sa Samuel Mráz. Slovanu lepšie vyšlo druhé dejstvo, Saláta vyrovnal skóre na 1:1 v 51. min a v 69. min strelil víťazný gól Maďar Tamás Priskin. Slovan je v tabuľke Fortuna ligy druhý s 34 bodmi, lídrom je Trenčín (38 bodov), ktorý má k dobru nedeľňajší duel s Dunajskou Stredou. Senici patrí 7. priečka s 21 bodmi.

Slovan – Senica.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:1 (0:1)

• Góly: 51. Saláta, 69. Priskin – 34. S. Mráz, ŽK: 22. Savičevič, 27. Kubík – 43. Komara, 56. Čunta, 72. Vengřinek, 77. M. Klec, 81. P. Varga, rozhodovali: Vnuk – E. Weiss, Vorel, 583 divákov
  • Slovan: Mucha – Čikoš, Saláta, D. Hudák, Sekulič – Savičevič, Kubík (86. Simovič), Zreľák – Peltier (77. Oršula), Vittek (18. K. Mészáros), Priskin
  • Senica: Šulla – Hladík, P. Pavlík, Pillár – Vengřinek, Komara (86. Kontár), Hromada, M. Klec (79. P. Varga), Čunta – S. Mráz (60. J. Kosorin), Kalabiška

Podbrezová v závere vydolovala bod so Zlatými Moravcami

Futbalisti Podbrezovej ešte minútu pred koncom riadneho hracieho čase zaostávali za mužstvom FC ViOn Zlaté Moravce 1:2, dokázali však vyrovnať skóre presným zásahom Patrika Vajdu. Podbrezová viedla od 4. min gólom Petra Gála-Andrezlyho, hostia však v druhom polčase otočili vývoj vo svoj prospech, keď sa presadili legionári Jhonnes Marques de Souza a Léandre Gael Tawamba Kana. V tabuľkovom poradí Fortuna ligy si jedenásta Podbrezová (po sobote 12 bodov) a ani deviate Zlaté Moravce (16 bodov) nezlepšili svoje pozície.

Podbrezová – Zlaté Moravce.

ŽP Šport Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:0)

• Góly: 4. Gál-Andrezly, 89. P. Vajda – 54. Jhonnes Marques de Souza, 74. Tawamba Kana, ŽK: 84. Podio – 32. Kupec, 42. Tawamba Kana, 83. Ranilovič, rozhodovali: Pavlík – Chládek, Jenčura, 1003 divákov
  • Podbrezová: M. Kuciak – Migaľa, P. Vajda, Kupčík, Andrič – Szöke – Vaščák, M. Kochan, Podio, Gál-Andrezly – Rendla (72. J. Pančík)
  • Zlaté Moravce: Ranilovič – Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec – Orávik, D. Školnik (79. Cebara), Krznarič, Burič – Glavaš (90. Mance) – Tawamba Kana

Myjave vyšiel na Zemplíne záver, za dva góly má tri body

Hráči Spartaka Myjava predviedli futbalové zmŕtvychvstanie na ihrisku MFK Zemplín Michalovce. Myjavčania mali manko 0:1 ešte päť minút pred koncom riadneho hracieho času, skóre stretnutia otvoril v 3. min domáci kanonier Emmanuel Mensah. Po štvrťhodine hry musel hlavný rozhodca približne na 60 minút prerušiť zápas pre výpadok umelého osvetlenia. Hostia dokonale zužitkovali záverečný nápor – najskôr v 86. min vyrovnal Peter Sládek a už o minútu neskôr zabezpečil Myjave zisk troch bodov Erik Daniel. Myjave naďalej patrí piata pozícia v tabuľkovom poradí, má 26 bodov. Michalovce figurujú na desiatom mieste so 14 bodmi.

Michalovce – Myjava.

MFK Zemplín Michalovce – Spartak Myjava 1:2 (1:0)

• Góly: 3. E. Mensah – 86. Sládek, 87. E. Daniel, ŽK: 76. Chubutia, 89. P. Nworah – 9. J. Chovanec, 24. Ľ. Kolár, 55. Sládek, 76. Škutka, rozhodovali: Smolák – Bobko, Pozor, 1821 divákov
  • Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák – T. Sedlák – Koscelník, S. Danko, Montero (46. Kunca), Bayón (69. Grič) – E. Mensah (80. P. Nworah)
  • Myjava: Matúš Hruška – Ľ. Kolár, P. Jánošík, Karlík, J. Chovanec (74. Marček) – T. Kóňa – E. Daniel, Bilovský, Š. Pekár (77. Slančík), Sládek – Škutka

Žilina v regionálnom derby doma zdolala Ružomberok

Futbalisti MŠK Žilina ovládli regionálne derby proti MFK Ružomberok. Po bezgólovom prvom polčase domáci Žilinčania otvorili skóre v 63. min zásluhou mládežníckeho reprezentanta SR Jakuba Paura. Kapitán MŠK odčinil svoje zaváhanie z 38. min, keď nepremenil pokutový kop. Víťazstvo „šošonov“ spečatil desať minút pred koncom stretnutia Brazílčan William Alves de Oliveira. Žilina figuruje na tretej priečke tabuľkového poradia Fortuna ligy s 30 bodmi, Ružomberku patrí ôsme miesto s 18 bodmi.

Žilina – Ružomberok.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

• Góly: 63. Paur, 81. William Alves de Oliveira, ŽK: 36. William Alves de Oliveira – 31. D. Kružliak, 36. J. Maslo, 76. P. Masaryk, rozhodovali: J. Straka – Mikulaj, Ferenc, 1297 divákov
  • Žilina: Volešák – Mabouka, Králik, Hučko, Letič – Paur, Bénes, Haskič – L. Jánošík (75. J. Mihalík), William Alves de Oliveira (88. Michlík), Hlohovský (63. Špalek)
  • Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, D. Kružliak, J. Maslo, A. Rosa – Ondrek, Ďubek – Zošák, Lačný (67. Cheptine), A. Lovás (57. Gerát) – Jakubko (67. P. Masaryk)
2 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #FK Senica #ŽP Šport Podbrezová #FC ViOn Zlaté Moravce