Futbalová senzácia! Žilina doma prehrala s Podbrezovou 1:3

V Žiline sa zrodilo azda najväčšie prekvapenie slovenskej futbalovej jesene. Vicemajster prehral s posledným tímom súťaže, Podbrezovou, na domácom ihrisku 1:3.

03.10.2015 16:46 , aktualizované: 20:42
Ivan Schranz, Tomáš Marček Foto: ,
Sprava: Ivan Schranz z Trnavy a Tomáš Marček z Myjavy počas 12. kola jesennej časti ročníka 2015/2016 Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava - Spartak Myjava.

Skalica prehrala s Ružomberkom 0:1

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy na ihrisku MFK Skalica najtesnejším rozdielom 1:0.

Hrdinom hosťujúceho mužstva bol Dominik Kružliak – jeho presná hlavička po priamom kope zo 64. min rozhodla o tom, že Ružomberčania v Skalici uchmatli tri body.

Ružomberok v tabuľkovom poradí predstihol Dunajskú Stredu a so 17 bodmi figuruje na piatej priečke, hráči zo Žitného ostrova však majú k dobru nedeľňajší duel na pôde Senice. Skalici patrí 10. pozícia so ziskom 10 bodov.

MFK Skalica – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)
Gól: 64. D. Kružliak, ŽK: 43. Kurák – 12. Jakubko, rozhodovali: Straka – Benko, Petríček, 1307 divákov
Skalica: A. Fišan – P. Vaško (78. Šebesta), Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys – Kurák – Marek Hlinka, Bariš (67. Ulrich), A. Čermák (81. P. Mazan), Michal Gašparík – Lietava
Ružomberok: Šavol – P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, L. Lupták – D. Kružliak – Faško (78. P. Masaryk), Ďubek, A. Lovás (62. Boszorád) – Jakubko, Lačný (88. Ondrek)

Žilina prehrala s Podbrezovou

Futbalisti MŠK Žilina značne nečakane neuspeli v domácom stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Žilinčania pred vlastnými fanúšikmi po 15 minútach hry viedli 1:0 nad hráčmi FO ŽP Šport Podbrezová gólom Milana Škriniara, ktorý premenil pokutový kop, po zmene strán však hostia skórovali trikrát v priebehu desiatich minút a ototčili skóre vo svoj prospech na konečných 3:1. Milovan Kapor najskôr vyrovnal v 67. min, už o štyri minúty neskôr poslal hosťujúce mužstvo do vedenia Peter Gál-Andrezly a ten istý hráč uzavrel skóre zápasu v 77. min.

Žilina figuruje na druhej priečke tabuľkového poradia FL 2015/2016 s 24 bodmi, Podbrezová sa po druhom víťazstve v tejto sezóne vyšvihla s 8 bodmi pred Michalovce na predposlednú jedenástu pozíciu.

MŠK Žilina – FO ŽP Šport Podbrezová 1:3 (1:0)
Góly: 15. Škriniar (z pok. kopu) – 71. a 77. Gál-Andrezly, 67. Kapor, ŽK: 66. Vavro, 75. Paur – 14. Migaľa, 72. Gál-Andrezly, 85. Vaščák, 90.+ M. Kuciak, rozhodovali: Horváth – Tomčík, Roszbeck, 2218 divákov
Žilina: Volešák – Špalek (58. Mabouka, 78. Hlohovský), Škriniar, Vavro, Mazáň – Pečovský – Paur, Káčer (69. Haskič), Bénes, J. Mihalík – William Alves de Oliveira
Podbrezová: M. Kuciak – Migaľa, Kupčík, P. Vajda, Andrič – Kapor, M. Kochan, Podio, Gál-Andrezly (90.+ Mehanovič), Viazanko (81. J. Pančík) – Vaščák (87. Sabler)

Trnava v súboji dvoch Spartakov vyhrala

Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili nad hráčmi Spartaka Myjava 2:1. Skóre zápasu otvoril už v 2. min domáci Ivan Schranz, päť minút pred koncom prvého polčasu nechcene pomohol Trnavčanom vlastným gólom Tomáš Marček. V 68. min znížil na rozdiel jediného zásahu Peter Sládek, ďalší gól však už hostia nepridali a z troch bodov sa pred početnou kulisou 6112 divákov tešili domáci „andeli“.

Trnave patrí v tabuľke FL 2015/2016 šiesta priečka so 17 bodmi, Myjava je štvrtá a na konte má 23 bodov.

FC Spartak Trnava – Spartak Myjava 2:1 (2:0)
Góly: 2. Schranz, 40. Marček (vlastný) – 68. Sládek, ŽK: 26. Schranz, 31. Miloš Nikolič, 44. Godál, 74. Majtán, 84. Benogo – 11. Marček, rozhodovali: Vnuk – Slyško, Jankovič, 6112 divákov
Trnava: Kamenár – Janečka, Godál, Miloš Nikolič, Čonka – J. Casado, Baéz (79. Benogo), Schranz – Halilovič (69. Harba), Mikovič – Majtán (85. J. Vojtuš)
Myjava: Matúš Hruška – Karlík (46. P. Jánošík), Banovič, Marček, Ľ. Kolár – T. Kóňa – E. Daniel (78. D. Škutka), Bílovský, Š. Pekár, Piroska (46. Slančík) – Sládek

Trenčín sa vzdialil sa prenasledovateľom

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili nad hráčmi MFK Zemplín Michalovce 2:0. O úvodný zásah sa postaral v 31. min Nigérijčan v službách Trenčína Ibrahim Rabiu, ktorý z hranice pokutového územia prekonal súperovho brankára prudkou strelou po trávniku k bližšej žrdi.

V závere prialo Trenčanom aj šťastie: v 87. min najskôr z 20 metrov napálil loptu do brvna michalovský legionár Emmanuel Mensah, v nadstavenom čase druhého dejstva následne pridal po protiútoku gólovú poistku Matúš Bero.

AS sa po deviatom víťazstve v sezóne 2015/2016 s 29 bodmi na konte výraznejšie vzdialil najbližším prenasledovateľom a je naďalej lídrom v tabuľkovom poradí, druhý MŠK Žilina aj tretí Šk Slovan Bratislava získali dosiaľ 24 bodov. Michalovce klesli na poslednú dvanástu priečku za Podbrezovú, ako nováčik medzi elitou získali v dvanástich zápasoch sedem bodov.

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 31. Rabiu, 90.+ Bero, bez kariet, rozhodovali: Marhefka – Mókoš, Bobko, 2315 divákov
Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík, Rundič, Madu Kingsley – Koolwijk, Rabiu, Bero – Bala (46. Van Kessel), Wesley Moraes da Silva (86. Holúbek), Schet (56. Guba)
Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák – Sedlák, Grič (76. Hamuľak), M. Koscelník, Bayón (53. S. Danko) – E. Mensah, P. Nworah (53. Kunca)

Viac na túto tému: #MFK Ružomberok #MFK Skalica