Vysoké výhry Trenčína, Dunajskej a Slovana, Ružomberok na triumf stále čaká

Futbalisti Trenčína po domácej prekvapujúcej remíze s Ružomberkom (1:1) zabrali v sobotňajšom dueli 7. kola najvyššej súťaže opäť naplno, keď zvíťazili na trávniku Senice rozdielom triedy 4:1.

29.08.2015 21:16 , aktualizované: 22:15
AS Trenčín, futbal, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Trenčína.

Hostia viedli už po 5 minútach zásluhou Bera, o vyrovnanie sa postaral Hlohovský. Úradujúceho majstra poslal po hodine hry do vedenia Guba, potom sa presadil holandský legionár van Kessel a skóre uzavrel striedajúci Bala. Trenčín si v tabuľke Fortuna ligy udržal päťbodový náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Senica nevyhrala už štyri zápasy v rade, v posledných dvoch prehrala zhodne 1:4.

Senica – Trenčín.

FK Senica – AS Trenčín 1:4 (1:1)

• Góly: 17. Hlohovský – 5. Bero, 62. Guba, 74. Van Kessel, 87. Bala, ŽK: 41. Čunta – 43. Bero, rozhodovali: Mastiš – Balko, Roszbeck, 1866 divákov
  • Senica: Šulla – Otrísal, P. Pavlík, Hromada (76. Ventúra), Čunta – Hušek, Komara (63. Kalabiška), Pillár (84. Hladík), S. Mráz – Hlohovský – J. Kosorin
  • Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu Kingsley (86. Skovajsa) – van Kessel, Bero (87. M. Opatovský), Koolwijk, Guba (81. Bala), Wesley Moraes Ferreira Da Silva – Ibrahim Rabiu

Dunajská Streda s pohodlným víťazstvom nad Podbrezovou

Futbalisti Dunajskej Stredy majú v ostatných dňoch formu, čo potvrdili pohodlným víťazstvom 5:1 nad Podbrezovou. Hrdinom zápasu sa stal štvorgólový útočník DAC Szarka, ktorý otvoril aj uzavrel gólový účet stretnutia. Szarka sa dotiahol v poradí strelcov na Žilinčana Jeliča, obaja majú na konte po 6 gólov. Piaty gól Dunajskej Stredy strelil Ľupták, za hostí sa presadili z pokutového kopu Mehanovič. Domáci stredopoliar Pačinda odohral 100. duel v najvyššej slovenskej súťaži.

Dunajská Streda – Podbrezová.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŽP Šport Podbrezová 5:1 (3:0)

• Góly: 24., 41., 59. a 82. Szarka, 11. B. Ľupták – 63. Mehanovič (z pok. kopu), ŽK: 28. Sarr – 20. Migaľa, 54. Szöke, 85. Žilák, rozhodovali: A. Somoláni – Mikulaj, Borsányi, 4418 divákov
  • Dunajská Streda: Tujvel – M. Ljubičič (90.+ Asanovič), Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň (84. Pambou) – Štepanovský, G. Straka, Sarr (65. R. Polievka), Pačinda – B. Ľupták, Polievka
  • Podbrezová: M. Kuciak – Migaľa, M. Kochan (46. Szöke), Pimpara, Andrič – P. Vajda – Gál-Andrezly, Mehanovič, Mário Almaský (59. Žilák), Juraj Pančík (65. Kapor), Vaščák

Ružomberok opäť nezdolal nováčika, remizoval s Michalovcami

Futbalisti Ružomberka si ani na siedmy pokus nepripísali víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži v sezóne 2015/2016. Zverenci trénera Ivana Galáda nezdolali ani druhého nováčika, v sobotu remizovali v domácom dueli s Michalovcami 2:2. „Ruža“ síce viedla po 10 minútach zásluhou Jakubka, no po hodine hry prehrávala 1:2 po góloch Regáliho a Koscelníka. Domáci, ktorí hrali po prvý raz na vlastnom štadióne, mohli vyrovnať v 85. min z pokutového kopu, no Ďubek napálil loptu len do brvna. Na konečných 2:2 upravil napokon minútu pred koncom Zošák. Domáci dohrávali zápas bez vylúčeného Rosu, ktorý dostal červenú kartu po druhý raz v tomto ročníku. Dve vylúčenia má na konte aj iný stopér MFK Ján Maslo. Ružomberčania majú po siedmich dueloch na konte päť bodov za päť remíz, Michalovce sú naďalej na poslednom mieste.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)

• Góly: 10. Jakubko, 89. Zošák – 50. Regáli, 60. Koscelník, ŽK: 20. Rosa, 80. Cheptine, 90. Zošák – 52. Regáli, 87. Kira, ČK: 90.+ Rosa (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Straka – Žákech, Jankovič, 2531 divákov
  • Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, Kružliak, Rosa, L. Lupták – Martin Nagy – Zošák, Faško (67. P. Masaryk), Ďubek – Lovás (56. Cheptine), Jakubko
  • Michalovce: Kira – M. Koscelník, Marcos Pérez, Podhorín, Šimčák – Grič, Vernon de Marco, Turík, Regáli – Hamuľak (69. S. Danko), Nworah (56. Kunca)

Bezgólová remíza Myjavy so Zlatými Moravcami

Futbalisti Myjavy nedokázali nadviazať na šnúru dvoch víťazstiev, keď v sobotňajšom dueli remizovali so Zlatými Moravcami 0:0. Domáci Duga síce strelil gól v nadstavenom čase, ale rozhodca ho neuznal pre faul. V samom závere mohli uchmatnúť tri body hostia, ale Bamba trafil len do pravej žrde Solničkovej bránky.

Myjava – Zlaté Moravce.

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 0:0

• ŽK: 39. Orávik, 70. Pintér, 89. Burič, 90. Tawamba Kana (všetci Z. Moravce), rozhodovali: R. Weiss – Pozor, Jenčura, 1523 divákov
  • Myjava: Solnička – Beňo, Marček, Chovanec, Banovič – Slančík (55. E. Daniel), Kóňa, Bílovský, Š. Pekár – Piroska (68. L. Kolár), Sládek (89. Duga)
  • Zlaté Moravce: Ranilovič – Tipurič, Pintér, Burič, Cebara (52. Bamba) – Orávik, Marques de Souza, Školnik (68. Glavaš), Tawamba Kana – Majkič, Krznarič (90.+ M. Perišič)

Slovan presvedčivo zdolal Skalicu

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili aj v druhom stretnutí pod vedením nového trénera Nikodimosa Papavasilioua, keď v sobotu na vlastnom trávniku zdolali MFK Skalica presvedčivo 4:1. Gólový účet duelu otvoril v 10. min Milinkovič, ktorý premenil pokutový kop po faule na Priskina. „Belasí“ viedli do polčasovej prestávky rozdielom triedy. Na 2:0 zvyšoval Zreľák a tretí presný zásah pridal veterán Vittek. V 72. min domáci pridali aj štvrtý gól – presadil sa striedajúci Oršula, iba 4 minúty po svojom príchode na ihrisko. Hostia napokon dosiahli čestný úspech zásluhou Šebestu z 83. min. Slovan vyhral druhý duel v rade, naopak Skalica sa z víťazstva netešila už v posledných piatich zápasoch.