Michalovce sa prvýkrát tešia z výhry, Trenčín ešte nestratil bod

Futbalisti úradujúceho majstra AS Trenčín zvládli úspešne aj štvrté stretnutie v novom ročníku najvyššej slovenskej súťaže, všetky dosiaľ odohrali na súperovej pôde.

08.08.2015 21:04
Lamine Samateh, Martin Regáli Foto: ,
Zľava: Hráč FC ViOn Zlaté Moravce Lamine Samateh a Martin Regáli z MFK Zemplín Michalovce.

Zverenci trénerskej dvojice Ivan Vrabec – Martin Ševela zvíťazili v sobotňajšom dueli 4. kola Fortuna ligy na trávniku v Myjave nad domácim Spartakom tesne 1:0 a s plným počtom 12 bodov sú naďalej na čele tabuľky.

Po bezgólovom prvom polčase sa o rozhodujúci moment postaral srbský stopér Milan Rundič, ktorého tečovaná strela skončila v sieti domáceho brankára Petra Solničku. Myjavčania dohrávali zápas bez vylúčeného obrancu Patrika Banoviča, ktorý videl červenú kartu v 85. min. Spartak po prehre so Žilinou (1:4) v predchádzajúcom kole neuspel doma druhýkrát v rade.

Spartak Myjava – AS Trenčín 0:1 (0:0)
Gól: 75. Rundič, ŽK: 43. E. Daniel, 55. Piroska – 90.+ Šemrinec, ČK: 85. Banovič (Myjava), rozhodovali: Vlk – Lieskovský, Hrmo, 2587 divákov
Myjava: Solnička – Beňo, Marček, Banovič, Ľ. Kolár (90. P. Jánošík) – Kóňa, Bílovský – E. Daniel, Piroska (85. Karlík), Š. Pekár – Sládek (64. F. Slančík)
Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu Kingsley – Koolwijk, Bero (87. Opatovský), Lobotka – Van Kessel (90.+ Skovajsa), Wesley Moraes (64. Ibrahim Rabiu), Guba

Prvé víťazstvo aj body pre Michalovce

Hráči MFK Zemplín Michalovce vo svojom štvrtom vystúpení vo Fortuna lige si pripísali prvé body aj premiérové víťazstvo v histórii v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Michalovčania pred vlastnými fanúšikmi zdolali Zlaté Moravce 2:1 (1:1), keď hostia duel dohrávali iba s deviatimi hráčmi.

Skóre stretnutia otvoril v 26. min S. Danko, no tesne pred polčasovou prestávkou vyrovnal Mance. Víťazstvo pre MFK Zemplín zariadil v 66. min Regáli, ktorý si nabehol na center z ľavej strany a technickou strelou prekonal gólmana Raniloviča. Z tímu ViOnu sa predčasne pod sprchy porúčali D. Školnik a S. Milojevič.

Pred sobotňajším zápasom mali obaja súperi po tri prehry a skóre 2:8. Kým Michalovčania sa odpútali z dna tabuľky, Zlaté Moravce sú posledné.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:1)
Góly: 26. S. Danko, 66. Regáli – 45. Mance, ŽK: 85. Turík, 87. Nworah – 25. D. Školnik, 76. Glavaš, 90.+ Perišič, ČK: 64. D. Školnik po druhej ŽK, 87. S. Milojevič (obaja Zlaté Moravce), rozhodovali: Kráľovič – Tomčík, Bóllo, 3385 divákov
Michalovce: Kira – Koscelník, Caballero (46. M. Gallo), Podhorin, Šimčák – Grič – D. Kunca, S. Danko, Turík, Regáli (78. A. Leško) – Hamuľak (72. Nworah)
Zlaté Moravce: Ranilovič – Samateh, Tipurič, S. Milojevič, Majkič – Orávik, D. Školnik, Krznarič, Perišič – Glavaš (78. Burič), Mance (61. Cebara)

Viac na túto tému: #AS Trenčín #MFK Zemplín Michalovce