Žilinčania si zastrieľali, Slovan získal v Dunajskej Strede len bod

Nedeľňajší šláger 3. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava sa skončil nerozhodne 1:1.

02.08.2015 20:05 , aktualizované: 21:07
MŠK Žilina Foto: ,
Radosť hráčov MŠK Žilina v súboji s Myjavou.
debata (4)

Domáci boli v úvode aktívnejší a v piatej minúte trafil Pačinda brvno Krnáčovej bránky. „Zahrmelo“ však na opačnej strane, keď po vysunutí Štefánikom prekvapil gólmana Tujvela maďarský reprezentant Priskin. Hráči DAC sa dočkali vyrovnania v 36. minúte, po rohovom kope skóroval hlavou stopér Kwin. Po zmene strán šancí ubudlo. Bližšie k víťazstvu mali domáci, ktorí hrali od 77. min „presilovku“ po vylúčení hosťujúceho Sekuliča, no brankár Krnáč už neinkasoval.

„Predovšetkým v úvode stretnutia sme mali viac z hry. Presadzovali sme sa vďaka aktívnemu presingu, ktorým sem komplikovali rozohrávku súpera. Stálo proti nám nesmierne silné mužstvo, jeho kvality sa ukázali v efektivite. Slovan potrestal hneď našu prvú chybu v zápase, ktorý sme mali pod kontrolou. Sme radi, že sa nám podarilo po rohovom kope vyrovnať. V druhom polčase sme sa snažili streliť víťazný gól, no remízu z vyrovnaného duelu proti kvalitnému súperovi akceptujeme. Vyzdvihol by som rád hru Gábora Straku a Marina Ljubičiča, no celý tím podal dobrý výkon,“ povedal po zápase kouč domáceho mužstva Tomislav Marič pre RTVS.

Aj kouč Slovana Dušan Tittel bol so ziskom bodu spokojný, nepozdával sa mu však verdikt hlavného rozhodcu Hovátha, ktorý v 77. min poslal predčasne po sprchy Sekuliča po druhej ŽK. „Vylúčenie nám nepomohlo, prišlo však po chybe hlavného rozhodcu, Boris súper nefauloval,“ povedal podľa RTVS Tittel a doplnil: „Po prehre v Krasnodare sme dnes chceli získať tri body. Diváci vytvorili fantastickú atmosféru, odmenou im bol výborný futbal, ktorý mal predovšetkým v prvom polčase skvelé tempo. Vzhľadom k nahustenému programu nám v závere stretnutia dochádzali sily a preto sme nezískali tri body. V najbližších zápasoch chceme bodovať už naplno, k čomu by nám mali pomôcť i navrátilci po zraneniach.“

Dunajská Streda neprehrala ani v treťom tohtosezónnom súboji FL, Slovan získal z troch duelov zatiaľ štyri body.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

• Góly: 36. Kwin – 15. Priskin, ŽK: 57. Ľ. Michalík, 70. Kwin, 72. G. Straka, 80. Brašeň, 90.+ Štepanovský – 37. Kotula, 71. Sekulič, ČK: 77. Sekulič (Slovan) po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth – D. Hrčka, Mikulaj, 6443 divákov
  • Dunajská Streda: Tujvel – M. Ljubičič, Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň – Štepanovský, G. Straka (78. Pambou), Sarr (90. Krišto), Pačinda – Szarka, Polievka (61. Pavol Jurčo)
  • Slovan Bratislava: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Podaný – Sekulič, Štefánik (71. M. González) – K. Mészáros (66. F. Oršula), A. Zreľák, Milinkovič – Priskin (85. Peltier)

Žilina stále bez straty bodu, zvíťazila aj v Myjave

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazil aj vo svojom druhom tohtosezónnom zápase v najvyššej domácej súťaži, keď na pôde Myjavy uspeli 4:1. „Šošoni“ mali raketový vstup do duelu a zásluhou presných zásahov J. Mihalíka a Jeliča viedli v 5. min už 2:0. V prvom polčase navyše obaja opečiatkovali brvno bránky domácich. Po zmene strán Myjava v 73. min znížila gólom Bílovského, no J. Mihalík svojim druhým presným zásahom v stretnutí a napokon striedajúci William Alves de Oliveira upravili na konečných 4:1 pre Žilinu. Myjava aj Žilina majú po tomto súboji po šesť bodov, futbalisti MŠK však majú ešte k dobru dohrávku duelu 1. kola proti Podbrezovej.

Spartak Myjava – MŠK Žilina 1:4 (0:2)

• Góly: 73. Bílovský – 1. a 84. J. Mihalík, 5. Jelič, 89. William Alves de Oliveira, ŽK: 30. Pečovský, 76. Vavro, 84. J. Mihalík (všetci Žilina), rozhodovali: Sedlák – E. Weiss, Jankovič
  • Myjava: Solnička – Beňo, Banovič, Kóňa, Ľ. Kolár – Marček (90.+ Ferenčič), Bílovský – E. Daniel (90.+ Karlík), Piroska (62. Slančík), Š. Pekár- Sládek
  • Žilina: Volešák – Škvarka (86. M. Klec), Vavro, Škriniar, Mazáň – Pečovský – Špalek, Paur (76. William Alves de Oliveira), Káčer (63. Bénes), J. Mihalík – Jelič