Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mucha smeruje nazad na Pasienky, mal by posilniť Slovan

Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Mucha sa po desiatich rokoch vracia zo zahraničia domov a zrejme sa stane novou posilou Slovana Bratislava.

27.06.2015 12:52 , aktualizované: 19:15
Ján Mucha Foto: ,
Ján Mucha.

O služby účastníka majstrovstiev sveta 2010 v JAR mal záujem aj nováčik najvyššej ruskej futbalovej súťaže Krídla Sovietov Samara, kde má zmluvu do 30. júna.

„Už dlhšie sme boli zameraní na Jana Muchu. Keďže Pernišovi sa končí k 30. júnu zmluva, hľadali sme náhradu na post brankárskej jednotky. Rokovania boli dlhé a namáhavé, lebo sa oňho zaujímali ďalšie zahraničné kluby z Turecka i Belgicka. Záujem je zo strany hráča i nás. Boli by sme radi, ak by prišlo k dohode s hráčom i manažérom, aby sme s ním mohli počítať už začiatkom júla v európskom pohári,“ uviedol pre denník Nový Čas viceprezident „belasých“ Ivan Kmotrík mladší.

Mucha sa napokon podľa informácií agentúry SITA z prostredia klubu, ktoré však oficiálne nepotvrdila žiadna zo zainteresovaných strán, rozhodol akceptovať ponuku zo Slovana. Na Pasienkoch už v minulosti pôsobil, keď bol dvojkou v Interi Bratislava za Miroslavom Hýllom.

Mucha strávil ostatných šesť mesiacov na hosťovaní zo Samary v Arsenale Tula. Tridsaťdvaročný rodák z Belej nad Cirochou sa stal hráčom ruského klubu v júli 2013, predtým pôsobil v tíme účastníka anglickej súťaže Premier League FC Everton. V minulosti chytal aj za Žilinu a Legiu Varšava.

Slovan po prehre s Jabloncom druhý na miniturnaji v ČR

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v sobotňajšom podvečernom finálovom zápase s hráčmi FK Baumit Jablonec 2:3 (1:0), hoci viedli už dvojgólovým rozdielom. Hralo sa na 2×40 minút v rámci prípravného miniturnaja Ministerský pohár v českých Čelákoviciach.

„Belasí“ napokon nezískali prvú tohtosezónnu trofej, napriek tomu, že sa v 23. min ujali vedenia gólom novej akvizície Tamása Priskina a na začiatku druhého polčasu v 46. min zdvojnásobil náskok Bratislavčanov Adam Zreľák. Ani to však Slovanu nestačilo, pretože v 49. min znížil Tomáš Wágner, v 68. min vyrovnal Stanislav Tecl a dokonalý obrat zavŕšil v 74. min svojím druhým presným zásahom v stretnutí Wágner.

Futbalisti Slovana predtým zvíťazili nad hráčmi ďalšieho českého prvoligového tímu SK Slavia Praha presvedčivo 4:1 (2:0). Góly „belasých“ dali v prvom polčase Karol Mészáros a Samuel Štefánik, po zmene strán dvakrát skóroval striedajúci František Kubík.

Súhrn výsledky futbalistov ŠK Slovan Bratislava v rámci sobotňajšieho miniturnaja Ministerský pohár v českých Čelákoviciach: