Mucha smeruje nazad na Pasienky, mal by posilniť Slovan

Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Mucha sa po desiatich rokoch vracia zo zahraničia domov a zrejme sa stane novou posilou Slovana Bratislava.

27.06.2015 12:52 , aktualizované: 19:15
Ján Mucha Foto: ,
Ján Mucha.

O služby účastníka majstrovstiev sveta 2010 v JAR mal záujem aj nováčik najvyššej ruskej futbalovej súťaže Krídla Sovietov Samara, kde má zmluvu do 30. júna.

„Už dlhšie sme boli zameraní na Jana Muchu. Keďže Pernišovi sa končí k 30. júnu zmluva, hľadali sme náhradu na post brankárskej jednotky. Rokovania boli dlhé a namáhavé, lebo sa oňho zaujímali ďalšie zahraničné kluby z Turecka i Belgicka. Záujem je zo strany hráča i nás. Boli by sme radi, ak by prišlo k dohode s hráčom i manažérom, aby sme s ním mohli počítať už začiatkom júla v európskom pohári,“ uviedol pre denník Nový Čas viceprezident „belasých“ Ivan Kmotrík mladší.

Mucha sa napokon podľa informácií agentúry SITA z prostredia klubu, ktoré však oficiálne nepotvrdila žiadna zo zainteresovaných strán, rozhodol akceptovať ponuku zo Slovana. Na Pasienkoch už v minulosti pôsobil, keď bol dvojkou v Interi Bratislava za Miroslavom Hýllom.

Mucha strávil ostatných šesť mesiacov na hosťovaní zo Samary v Arsenale Tula. Tridsaťdvaročný rodák z Belej nad Cirochou sa stal hráčom ruského klubu v júli 2013, predtým pôsobil v tíme účastníka anglickej súťaže Premier League FC Everton. V minulosti chytal aj za Žilinu a Legiu Varšava.

Slovan po prehre s Jabloncom druhý na miniturnaji v ČR

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v sobotňajšom podvečernom finálovom zápase s hráčmi FK Baumit Jablonec 2:3 (1:0), hoci viedli už dvojgólovým rozdielom. Hralo sa na 2×40 minút v rámci prípravného miniturnaja Ministerský pohár v českých Čelákoviciach.

„Belasí“ napokon nezískali prvú tohtosezónnu trofej, napriek tomu, že sa v 23. min ujali vedenia gólom novej akvizície Tamása Priskina a na začiatku druhého polčasu v 46. min zdvojnásobil náskok Bratislavčanov Adam Zreľák. Ani to však Slovanu nestačilo, pretože v 49. min znížil Tomáš Wágner, v 68. min vyrovnal Stanislav Tecl a dokonalý obrat zavŕšil v 74. min svojím druhým presným zásahom v stretnutí Wágner.

Futbalisti Slovana predtým zvíťazili nad hráčmi ďalšieho českého prvoligového tímu SK Slavia Praha presvedčivo 4:1 (2:0). Góly „belasých“ dali v prvom polčase Karol Mészáros a Samuel Štefánik, po zmene strán dvakrát skóroval striedajúci František Kubík.

Súhrn výsledky futbalistov ŠK Slovan Bratislava v rámci sobotňajšieho miniturnaja Ministerský pohár v českých Čelákoviciach: