Slovan otočil duel so Senicou a preskočil ju v tabuľke

Ešte stále úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava otočil pondelkový nepriaznivo sa vyvíjajúci duel 28. kola Fortuna ligy 2014/2015 proti Senici a triumfoval presvedčivo 4:1.

04.05.2015 19:39 , aktualizované: 21:48
Adam Zreľák Foto: ,
Hrdina Slovana - útočník Adam Zreľák.

Domáci od 14. min zaostávali 0:1, keď obranca Róbert Pillár hlavičkou po rohovom kope prekonal Martina Krnáča. Odpoveď „belasých“ však na seba nenechala dlho čakať, krídelník Karol Mészáros po výbornej prihrávke Adama Zreľáka usmernil loptu do odkrytej bránky – 1:1. Slovanisti ešte do konca I. polčasu udreli dvakrát, asistent Zreľák sa zmenil na strelca. Zimná posila bratislavského tímu z Ružomberka najprv v 35. min skórovala vnútri šestnástky prudkým volejom a z podobnej pozície sa od utorka 21-ročný útočník nepomýlil ani o desať minút neskôr. Štvrťhodinu pred záverečných hvizdom dal o sebe vedieť Seydouba Soumah, ktorý prízemnou strelou k žrdi spečatil víťazstvo 4:1.

Slovan vďaka trom bodom poskočil v tabuľke na 4. priečku, vystriedal na nej práve svojho pondelkového súpera.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 4:1 (3:1)

• Góly: 35. a 45. Zreľák, 18. K. Mészáros, 74. Soumah – 14. Pillár, ŽK: 9. L. Opiela (Senica), rozhodovali: Sedlák – Vorel, K. Poláček, 895 divákov
  • Slovan: Krnáč – Kotula (47. Niňaj), Gorosito, Saláta, Čikoš – Simovič, Štefánik (47. Lásik) – Milinkovič, Soumah, K. Mészáros (86. F. Ďuriš) – Zreľák
  • Senica: Šulla – L. Opiela, P. Pavlík, Pillár, P. Čermák (65. Pittner) – Kóňa, Hušek – Dolný (67. J. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška (77. Komara) – Majtán

Trnava v Zlatých Moravciach zdolala Ružomberok

Futbalisti Trnavy – pre rekonštrukciu štadióna v dočasnom azyle v Zlatých Moravciach – zdolali Ružomberčanov 2:1. Skóre duelu v 28. min otvoril Ján Vlasko prudkou strelou k žrdi. V 67. min Pavol Masaryk zblízka vyrovnal, ale tri body pre favorita zabezpečil desať minút pred koncom Erik Sabo z priameho kopu. Spartak si upevnil 3. priečku v tabuľke, MFK prehral tretí duel po sebe a je siedmy.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

• Góly: 28. Vlasko, 80. E. Sabo – 67. Masaryk, ŽK: 81. Mikovič, 87. Kelava – 34. Zošák, 76. Masaryk, 78. Boszorád, 82. L. Janič, 90. Rosa, rozhodovali: Vlk – Slyško, Mikulaj, 1486 divákov
  • Trnava: Kelava – Janečka, Miloš Nikolič, Greššák, Čonka – Casado – E. Sabo, Vlasko, Cléber Silva Nascimento (74. Marek Hlinka) – Sládek (70. Vojtuš), Mikovič (90.+ Vyskočil)
  • Ružomberok: Šavol – Boszorád (83. A. Lovás), Rosa, Kružliak, Práznovský – Martin Nagy – Zošák (59. Turčák), Gerát, Mário Almaský, L. Janič (83. J. Vavrík) – Masaryk
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #FK Senica