Trenčín uspel v popradskej dráme. Senicu zdolal po jedenástkach

Víťazmi 46. ročníka slovenskej futbalovej pohárovej súťaže - Slovnaft Cupu sa stali hráči AS Trenčín.

01.05.2015 20:59 , aktualizované: 21:29
Futbalisti Trenčína. Foto: ,
Radosť futbalistov Trenčína.

Na trávniku Národného tréningového centra SFZ v Poprade zvládli v piatkovom dramatickom dueli 46. ročníka lepšie jedenástkový rozstrel a zdolali v ňom FK Senica 3:2. V riadnom hracom čase po 90 minútach sa stretnutie skončilo nerozhodne 1:1, po nadstavenom čase 2×15 minút bol stav 2:2.

Už v 4. min sa tím zo Záhoria ujal vedenia, keď si strelil „vlastenca“ pravý obranca Čögley. Favorizovaní hráči lídra ligovej tabuľky z Trenčína po inkasovanom góle zvýšili aktivitu a tlak korunovali v 36. min vyrovnávajúcim presným zásahom: zblízka sa presadil legionár z Nigérie Ibrahim Rabiu. Ďalšie príležitosti futbalistov AS, ktorí mali prevahu na trávniku, zostali nevyužité v riadnom hracom čase.

V predĺžení poslal Trenčín do vedenia v 110. min Holanďan Van Kessel, ale najlepší strelec ligovej súťaže, český legionár Jan Kalabiška o štyri minúty neskôr po rohu Hlohovského hlavou vyrovnal a poslal stretnutie do jedenástkovej „lotérie.“ V nej brankár AS Šemrinec zneškodnil tri pokutové kopy – Majtánovi, Kóňovi a Kalabiškovi, v drese Trenčína neuspel iba Van Kessel.

V novodobej ére samostatnej SR od sezóny 1993/1994 sa ani jeden zo spomenutých klubov netešil z domácej pohárovej trofeje, v doterajšej histórii od premiérového v roku 1970 (predtým aj názov Slovenský pohár, pozn.) sa však Trenčín ešte pod názvom Jednota radoval z triumfu. Bolo to v roku 1978 proti Slovanu Bratislava, keď sa finále hralo na dve stretnutia a v oboch uspel trenčiansky tím (1:0 a 3:1). V následnom finále Česko-Slovenského pohára Jednota podľahla Baníku Ostrava 0:1. Klub zo Záhoria neuspel ani pri druhej finálovej účasti v národnom pohári: v Bardejove v roku 2012 FK Senica prehral s MŠK Žilina 2:3 po predĺžení.

AS Trenčín – FK Senica 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1), v rozstrele z pok. kopu 3:2, Trenčín sa stal víťazom Slovnaft Cupu 2014/2015
Góly: 36. Ibrahim Rabiu, 110. Van Kessel – 4. Čögley (vlastný), 114. Kalabiška, ŽK: 39. Lobotka, 59. Rundič – 57. Hlohovský, 78. Majtán, 113. L. Opiela, rozhodovali: Trutz – T. Somoláni, Ádám, 3473 divákov
AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu Kingsley (72. Lawrence) – Lobotka, Bero (64. Koolwijk) – Guba (55. Mondek), Ibrahim Rabiu, Van Kessel – Jairo da Silva
FK Senica: Šulla – L. Opiela, P. Pavlík, Pillár, P. Čermák – Kóňa, Hušek (113. Pittner) – Dolný (89. J. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška – Majtán

Jedenástkový rozstrel:
Majtán (Senica) – nepremenil, Van Kessel (Trenčín) – nepremenil, Hlohovský 0:1, Lobotka 1:1, L. Opiela 1:2, Mondek 2:2, Kóňa – nepremenil, Rundič 3:2, Kalabiška – nepremenil

Hlasy trénerov (zdroj: TV Dajto):

Martin Ševela (tréner AS Trenčín):
„Bolo to dramatické stretnutie vo fantastickej atmosfére. Videli sme finále, aké má byť. Samozrejme, penalty už sú lotéria. To, že sme v nich uspeli, svedčí o veľkej psychickej a mentálnej sile našich hráčov. Víťazstvo v pohárovej súťaži je prvý z dvoch cieľov, s ktorými išlo mužstvo do tejto sezóny. Hráči si ním splnili sen a ja som šťastný spolu s nimi. Finálové stretnutie malo vysokú kvalitu, k čomu prispeli obaja aktéri. Som rád, že sme ľudí presvedčili, že dokážeme hrať dobrý futbal aj na prírodnom trávniku.“

Jozef Kostelník (tréner FK Senica):
„Videli sme kvalitné finálové stretnutie vo výbornej atmosfére. Mali sme veľmi dobré vstupy do oboch polčasov. Trenčín má kvalitné mužstvo, čo potvrdil aj v tomto meraní síl. Pri penaltách boli štastnejší, vďaka čomu aj zvíťazili. K triumfu v slovenskej pohárovej súťaži im gratulujem. My sme do tohto stretnutia vložili všetky sily. Som hrdý na chlapcov, ako toto finále odohrali. Ďakujem im za predvedený výkon.“

Viac na túto tému: #AS Trenčín #FK Senica