Domáci sa na štadióne v Brezne ujali vedenia v 72. min zásluhou Dávida Škutku peknou strelou spoza pokutového územia, ale v závere Pablo Podio fauloval vo vlastnej šestnástke Milovana Kapra a Patrik Vajda z bieleho bodu vyrovnal.
Banská Bystrica bodovala po troch predchádzajúcich prehrách, no stále jej patrí posledné 12. miesto, na predposledné Zlaté Moravce má päťbodové manko. Podbrezová zostala na 10. priečke (26 bodov).
ŽP Šport Podbrezová – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Góly: 72. D. Škutka – 90. P. Vajda (z pok. kopu), ŽK: 57. Nworah, 89. Podio – 75. P. Vajda, 79. Faško, rozhodovali: Smolák – Tomčík, Žákech, 2915 divákov
Podbrezová: P. Penksa – Migaľa (69. Andrič), Kupčík, Minčič, Greško – Vaščák, Podio, J. Pančík, Hovančík (81. Kochan) – Nworah (60. Harvilko), D. Škutka
Banská Bystrica: Boroš – M. Gálik, P. Vajda, Had, Kupec – Kapor – Snitka (79. De Vito), Willwéber (69. Savič), Faško – Polievka, Šovčík (79. M. Balko)
Dunajská Streda ani Košice nevyhrali štvrtý zápas po sebe
Futbalisti Dunajskej Stredy ani Košíc nevyhrali štvrtý zápas po sebe. V sobotňajšom vzájomnom stretnutí sa zrodila remíza 1:1, DAC 1904 aj MFK bodovali po zhodne troch prehrách v súťaži v sérii.
Dunajskostredčania v sobotu od 19. min prehrávali, keď za hostí skóroval Nermin Haskič. O vyrovnanie sa krátko po zmene strán postaral Vojtech Horváth.
FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Košice 1:1 (0:1)
Góly: 52. V. Horváth – 19. Haskič, ŽK: 43. Sarr, 44. M. Ljubičič – 62. O. Diaby, 67. Viazanko, 83. Tofiloski, rozhodovali: Trutz – T. Somoláni, P. Bednár, 2569 divákov
Dunajská Streda: Polaček – M. Turňa, Ľ. Michalík (46. R. Černák), Kwin, O. Szabó – M. Ljubičič – E. Ujlaky, Sarr, V. Horváth, Brašeň – Szarka (80. P. Jurčo)
Košice: Tofiloski – Šinglár, Mikuláš Tóth, Pavúk (86. B. Gáll), Žebík – Dimun – Viazanko, Huk, Pačinda – Haskič (90. Horodník), O. Diaby
Prvá jarná prehra Ružomberka, postaral sa o to Slovan
Futbalisti Ružomberka po prvý raz v jarnej časti okúsili trpkosť prehry. Liptáci v sobotňajšom dueli 26. kola nestačili na Pasienkoch na bratislavský Slovan, podľahli mu tesne 0:1. Jediným úspešným strelcom bol stopér domácich Kornel Saláta, ktorý v 9. min najvyššie vyskočil na centrovanú loptu Marka Milinkoviča z rohového kopu. Slovan sa v tabuľke FL posunul na 4. miesto pred Senicu. Ružomberku, ktorý ťahal šnúru siedmich duelov bez prehry, stále patrí 6. pozícia.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 9. Saláta, ŽK: 55. Čikoš – 45. Rosa, 68. J. Maslo, rozhodovali: Vnuk – Ádám, Mikulaj, 1119 divákov
Slovan: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Čikoš – Simovič, Štefánik (89. Lásik) – Peltier (39. S. Soumah), Milinkovič, K. Mészáros (70. F. Oršula) – Zreľák
Ružomberok: Milorad Nikolič – Boszorád, Rosa (87. A. Lovás), J. Maslo, Práznovský – Martin Nagy – Gerát, L. Janič (62. Ondrek), M. Almaský, L. Lupták (73. Turčák) – Masaryk
Juhar hetrikom zabezpečil tri body pre Zlaté Moravce
Stredopoliar Martin Juhar sa stal hrdinom Zlatých Moraviec proti Senici. Bývalý hráč Slavie Praha sa na víťazstve domácich 3:2 podieľal hetrikom, rozhodujúci gól strelil minútu pred koncom. Zlatomoravčania po sérii štyroch prehier majú na konte momentálne dva trojbodové zásahy po sebe, pred týždňom vyhrali aj v Košiciach (2:1). Zverenci Branislava Mráza sa výrazne priblížili k záchrane medzi elitou.
FC ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 3:2 (2:1)
Góly: 18., 26. a 89. Juhar (prvý z pok. kopu) – 9. Chren (vlastný), 84. J. Dolný, ŽK: 37. Tipurič, 83. Pavlenda – 18. Pittner, 45.+ Hušek, 47. Kalabiška, rozhodovali: Horváth – Benko, Bóllo,
Zlaté Moravce: P. Kováč – Pintér, Tipurič, Pavlenda, Chren – Orávik, Szöke, Karaš (66. Mazan), Mikinič, Juhar (90.+ Vrablec) – P. Sabo (57. Charizopulos)
Senica: Šulla – R. Pillár, Pittner (75. J. Kosorin), P. Pavlík, Privrel (75. J. Dolný) – Kóňa, L. Opiela – Kalabiška, Hlohovský, Hušek – Majtán
Fortuna Liga
Tabuľka, program a výsledky Fortuna ligy
Tabuľka: |
|
|
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
AS Trenčín |
29 |
20 |
5 |
4 |
60:25 |
65 |
2. |
MŠK Žilina |
28 |
16 |
9 |
3 |
58:22 |
57 |
3. |
FC Spartak Trnava |
29 |
13 |
8 |
8 |
43:25 |
47 |
4. |
ŠK Slovan Bratislava |
29 |
14 |
3 |
12 |
42:41 |
45 |
5. |
FK Senica |
29 |
10 |
10 |
9 |
42:43 |
40 |
6. |
Spartak Myjava |
29 |
11 |
4 |
14 |
35:45 |
37 |
7. |
MFK Ružomberok |
30 |
9 |
9 |
12 |
36:39 |
36 |
8. |
MFK Košice |
30 |
10 |
6 |
14 |
36:46 |
36 |
9. |
DAC Dunajská Streda |
29 |
8 |
11 |
10 |
29:38 |
35 |
10. |
ŽP Šport Podbrezová |
29 |
7 |
8 |
14 |
30:41 |
29 |
11. |
FC ViOn Zlaté Moravce |
28 |
7 |
7 |
14 |
23:46 |
28 |
12. |
Dukla Banská Bystrica |
29 |
4 |
10 |
15 |
27:50 |
22 |
29. kolo – piatok, 8.máj 2015
Ružomberok – Podbrezová 2:0 (2:0)
Košice – Trnava 1:0 (0:0)
Senica – Trenčín 0:4 (0:2)
Myjava – Slovan 3:6 (1:1)
Banská Bystrica – Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Žilina – Zlaté Moravce
28. kolo – utorok, 5.máj 2015
Podbrezová – Žilina 2:3 (0:2)
Zlaté Moravce – Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Dunajská Streda – Myjava 1:0 (1:0)
Slovan – Senica 4:1 (3:1)
Trenčín – Košice 1:0 (1:0)
Trnava – Ružomberok 2:1 (1:0)
27. kolo – sobota, 25.apríl 2015
Trnava – Podbrezová 3:1 (2:1)
Ružomberok – Trenčín 0:1 (0:0)
Košice – Slovan 2:1 (1:0)
Senica – Dunajská Streda 4:0 (1:0)
Myjava – Zlaté Moravce 2:2 (0:1)
Banská Bystrica – Žilina 0:3 (0:1)
26. kolo – sobota, 18.apríl 2015
Podbrezová – Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Žilina – Myjava 0:1 (0:0)
Zlaté Moravce – Senica 3:2 (2:1)
Dunajská Streda – Košice 1:1 (0:1)
Slovan – Ružomberok 1:0 (1:0)
Trenčín – Trnava 1:0 (0:0)
25. kolo – sobota, 11.apríl 2015
Trenčín – Podbrezová 4:1 (1:0)
Trnava – Slovan 0:0
Ružomberok – Dunajská Streda 2:1 (0:1)
Košice – Zlaté Moravce 1:2 (0:0)
Senica – Žilina 1:2 (0:0)
Myjava – Banská Bystrica 3:2 (2:0)
24. kolo – sobota, 4.apríl 2015
Dunajská Streda – Trnava 0:1 (0:1)
Slovan – Trenčín 1:3 (0:1)
Podbrezová – Myjava 2:1 (0:0)
Zlaté Moravce – Ružomberok 0:2 (0:2)
Banská Bystrica – Senica 0:4 (0:2)
Žilina – Košice 4:1 (3:1)
23. kolo – sobota, 21.marec 2015
Slovan – Podbrezová 2:1 (1:0)
Trenčín – Dunajská Streda 3:0 (1:0)
Trnava – Zlaté Moravce 3:0 (1:0)
Ružomberok – Žilina 1:1 (0:0)
Košice – Banská Bystrica 2:1 (2:1)
Senica – Myjava 1:1 (0:0)
22. kolo – sobota, 14.marec 2015
Podbrezová – Senica 2:1 (1:0)
Košice – Myjava 2:0 (2:0)
Ružomberok – Banská Bystrica 1:1 (1:1)
Trnava – Žilina 1:0 (0:0)
Trenčín – Zlaté Moravce 2:0 (1:0)
Slovan – Dunajská Streda 0:1 (0:1)
21. kolo – sobota, 7.marec 2015
Dunajská Streda – Podbrezová 1:0 (1:0)
Zlaté Moravce – Slovan 0:2 (0:1)
Žilina – Trenčín 1:1 (1:0)
Banská Bystrica – Trnava 1:1 (1:1)
Myjava – Ružomberok 2:1 (1:1)
Senica – Košice 3:1 (2:1)
20. kolo – sobota, 28.február 2015
Podbrezová – Košice 1:1 (1:1)
Ružomberok – Senica 2:1 (0:0)
Trnava – Myjava 5:1 (2:1)
Trenčín – Banská Bystrica 2:0 (2:0)
Slovan – Žilina 0:2 (0:0)
Dunajská Streda – Zlaté Moravce 1:1 (0:0)
19. kolo – sobota, 29.november 2014
Senica – Trnava 1:1 (0:0)
Košice – Ružomberok 2:1 (2:1)
Myjava – Trenčín 2:1 (0:1)
Zlaté Moravce – Podbrezová 1:0 (0:0)
Banská Bystrica – Slovan 0:1 (0:0)
Žilina – Dunajská Streda 3:1 (2:0)
18. kolo – sobota, 22.november 2014
Podbrezová – Ružomberok 1:2 (0:0)
Trnava – Košice 3:1 (1:1)
Zlaté Moravce – Žilina 1:6 (0:2)
Trenčín – Senica 3:1 (2:1)
Dunajská Streda – Banská Bystrica 0:0
Slovan – Myjava 0:1 (0:0)
17. kolo – sobota, 8.november 2014
Žilina – Podbrezová 0:0
Myjava – Dunajská Streda 3:1 (1:0)
Košice – Trenčín 2:0 (1:0)
Banská Bystrica – Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
Ružomberok – Trnava 0:0
Senica – Slovan 2:1 (1:1)
16. kolo – sobota, 1.november 2014
Trenčín – Ružomberok 4:3 (1:1)
Dunajská Streda – Senica 3:0 (1:0)
Myjava – Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
Podbrezová – Trnava 1:1 (0:1)
Slovan Bratislava – Košice 3:0 (2:0)
Žilina – Banská Bystrica 2:0 (2:0)
15. kolo – sobota, 25.október 2014
Košice – Dunajská Streda 1:1
Trnava – Trenčín 1:0
Ružomberok – Slovan 1:2
Banská Bystrica – Podbrezová 3:3
Senica – Zlaté Moravce 2:0
Myjava – Žilina 1:4
14. kolo – sobota, 18.október 2014
Podbrezová – Trenčín 1:1
Myjava – Banská Bystrica 2:1
Zlaté Moravce – Košice 3:0
Žilina – Senica 1:1
Dunajská Streda – Ružomberok 1:1
Slovan – Trnava 1:1
13. kolo – sobota, 4.október 2014
Košice – Žilina 1:1 (0:0)
Ružomberok – Zlaté Moravce 3:0 (0:0)
Trnava – Dunajská Streda 3:1 (1:0)
Senica – Banská Bystrica 3:2 (1:1)
Trenčín – Slovan 4:0 (1:0)
Myjava – Podbrezová 1:0 (1:0)
12. kolo – sobota, 27. september 2014
Myjava – Senica 1:2 (0:0)
Zlaté Moravce – Trnava 2:1 (1:0)
Banská Bystrica – Košice 0:2 (0:1)
Dunajská Streda – Trenčín 3:2 (0:2)
Podbrezová – Slovan 1:0 (1:0)
Žilina – Ružomberok 5:1 (2:1)
11. kolo – sobota, 20.september 2014
Senica – Podbrezová 1:1 (1:1)
Banská Bystrica – Ružomberok 3:1 (1:0)
Zlaté Moravce – Trenčín 0:1 (0:0)
Myjava – Košice 0:2 (0:2)
Žilina – Trnava 1:0 (0:0)
Dunajská Streda – Slovan 1:1 (0:0)
10. kolo – utorok, 16.september 2014
Podbrezová – Dunajská Streda 3:0 (1:0)
Trnava – Banská Bystrica 5:2 (2:1)
Košice – Senica 0:0
Ružomberok – Myjava 2:2 (1:1)
Slovan – Zlaté Moravce 2:1 (2:0)
Trenčín – Žilina 2:2 (0:2)
9. kolo – sobota, 13. september 2014
Myjava – Trnava 2:0 (1:0)
Košice – Podbrezová 3:0 (1:0)
Senica – Ružomberok 1:0 (1:0)
Banská Bystrica – Trenčín – 1:3 (1:1)
Zlaté Moravce – Dunajská Streda 1:1 (0:1)
Žilina – Slovan 3:0 (1:0)
8. kolo – sobota, 30. august 2014
Dunajská Streda – Žilina 2:2 (1:1)
Podbrezová – Zlaté Moravce 0:0
Trenčín – Myjava 2:0 (1:0)
Ružomberok – Košice 1:1 (1:1)
Trnava – Senica 2:2 (1:1)
Slovan – Banská Bystrica 3:1 (2:1)
7. kolo – sobota, 23.august 2014
Košice – Trnava 2:0 (1:0)
Žilina – Zlaté Moravce 4:0 (2:0)
Ružomberok – Podbrezová 2:0 (0:0)
Banská Bystrica – Dunajská Streda 0:0
Senica – Trenčín 1:1 (0:0)
Myjava – Slovan 2:1 (1:1)
6. kolo – sobota, 16.august 2014
Dunajská Streda – Myjava 1:0 (0:0)
Trnava – Ružomberok 2:0 (0:0)
Podbrezová – Žilina 1:0 (1:0)
Trenčín – Košice 4:2 (1:1)
Zlaté Moravce – Banská Bystrica 1:1 (1:1)
Slovan – Senica 4:1 (2:1)
5. kolo – sobota, 9.august 2014
Zlaté Moravce – Myjava 1:0
Banská Bystrica – Žilina 0:0
Senica – Dunajská Streda 2:1
Trnava – Podbrezová 0:1
Ružomberok – Trenčín 1:1
Košice – Slovan 1:2
4. kolo – sobota, 2. august 2014
Slovan – Ružomberok 2:1 (1:0)
Podbrezová – Banská Bystrica 3:0 (2:0)
Dunajská Streda – Košice 3:1 (1:1)
Zlaté Moravce – Senica 0:0
Trenčín – Trnava 2:0 (0:0)
Žilina – Myjava 2:1 (1:1)
3. kolo – sobota, 26.júl 2014
Senica – Žilina 1:1 (0:1)
Trnava – Slovan 4:0 (3:0)
Banská Bystrica – Myjava 0:0
Ružomberok – Dunajská Streda 1:1 (0:1)
Trenčín – Podbrezová 2:0 (1:0)
Košice – Zlaté Moravce 1:3 (1:3)
2. kolo – sobota, 19.júl 2014
Podbrezová – Myjava 1:2 (1:1)
Banská Bystrica – Senica 2:2 (0:1)
Zlaté Moravce – Ružomberok 1:1 (1:0)
Dunajská Streda – Trnava 0:0
Žilina – Košice 4:1 (2:1)
Slovan Bratislava – Trenčín 0:2 (0:1)
1. kolo – sobota, 12.júl 2014
Slovan – Podbrezová 2:1 (1:1)
Trenčín – Dunajská Streda 2:1 (1:0)
Košice – Banská Bystrica 1:2 (0:2)
Ružomberok – Žilina 0:1 (0:0)
Senica – Myjava 1:0 (1:0)
Trnava – Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
30. kolo – sobota, 16.máj 2015
Podbrezová – Zlaté Moravce
Dunajská Streda – Žilina
Slovan – Banská Bystrica
Trenčín – Myjava
Trnava – Senica
Ružomberok – Košice 1:0 (1:0)
31. kolo – utorok, 19.máj 2015
Košice – Podbrezová
Senica – Ružomberok
Myjava – Trnava
Banská Bystrica – Trenčín
Žilina – Slovan
Zlaté Moravce – Dunajská Streda
32. kolo – sobota, 23.máj 2015
Podbrezová – Dunajská Streda
Slovan – Zlaté Moravce
Trenčín – Žilina
Trnava – Banská Bystrica
Ružomberok – Myjava
Košice – Senica
33. kolo – sobota, 30.máj 2015
Senica – Podbrezová
Myjava – Košice
Banská Bystrica – Ružomberok
Žilina – Trnava
Zlaté Moravce – Trenčín
Dunajská Streda – Slovan