Žilinská séria bez víťazstva trvá. O body ju obral Ružomberok

Futbalisti MŠK Žilina nedokázali vo Fortuna lige zvíťaziť už v treťom zápase za sebou.

22.03.2015 21:05
MŠK Žilina, Zlate Moravce Foto: ,
Futbalisti Žiliny.

Zverenci trénera Adriána Guľu v nedeľňajšom stretnutí 23. kola remizovali na ihrisku MFK Ružomberok 1:1. Po bezgólovom prvom polčase viedli Žilinčania od 56. minúty, keď sa strelou z pravej strany presadil Lukáš Čmelík.

Domáci sa vyrovnania dočkali o 18 minút neskôr zásluhou českého stopéra Antonína Rosu. Hostia v zostávajúcom čase už nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, a tak minimálne do najbližšieho vystúpenia prišli o šancu vrátiť sa na čelo tabuľky.

Hráči MŠK na 2. mieste aktuálne zaostávajú za lídrami z Trenčína o dva body. Ružomberok získal v rámci záchranárskych prác cenný bod, ktorým zvýšil na 10. pozícii svoj odstup pred poslednou Banskou Bystricou na 6 bodov.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 23. kolo – nedeľa:

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:1 (0:0) Góly: 74. Rosa – 56. Čmelík, ŽK: 48. Zošák – 48. Jelič, 69. Káčer, rozhodovali: Straka – Ádám, Hrdlička, 2241 divákov

Zostavy: Ružomberok: Milorad Nikolič – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Kružliak – Martin Nagy – Zošák (66. L. Janič), Sapara, Gerát, A. Lovás (66. Mário Almaský) – Masaryk Žilina: Volešák – Mabouka, Piaček, Škriniar, Hučko – Pečovský – Čmelík (72. Špalek), Káčer, Klec (81. Škvarka), J. Mihalík – Jelič (63. Willam Alves de Oliveira)