Dunajská Streda zdolala Košice

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v piatkovom zápase 29. kole najvyššej súťaže nad Košicami 2:0.

Dunajská Streda, futbalisti
Futbalisti Dunajskej Stredy.
Autor: SITA

Futbalová liga – 29. kolo:

DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Košice 2:0 (2:0)

• Góly: 4. Delarge, 21. Fodrek, ŽK: 73. Matůš, 86. Hözl – 66. Karaš, rozhodovali: Smolák – T. Somoláni, Vindiš, 971 divákov
  • Dunajská Streda: P. Kučera – Nikolič, Adiaba, Huber, Laštovka – Hözl, Matůš – Kabele, Ayuk (85. Lénárth), Delarge – Fodrek
  • Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth (46. Uroš Matič), Djokovič, Redžepi, Sekulič – Gál-Andrezly (88. Hovančík), Isola, K. Kuzma, Viazanko – Karaš (81. Kubík), Škutka

Ani letné počasie neprilákalo divákov na súboj najslabších tímov jari a tie v prvom polčase ponúkli poloprázdnym tribúnam futbalový odvar s množstvom nepresností. O niečo futbalovejší boli domáci, ktorí si vytvorili miernu prevahu. Hneď z prvej akcie sa ujali vedenia, keď Kabele potiahol loptu po pravom krídle, našiel voľného Delarga a Tofiloski v bránke hostí nemal šancu – 1:0. V 13. min sa zastreľoval Fodrek, ktorý priamy kop zo strednej vzdialenosti zatočil k pravej žrdi, ale košický gólman efektne zasiahol. V 21. min však už Tofiloski nemal šancu proti jeho parádnej strele z dobrých 22 m – 2:0. Hostia Pavla Kučeru medzi žrďami domácej bránky v prvom polčase prakticky neohrozili, ich jedinú vážnejšiu akciu zakončil Škutka nepresnou hlavičkou.

Obraz hry sa ani v druhom polčase príliš nezmenil, aj keď hostia mierne zvýšili svoju aktivitu. Akciám na oboch stranách však chýbala presnosť. Snahu mužstvám uprieť nemožno, ale futbalová krása do Dunajskej Stredy nezavítala. Vyzdvihnúť sa dajú iba individuálne akcie, ktoré však hráči zakončovali nepresne. V 47. min Karašov tečovaný pokus z hranice šestnástky prešiel tesne vedľa žrde. V 68. min Kabele svoj pekný individuálny prienik zakončil strelou, ktorá minula bránu. Podobne sa predviedol aj Viazanko, ktorého zakončenie zblokoval Huber na roh. V závere Kučera pekne zasiahol pred Sekuličom, ktorý po centri zostal úplne sám na rohu päťky a v 87. min Škutkova hlavička padla na hornú sieť. Hostia netrafili medzi tri žrde ani raz, kým domáci v prvom polčase dokázali dvakrát rozvlniť sieť na súperovej bránke, a tak si pripísali prvé jarné víťazstvo.

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): „Vyšiel nám vstup do zápasu a hneď z prvej príležitosti sme skórovali. Tento moment výborne zapôsobil na psychiku hráčov, ktorí tak nabrali sebavedomie. Po Fodrekovom nádhernom góle sme kontrolovali hru a zaslúžene zvíťazili. Až ďalšie zápasy ukážu, akú hodnotu majú tieto tri body.“

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „DAC mal veľmi dobrý vstup do stretnutia a už v 4. min využil naše obranné zaváhanie. Domáci sa potom upokojili a celý prvý polčas boli lepší. Náš zámer bol čo najdlhšie udržať nulu a v druhom polčase strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Predpokladali sme totiž, že súper bude mať problémy po kondičnej stránke. Zámer nám nevyšiel, po druhom góle už bolo rozhodnuté. Musíme sa vrátiť späť na zem, s pokorou chodiť na tréningy a zápasy a znova začať bodovať.“

19.10.2014 12:10

Nováčik z Podbrezovej zdolal doma obhajcu titulu Slovan (1:0), Žilinu (1:0) a v uplynulom kole si s ním neporadil ani vedúci tím súťaže Trenčín (2:2).

MŠK Žilina

Trenčín stratil dvojgólový náskok, Košice prehrali po siedmich dueloch

18.10.2014 16:54, aktualizované: 21:18

Futbalisti Trenčína v sobotňajšom dueli 14. kola najvyššej súťaže hrali nerozhodne na pôde nováčika z Podbrezovej 2:2 a udržali si líderské postavenie v tabuľke.

Slovan - Trnava, fanúšikovia Trnavy

Trnavčania ochoreli. Derby so Slovanom sa odkladá

17.10.2014 14:54

Tradičné derby a súboj dvoch odvekých ligových rivalov, Slovana Bratislava a trnavského Spartaka sa pre ochorenie hráčov hostí v nedeľu hrať nebude.

počasie, dážď

Slovensku hrozí v stredu vietor a silný dážď, výrazne sa ochladí

21.10.2014 10:33

Meteorológovia vydali na stredu výstrahu pred vetrom a výdatným dažďom. Citeľne sa ochladí, v ďalších dňoch sa čakajú aj nočné mrazy.

Graf

Nemci a Francúzi navrhnú recept pre fungovanie eurozóny

21.10.2014 10:32

Nemecko a Francúzsko sa dohodli na tom, že budú spoločne pracovať na dohode, ktorá podporí investície a zrýchli reformy.

Robert Fico

Kyjev by sa musel zaručiť za úver vážnymi reformami, zdôrazňuje premiér

21.10.2014 10:30

Za Slovensko jednoznačne hovorím, že si neviem predstaviť, že by sa niekedy malo skladať Ukrajine na jej dlhy, povedal Robert Fico v rozhovore pre Pravdu.

Vladimir Putin

Sikorski: Putin vyzval Poliakov už v roku 2008, aby si s Ruskom rozdelili Ukrajinu

21.10.2014 10:09

Ukrajina je umelý štát, vyhlásil podľa bývalého poľského šéfa diplomacie Sikorského ruský prezident Putin. Poliakov vraj vyzval, aby si krajinu rozdelili.

Bleskové správy
  • 10:27

Štvrtkový duel Slovan Bratislava - Sparta Praha v I-skupine futbalovej Európskej ligy povedú arbitri zo Švédska. Hlavným rozhodcom zápasu na Pasienkoch s úvodným výkopom o 19.00 h bude Martin Strömbergsson.

• 09:57

Zranenie slovenského obrancu Caroliny Andreja Sekeru po škaredom náraze na mantinel v minulotýždňovom zápase s Buffalom nie je vážne a bojnický rodák má iba menšie problémy s ramenom. Sekera si pri nekontrolovanom páde nič nezlomil, čo potvrdili aj röntgenové vyšetrenia. Neutrpel ani otras mozgu.

• 09:16

Branislav Šarkan z MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto a jeho oddielová kolegyňa Nikola Štefundová sa stali absolútnymi víťazmi jedného z najstarších bežeckých podujatí na Slovensku - 44. ročníka Behu okolo Dulova.