V zápase Ružomberka s Trnavou gól nepadol, Žilina zdolala Nitru

Najvyššia slovenská futbalová súťaž odštartovala zápasom Ružomberok - Trnava svoje 21. kole. Pod Čebraťom však diváci gól nevideli, zápas sa tak skončil remízou 0:0. V druhom stretnutí zvíťazili Žiličania v Nitre 2:0.

Trnava Ružomberok
Ani Ružomberok, ani hostia z Trnavy sa gólovo presadiť nedokázali.
Autor: SITA

Futbalová liga – 21. kolo:

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0

• ŽK: 37. Kostelný, 39. Nosek, 45. Masaryk – 45. R. Procházka, 67. Čvirik, rozhodovali: Valášek – T. Somoláni, Súkeníková, 1820 divákov
  • Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, M. Jurkemik – Lásik, Greššák – Skalák (58. Markovič), Serečin (67. Hoferica), Onyango (85. Ján Chovanec) – Masaryk
  • Trnava: Raška – Kaufman, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel – R. Procházka, Kuračka, P. Čarnota, Bicák (72. Tomaček) – Vyskočil, Michal Gašparík

V prvom polčase sa na ťažkom teréne hral obojstranne svižný futbal. Šance sa však rodili len veľmi komplikovane. V 14. min vyrazil trnavský brankár Raška hlavičku domáceho Kostelného zblízka nad brvno a presne po polhodine hry zlikvidoval aj prudký priamy kop Serečina spoza veľkého vápna. Ružomberčania boli aktívnejší smerom dopredu, ale v 31. min mal blízko k vedúcemu gólu Spartak, keď si „nevinnú“ hlavičku Kaufmana gólman MFK Hrdlička takmer zrazil do vlastnej siete. Záverečné minúty prvého dejstva boli v znamení početných faulov a napätú atmosféru na ihrisku i na tribúnach upokojil až polčasový hvizd hlavného rozhodcu.

Po prestávke sa začalo hrať v réžii Trnavy. Najprv Gašparíkovu krížnu strelu zblízka Hrdlička vyrazil a vzápätí sa vyznamenal po prieniku a následnej strele Vyskočila. Potom sa dlho hralo bez myšlienky, absolútne viazla súhra, k čomu dopomáhal aj čoraz horší stav hracej plochy. Vzruch prišiel až v 75. min a v nej nevyužitá gólová príležitosť Vyskočila. V 82. min prišla najväčšia šanca zápasu. Masaryk prihral Hofericovi, ktorého štipľavá „delovka“ skončila po Raškovom vyboxovaní na žrdi trnavskej bránky. V závere ešte skúšal šťastie hosťujúci Gašparík a na druhej strane Ján Chovanec, skóre sa však nezmenilo.

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Terén neumožňoval hrať nejaký extra futbal. Oba tímy stavali na jednoduchosti. Som sklamaný, že sme nezvíťazili. Uvedomujem si však, že sme hrali proti kvalitnému súperovi, ktorý mal k úspechu bližšie ako my.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Bol to zaujímavý zápas, oba tímy hrali na víťazstvo, s maximálnym nasadením a bojovnosťou. Na takomto teréne to bolo ťažké, preto sa hral taký jednoduchý futbal. Mali sme viac šancí, preto si myslím, že sme mali zvíťaziť. Aj bod z Ružomberka je však pre nás cenný.“

FC Nitra – MŠK Žilina 0:2 (0:2)

• Góly: 17. T. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák – 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk – R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov
  • Nitra: Hroššo – P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) – Držík, Šimončič – Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) – Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)
  • MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Pečovský, Bello (66. Šulek) – T. Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. S. Angelovič) – M. Ceesay

Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min. Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre – 0:1. V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč. Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné. Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

23.07.2014 10:56

Po postupe futbalistov Slovana Bratislava do tretieho predkola Ligy majstrov sa cez víkend neuskutoční veľké slovenské derby v Trnave.

Aldo Baéz

Trenčín príde o svojho kľúčového hráča. Baéz mieri do Slavie Praha

21.07.2014 20:06

Futbalisti AS Trenčín prídu v úvode sezóny 2014/2015 o jedného zo svojich kľúčových hráčov.

MŠK Žilina

So Žilinou treba rátať. Má najlepší štart

21.07.2014 15:58

Na hodnotenia je ešte skoro, lebo najvyššia súťaž sa len rozbieha, ale zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že so žilinskými futbalistami treba opäť rátať.

Chálid Mišál

Vodca Hamasu vraj príjme prímerie, keď skončí blokáda Gazy

23.07.2014 21:45

Vodca palestínskeho hnutia Hamas Chálid Mišál je vraj pripravený súhlasiť s humanitárnym prímerím v Pásme Gazy. Požaduje ale predtým ukončenie blokády tohto územia.

oheň, plamene, požiar

V Nigérii zomrelo pri dvoch útokoch najmenej 82 ľudí

23.07.2014 18:24

V severonigerijskom meste Kaduna v stredu pri dvoch bombových útokoch zahynulo najmenej 82 ľudí.

pyramída, jedlo, strava, potraviny

Rusi naznačili, že by mohli zastaviť dovoz potravín z Ukrajiny

23.07.2014 18:19

Rusko údajne môže prerušiť dovoz potravín z Ukrajiny pre obchodnú dohodu, ktorú sa Kyjev podpísal s Európskou úniou.

Plamen Orešarski

Bulharský premiér rezignoval

23.07.2014 18:17

Bulharský premiér Plamen Orešarski v stredu po ročnom pôsobení na čele krajiny rezignoval na svoju funkciu.

Bleskové správy
  • 22:04

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako štrnáste zvíťazili v zápase základnej C-skupiny na turnaji Grand Slamu Svetovej série v americkom Long Beach nad švajčiarskymi devätnástkami podujatia Tanjou Goricanecovou a Tanjou Hüberliovou 2:0.

• 20:56

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) prisľúbila Futbalovej asociácii Sierra Leone (SLAFA) pomoc pri vyšetrovaní podozrenia, že reprezentanti tejto krajiny zmanipulovali kvalifikačný zápas v roku 2008.

• 20:02

Kanadský cyklista Nic Hamilton nebude štartovať v dráharských disciplínach na Hrách Commonwealthu v škótskom Glasgowe (23. júla - 3. augusta) po tom, ako sa počas tréningu v dejisku zrazil s organizačnou pracovníčkou.