V zápase Ružomberka s Trnavou gól nepadol, Žilina zdolala Nitru

Najvyššia slovenská futbalová súťaž odštartovala zápasom Ružomberok - Trnava svoje 21. kole. Pod Čebraťom však diváci gól nevideli, zápas sa tak skončil remízou 0:0. V druhom stretnutí zvíťazili Žiličania v Nitre 2:0.

Trnava Ružomberok
Ani Ružomberok, ani hostia z Trnavy sa gólovo presadiť nedokázali.
Autor:

Futbalová liga – 21. kolo:

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0

• ŽK: 37. Kostelný, 39. Nosek, 45. Masaryk – 45. R. Procházka, 67. Čvirik, rozhodovali: Valášek – T. Somoláni, Súkeníková, 1820 divákov
  • Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, M. Jurkemik – Lásik, Greššák – Skalák (58. Markovič), Serečin (67. Hoferica), Onyango (85. Ján Chovanec) – Masaryk
  • Trnava: Raška – Kaufman, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel – R. Procházka, Kuračka, P. Čarnota, Bicák (72. Tomaček) – Vyskočil, Michal Gašparík

V prvom polčase sa na ťažkom teréne hral obojstranne svižný futbal. Šance sa však rodili len veľmi komplikovane. V 14. min vyrazil trnavský brankár Raška hlavičku domáceho Kostelného zblízka nad brvno a presne po polhodine hry zlikvidoval aj prudký priamy kop Serečina spoza veľkého vápna. Ružomberčania boli aktívnejší smerom dopredu, ale v 31. min mal blízko k vedúcemu gólu Spartak, keď si „nevinnú“ hlavičku Kaufmana gólman MFK Hrdlička takmer zrazil do vlastnej siete. Záverečné minúty prvého dejstva boli v znamení početných faulov a napätú atmosféru na ihrisku i na tribúnach upokojil až polčasový hvizd hlavného rozhodcu.

Po prestávke sa začalo hrať v réžii Trnavy. Najprv Gašparíkovu krížnu strelu zblízka Hrdlička vyrazil a vzápätí sa vyznamenal po prieniku a následnej strele Vyskočila. Potom sa dlho hralo bez myšlienky, absolútne viazla súhra, k čomu dopomáhal aj čoraz horší stav hracej plochy. Vzruch prišiel až v 75. min a v nej nevyužitá gólová príležitosť Vyskočila. V 82. min prišla najväčšia šanca zápasu. Masaryk prihral Hofericovi, ktorého štipľavá „delovka“ skončila po Raškovom vyboxovaní na žrdi trnavskej bránky. V závere ešte skúšal šťastie hosťujúci Gašparík a na druhej strane Ján Chovanec, skóre sa však nezmenilo.

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Terén neumožňoval hrať nejaký extra futbal. Oba tímy stavali na jednoduchosti. Som sklamaný, že sme nezvíťazili. Uvedomujem si však, že sme hrali proti kvalitnému súperovi, ktorý mal k úspechu bližšie ako my.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Bol to zaujímavý zápas, oba tímy hrali na víťazstvo, s maximálnym nasadením a bojovnosťou. Na takomto teréne to bolo ťažké, preto sa hral taký jednoduchý futbal. Mali sme viac šancí, preto si myslím, že sme mali zvíťaziť. Aj bod z Ružomberka je však pre nás cenný.“

FC Nitra – MŠK Žilina 0:2 (0:2)

• Góly: 17. T. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák – 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk – R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov
  • Nitra: Hroššo – P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) – Držík, Šimončič – Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) – Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)
  • MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Pečovský, Bello (66. Šulek) – T. Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. S. Angelovič) – M. Ceesay

Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min. Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre – 0:1. V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč. Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné. Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

23.05.2016 18:22

Vyhrali jesennú i jarnú časť súťaže, pripísali si jasne najviac víťazstviev (26), strelili jednoznačne najviac gólov (71).

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

NÁZOR: Marketingová liga

23.05.2016 16:00

MICHAL ZEMAN: Skvelá úroveň, reklama na futbal, atraktívna hra... Čistý marketing. Ako keď sa vyberiete do supermarketu a útočí na vás reklama na čerstvé rožky priamo z domácej pekárne.

Stanislav Griga

Griga zachránil Michalovce a balí si kufre

22.05.2016 16:58

Futbalisti Michaloviec sa na jar poriadne zapotili, možno viac ako sami očakávali, ale v poslednom 33. kole 23. ročníka definitívne potvrdili, že si opäť zahrajú medzi elitou.

cigareta, fajčenie, nikotín, dym, popolník

Český parlament neschválil protifajčiarsky zákon

25.05.2016 22:07

Dolná komora českého parlamentu dnes zamietla vládny návrh tzv. protifajčiarskeho zákona. ČSSD a KDU-ČSL následne obvinili stranu ANO z potopenia zákona a porušenia koaličnej zmluvy.

stíhačka, bombardovanie, rusko, sýria,

Rusko údajne dočasne zastavuje letecké útoky v Sýrii

25.05.2016 19:28

Rusko dočasne zastavuje letecké útoky v Sýrii, aby dalo povstaleckým skupinám šancu prerušiť styky s miestnou odnožou al-Káidy, Frontom an-Nusrá.

Islamský štát, islamisti, radikáli

IS bráni civilistom ujsť z irackej Fallúdže

25.05.2016 19:20

Islamský štát bráni civilistom v úteku z mesta Fallúdža, ktoré sa pokúšajú dobyť iracké bezpečnostné sily podporované náletmi koalície pod vedením USA.

žena, alkohol, drink, víno, červené, party, oslava, prípitok

Zmeny klímy prinášajú na juh Slovenska nové odrody vína

25.05.2016 18:55

Na juhu Slovenska vznikajú v dôsledku klimatických zmien podmienky pre také odrody vína, ktoré sa tam predtým nevyrábali.

Bleskové správy
  • 21:28

Rafael Benítez bude viesť futbalistov tímu Newcastle United aj po zostupe mužstva z elitnej anglickej Premier League. Skúsený španielsky tréner, ktorý prevzal "straky" 11. marca po svojom januárovom konci pri kormidle Realu Madrid, podpísal nový kontrakt na tri roky.

• 20:09

Vedenie nováčika hokejovej Tipsport ligy HC Nové Zámky sa dohodlo na spolupráci s 24-ročným kanadským obrancom Jakeom Cardwellom, ktorý na juh Slovenska prichádza z kanadskej univerzitnej súťaže CIS.