FC Sevilla uhrala aspoň remízu

Prekvapenie sa v prvom zápase osemfinále Pohára UEFA zrodilo na úkor objahcu trofeje FC Sevilla, keď Španieli len remizovali so Šachťorom Doneck 2:2. Ukrajinský majster pritom ešte päť minút pred koncom stretnutia vyhrával 2:1.

08.03.2007 22:09 , aktualizované: 09.03.2007 00:40

Osemfinále Pohára UEFA, prvé zápasy:

• FC Sevilla – Šachťor Doneck 2:2 (1:1)

Góly:
    8. Martí (z 11 m), 88. Maresca (z 11 m) – 19. Hübschman, 60. Matuzalem (z 11 m), rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.), 20 000 divákov

Domáci sa ujali rýchleho vedenia, keď Martí premenil pokutový kop. Šachťor však rýchlo kontroval – v 19. minúte vyrovnal z bezprostrednej blízkosti český stopér Tomás Hübschman a zaznamenal svoj druhý gól v pohárových súťažiach v kariére. Ukrajincov dokonca poslal Matuzalem do vedenia, no Maresca z ďalšej jedenástky vyrovnal na konečných 2:2. Sevilla tak musí v odvete vyhrať, alebo uhrať divokú remízu.

• Racing Lens – Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)

Góly:
    17. Monterrubio, 70. Cousin (11 m) – 51. Haggqui, ČK. 69. Haggiu (Leverksuen), rozhodoval: Howard Webb (Angl.), 29 200 divákov

Francúzsky klub mal sľubný nástup a už v 17. minúte prešiel po ľavom krídle Monterrubio, ktorý si všimol nešikovne vybehnuvšieho brankára Aldera a oblúčikom dostal svoj tím do vedenia. Leverkusen kontroval po pauze, keď Castrov roh usmernil hlavou k vzdialenejšej tyčke tuniský futbalista Haggui. Obaja strelci zohrali rozhodujúcu úlohu aj o 20 minút neskôr. Haggui fauloval v šetnástke Monterrubia, navyše bol po druhej žltej karte vylúčený, a domáci Cousin strelil z penalty víťazný gól.

• Maccabi Haifa – Espanyol Barcelona 0:0

rozhodoval: Ivan Bebek (Chorv.)

Nádejný výsledok do odvety si priviezol Espaňol Barcelona z Haify. Na horúcej izraelskej pôde dokázal klub z mesta olympiády v roku 1992 remizovať s Maccabi 0:0. Domáci pritom mali počas priebehu viac z hry a vypracovali si aj väčší počet gólových príležitostí, no na to história pýtať nebude.

• Paríž Saint-Germain – Benfica Lisabon 2:1 (2:1)

Góly:
    36. Pauleta, 41. Frau – 9. Simao, rozhodoval: Graham Poll (Angl.)

Rýchly gól videli diváci v Paríži, kde sa nakoniec radovali z triumfu priaznivci St. Germain, ktorí vyhrali nad Benficou Lisabon 2:1. V 9. minúte otovril skóre skúsený Simao, lenže hráči z mesta módy dokázali ešte do polčasu otočiť. Najskôr vďaka teču skončil v sieti center Pauletu z ľavej strany, a potom Kalou prešiel cez troch protivníkov, prihral Frauovi, ktorý už nemal problém s koncovkou.

• Celta Vigo – Werder Brémy 0:1 (0:0)

Gól:
    84. Almeida, rozhodoval: Robert Malek (Poľ.)

V súboji Celta Vigo – Brémy sa očakávali ofenzívne manévre s množstvom gólov, ale opak bol pravdou. Taktická bitka dvoch útočných jedenástok sa skončil chudobným výsledkom 1:0 pre hostí z Nemecka. O ich triumfe rozhodol šesť minút pred koncom riadneho hracieho času Almeida.

• Newcastle United – AZ Alkmaar 4:2 (4:1)

Góly:
    8. Steinsson (vlastný), 22. Dyer, 23. a 37. Martins – 31. Arveladze, 77. Koevermans, rozhodoval: Massimo Busacca (Švajč.)

Duel medzi Newcastlom a Alkmaarom priniesol naopak gólov až-až a na jeho konci sa radovali domáci. Tí videli už v 23. minúte 3:0 a po polčase 4:1. V druhej 45-minútovke sa tempo hry už upokojilo a hosťom sa podarilo korigovať na 2:4, čo im dáva ešte šancu do odvety. Musia však vyhrať 2:0 a neinkasovať.

• **Glasgow Rangers – Osasuna Pamplona 1:1 (0:1) **

Góly:
    90. Hemdani – 17. Raúl García, rozhodoval: Jan W. Wegereef (Hol.), 50 290 divákov

Filip Šebo (Rangers) hral od 87. min

Aj vďaka slovenskému útočníkovi Filipovi Šebovi uhral škótsky klub Glasgow Rangers v súboji s Osasunou remízu 1:1. Bývalý hráč Interu Bratislava, Artmedie Bratislava a Austrie Vieden prišiel na ihrisko v 87. minúte a pri záverečnom tlaku sa zapojil do akcie, z ktorej padol v 92. minúte vyrovnávajú gól na 1:1. Postaral sa oň Hemdani.

• Sporting Braga – Tottenham Hotspur 2:3 (0:0)

Góly:
    76. Paulo Jorge Soares, 81. Ze Carlos da Silva – 57. a 90. Robbie Keane, 72. Malbranque, rozhodoval: Jurij Baškakov (Rus.)

V poslednom stretnutí vyhrali futbalisti Tottenhamu na pôde Bragy 3:2. Hlavný podiel na tom nesie írsky útočník Robbie Keane, autor dvoch gólov – víťazný strelil v druhej minúte nadstaveného času.