Šporar vytúženým gólom za Sporting rozosmutnil Škrtela. Škriniar nehral

V štyroch zápasoch portugalskej najvyššej súťaže Andraž Šporar neskóroval, ale strelecký účet v novom klube si niekdajší najlepší strelec Fortuna ligy napokon otvoril v Európskej lige.

20.02.2020 20:19 , aktualizované: 23:08
Andraž Šporar Foto: ,
Andraž Šporar sa teší z prvého gólu v drese Sportingu Lisabon.

Slovinský útočník strelil jeden z troch gólov Sportingu Lisabon proti Basaksehiru (3:1) v prvom súboji šestnásťfinále Európskej ligy. V drese tureckého tímu z Istanbulu odohral 70 minút obranca a bývalý kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel.

Ešte nedávno líder Slovana Bratislava Šporar rovnako hral do 71. min. Gól strelil v závere prvého polčasu, keď do siete bránky súpera šikovne usmernil center reprezentanta Severného Macedónska Stefana Ristovského.

„Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi, ale pripravili sme sa dobre. Predchádzajúce naše zápasy neboli dobré, no teraz sme ukázali vyššiu kvalitu. Som veľmi šťastný zo svojho prvého gólu. Ak by sme vyhrali 3:0, bolo by to lepšie, ale aj 3:1 je skvelý výsledok proti silnému tímu. V odvete chceme rovnako uspieť,“ cituje Šporara portál portugalského denníka A Bola.

Futbalisti Manchestru United remizovali na ihrisku FC Bruggy 1:1. Bruggy sa ujali vedenia v 15. minúte, brankár Simon Mignolet poslal dlhú loptu dopredu, na ktorú si nabehol nigérijský útočník Emmanuel Dennis a tiesnený dvomi obrancami preloboval vybehnutého Sergia Romera.

United odpovedal v 36. minúte po veľkej chybe domáceho stopéra Brandona Mecheleho, ktorý si nepostrážil aut od vlastného spoluhráča. Lopty sa zmocnil Anthony Martial, ktorý využil svoju rýchlosť a svoj nájazd premenil na vyrovnávajúci gól. V 43. minúte mohol pridať aj druhý zásah, no jeho strela spoza šestnástky skončila na ľavej žrdi Mignoletovej bránky.

V ďalšom priebehu mali mierne navrch hostia, ale nevedeli si vypracovať vyložené šance. V 78. minúte mal tutovku domáci Odilon Kossounou, ale loptu poslal mimo tri žrde. Bruggy tak natiahli sériu bez prehry vo všetkých súťažiach na trinásť zápasov.

Inter Miláno zvíťazil v Razgrade 2:0. V drese hostí nehral Škriniar, ktorý dostal od trénera voľno, keďže potreboval oddych a do Bulharska necestoval. Inter mal počas celého duelu prevahu v držaní lopty i počte striel, ale dlho sa nedokázal presadiť.

Podarilo sa mu to až v 71. minúte, keď sa po rýchlej kombinácii pred šestnástkou dostal k lopte Christian Eriksen a umiestnenou strelou rozhodol o výhre Interu. Vo štvrtej minúte nadstaveného času poistil triumf z penalty Romelu Lukaku.

Eintracht Frankfurt zvíťazil na vlastnom trávniku nad Salzburgom hladko 4:1. O prvé tri góly domácich sa postaral japonský útočník Daiči Kamada, štvrtý zásah pridal v 56. minúte srbský krídelník Filip Kostič. Čestný úspech hostí dosiahol v 84. minúte z penalty Kórejčan Hee-Chan Hwang.

Hráči FC Sevilla zachránili v závere zápasu remízu na ihrisku CFR Kluž 1:1, o vyrovnávajúci gól sa postaral v 83. minúte Youssef En Nesyri.

Darilo sa súperovi Slovana Bratislava zo základnej K-skupiny Wolverhamptonu Wanderers, ktorý zvíťazil doma nad Espanyolom Barcelona 4:0. „Vlkov“ poslal do vedenia v 15. minúte Diogo Jota, ktorý sa presadil po centri z pravej strany. V 52. minúte zvýšil strelou z voleja spoza šestnástky Ruben Neves a o štvrťhodinu neskôr upravil na 3:0 opäť Jota. Portugalský útočník bol pri chuti a v 81. minúte skompletizoval hetrik.

Nedarilo sa ďalšiemu súperovi Slovana Brage, ktorá viedla na pôde Glasgowa Rangers 2:0, no nakoniec prehrala 2:3. Hostia prvýkrát udreli už v 11. minúte, parádny gól z veľkej diaľky strelil brazílsky stredopoliar Fransergio. V 59. minúte zvýšil na 2:0 Abel Ruiz, no domácim sa o osem minút neskôr podarilo znížiť zásluhou Ianisa Hagiho. Štvrťhodinu pred koncom vyrovnal Joe Aribo a v 82. minúte dokonal obrat opäť Hagi.

Arsenal Londýn zvíťazil na ihrisku Olympiakosu Pireus tesne 1:0. Pierre-Emerick Aubameyang zakombinoval v 81. minúte s Bukayom Sakom, ktorý našiel prízemným centrom v šestnástke Alexandra Lacazetta a ten už len doklepol loptu do siete. Lepšie šance mal dovtedy Olympiakos, ale nedokázal ich premeniť na góly. Bayern Leverkusen si doma poradil s Portom 2:1 a AS Rím zdolal na vlastnom štadióne belgický Gent 1:0.

Odvety sú na programe o týždeň vo štvrtok 27. februára, duel SC Braga – Glasgow Rangers sa hrá o deň skôr.