Trnava na úvod 1. predkola Európskej ligy vyhrala, Myjava remizovala

Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili 3:0 nad maltským tímom FC Hibernians vo štvrtkovom domácom úvodnom zápase prvého predkola Európskej ligy 2016/2017.

30.06.2016 19:25 , aktualizované: 22:57
Peter Čögley, Clayton Faill Foto: ,
Obranca Trnavy Peter Čögley (vľavo) v súboji s Claytonom Faillom z Hiberniansu.

Stretnutie odohrali pred prázdnymi tribúnami City Areny, „andeli“ pykali za vyčíňanie fanúšikov v odvetnom stretnutí 3. predkola EL 2015/2016 s gréckym PAOK-om Solún (1:1, hralo sa na trávniku v Zlatých Moravciach).

Skóre štvrtkového duelu otvoril v 7. min kamerunský útočník Robert Ndip Tambe. O druhý presný zásah Trnavčanov sa v 40. min postaral kapitán Martin Mikovič, po zmene strán pridal Tambe ešte jeden gól – sedem minút pred koncom spečatil výsledok.

Trnavčania sa už s týmto maltským protivníkom stretli v ročníku 2014/2015: vtedy tiež v úvodnom predkole EL zdolali Hibernians na jeho trávniku 4:2 a v domácej odvete potvrdili postup presvedčivou výhrou 5:0.

Odvetný súboj 1. predkola Európskej ligy FC Hibernians – FC Spartak Trnava sa uskutoční 7. júla o 20.00 h na maltskej pôde. Ak slovenský tím postúpi do 2. predkola, zmeria si sily s úspešnejším z dvojice úvodného predkola medzi Dila Gori z Gruzínska a FC Širak Gjumri z Arménska.

FC Spartak Trnava (SR) – FC Hibernians (Malta) 3:0 (2:0)

• Góly: 7. a 83. Tambe, 40. Mikovič, ŽK: 33. Godál – 32. Marcelo Dias, 81. Agius, 90.+ Jackson Lima, rozhodoval: Jakupovič (Bos. a Herc.)
  • Zostava Trnavy: Jakubech – Čögley, Greššák, Godál, Čonka – Deket (46. Paukner) – Mikovič, Halilovič (71. Privat Yao), Bello, Schranz (81. Jirka) – Tambe

Miroslav Karhan (tréner Trnavy): „Výsledok je lepší než predvedená hra. V ofenzíve sme stratili veľa lôpt. Súper mal v prvom polčase tri vyložené šance, priebeh mohol byť iný. Som však rád, že sme dali tri góly. Zranenie Deketa je vážne, má natrhnutý krížny väz, čo znamená dlhú prestávku. Aké bolo hrať bez divákov? Ako keď idete na diskotéku a dídžejovi sa cestou pokazí auto.“

Mark Miller (tréner Hibernians): „Medzi oboma tímami bol veľký rozdiel. Trnava odohrala dobrý zápas a dosiahla výrazný výsledok, ktorý jej takmer zaručuje postup do ďalšieho kola. Som pri mužstve len dva týždne, tím sa dáva ešte dokopy. Nádeje na postup sú minimálne.“

Martin Mikovič (stredopoliar Trnavy, autor jedného gólu): „Zápas sme mali vo svojej réžii. V druhom polčase sme ešte potvrdili výrazný výsledok. Tambe sa uviedol solídne; verím, že bude prínosom.“

Myjavčania v Rakúsku zmierlivo

Futbalisti Spartaka Myjava remizovali v prvom predkole EL 1:1 s rakúskym tímom Admira Wacker Mödling.

Skóre duelu otvoril v 34. min macedónsky stredopoliar Eldis Bajrami, pozíciu Spartaka pred odvetným stretnutím vylepšil v 73. min vyrovnávajúcim gólom kapitán „kopaničiarov“ Tomáš Kóňa. Pre rekonštrukciu štadióna Admiry sa hralo v St. Pöltene. Odveta v Myjave je na programe o týždeň vo štvrtok 7. júla o 17.00 h.

Admira Wacker Mödling (Rak.) – Spartak Myjava (SR) 1:1 (1:0) – hralo sa v St. Pöltene
Góly: 34. Bajrami – 73. T. Kóňa, ŽK: 58. D. Toth, 64. Vastič – 27. Ostojič, 90. P. Sládek, 90.+ Marček, rozhodoval: Jovič (Chor.)
Zostava Myjavy: Matúš Hruška – Beňo, Ostojič, Machovec, Mehremič – Bílovský (89. Marček), T. Kóňa – E. Daniel, Duga (65. Š. Pekár), Kukoľ – Ľ. Kolár (64. P. Sládek)

Viac na túto tému: #Spartak Trnava #Spartak Myjava #FC Hibernians #Admira Wacker Mödling