Villarreal pokoril Liverpool v nadstavenom čase

Ukrajinský Šachtar Doneck vo svojom prechodnom domove Ľvove remizoval so španielskym FC Sevilla 2:2 vo štvrtkovom úvodnom stretnutí semifinále futbalovej Európskej ligy.

28.04.2016 23:10
Mario Gaspar Foto: ,
Mario Gaspar z Villarealu po nepremenenej šanci.

Andalúzania, ktorí sa pokúšajú o tretie prvenstvo v druhej najprestížnejšej kontinentálnej klubovej pohárovej súťaži za sebou a piate celkovo, viedli od 6. min zásluhou Vitola, ale domáci stihli otočiť vývoj zápasu už do polčasovej prestávky: v 23. min vyrovnal Marlos a o trinásť minút neskôr preklopil misky váh na ich stranu Taras Stepanenko. Osem minút pred koncom riadneho hracieho času však hosťujúci Kévin Gameiro premenil pokutový kop a stanovil nerozhodný výsledok.

Šachtar je víťazom poslednej edície s názvom Pohár UEFA (2008/2009). Sevilla v minulosezónnom finále premohla iného ukrajinského zástupcu Dnipro Dnipropetrovsk.

V druhom semifinálovom dueli španielsky FC Villarreal na vlastnej pôde zdolal anglický FC Liverpool najtesnejším rozdielom 1:0. Hneď v 5. min spálil Joe Allen veľkú príležitosti hostí, tí pykali v nadstavenom čase druhého dejstva. Po famóznej kombinačnej akcii skóroval striedajúci Adrián.

Nemecký tréner „červených“ Jürgen Klopp do základnej zostavy nezaradil kapitána slovenskej reprezentácie Martina Škrtela, ktorému nepomohla ani disciplinárna absencia Mamadoua Sakha. V strede obrany totiž dostala prednosť dvojica Kolo Touré – Dejan Lovren. Menované duo absolvovalo celý súboj, Škrtel ho presedel na lavičke náhradníkov.

Odvety sa odohrajú o týždeň vo štvrtok 5. mája o 21.05 h.

Šachtar Doneck (Ukr.) – FC Sevilla (Šp.) 2:2 (2:1)

Góly: 23. Marlos, 36. Stepanenko – 6. Vitolo, 82. Gameiro (z pok. kopu), ŽK: 89. Malyšev, 90.+ Srna – 27. Escudero, 40. Carrico, 48. Krychowiak, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)
Doneck: Piatov – Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily – Malyšev, Stepanenko – Marlos (90.+ Bernard), Kovalenko, Taison (90.+ Wellington) – F. Ferreyra (90.+ Eduardo)
Sevilla: Soria – M. Ferreira, Rami, Carrico, Escudero – Krychowiak, N'Zonzi – Vitolo, Banega, Konopľanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) – Gameiro

FC Villarreal (Šp.) – FC Liverpool (Angl.) 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Adrián, ŽK: 60. J. Costa (Villarreal), rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)
Martin Škrtel (Liverpool) sedel na lavičke náhradníkov.
Villarreal: Asenjo – Gaspar, Bailly (76. Musacchio), V. Ruiz, J. Costa – Pina, Soriano – J. Dos Santos (72. Castillejo), D. Suárez – Soldado (74. Adrián), Bakambu
Liverpool: Mignolet – Clyne, K. Touré, Lovren, Moreno – Allen, Lucas Leiva – Lallana, Milner – Firmino (90. Benteke), Coutinho (46. Ibe)

Viac na túto tému: #FC Liverpool #Villarreal