Manchester United vybuchol v Dánsku, Hamšíkovci prehrali s Villarealom

Futbalisti SSC Neapol aj so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom, ktorý absolvoval celý duel, prehrali vo štvrtkovom prvom stretnutí šestnásťfinále Európskej ligy na pôde FC Villarreal tesne 0:1. Španielskemu tímu dodal o čosi priaznivejšiu situáciu pred odvetou Denis Suárez gólom z priameho kopu v 82. min. Odveta bude 25. februára.

18.02.2016 21:12 , aktualizované: 23:22
FC Midtjylland Foto: ,
Radosť hráčov FC Midtjylland po góle do siete Manchestru United.

„Je zlé, že dostávame góly v záverečných minútach. Šťastím je, že ešte máme k dispozícii druhú časť tejto konfrontácie. Všetko teda zostáva otvorené. Je však zarmucujúce, že máme za sebou dva zápasy v krátkom časovom rozpätí, v ktorých sme si počínali dobre, ale napriek tomu sme zhodne neuspeli. Mrzí nás aj to, že sme v nich ani raz neskórovali. V tomto stretnutí sa to žiadalo o to viac, akú cenu by mohol mať presný zásah zo súperovho ihriska,“ povedal Hamšík pre televíznu stanicu Sky. Neapol v sobotu prehral v Serie A v Turíne s Juventusom 0:1 gólom z 88. min, v tabuľke Serie A klesol na druhú priečku o bod za svojho premožiteľa.

Veľkým prekvapením prvej kolekcie zápasov tohto dňa je prehra Manchestru United 1:2 na trávniku dánskeho FC Midtjylland v Herningu. Hostí bez Wayna Rooneyho poslal v 37. min do vedenia Memphis Depay, ale ešte v úvodnom polčase vyrovnal Pione Sisto a po zmene strán zavŕšil obrat Paul Onuachu.

ManUtd figuruje na piatej priečke v tabuľke Premier League o šesť bodov za štvrtým mestským rivalom ManCity a možno práve prípadný triumf v EL by preň mohol byť cestou, ako sa dostať do LM 2016/2017 vzhľadom na nové pravidlo o automatickej miestenke.

Vrásky holandského kouča Louisa van Gaala prehĺbilo zranenie kolena brankára Davida De Geu počas rozcvičky. Náhradník Sergio Romero predviedol tri bravúrne zákroky, inak to pre hostí mohlo byť ešte horšie. Midtjylland debutuje v takejto fáze na medzinárodnej scéne, nastúpil po dvojmesačnej súťažnej prestávke, čo vyvstalo z ligového systému jar – jeseň v Dánsku. Klub vznikol v roku 1999, keď Manchester United dosiahol treble Liga majstrov – Premier League – FA Cup.

„Je zložité vyrovnať sa s takou rozsiahlou maródkou, akú máme,“ povzdychol si Van Gaal na margo dvojciferného počtu hráčov mimo diania a dodal: „Musím uznať, že náš súper mal v druhom polčase navrch azda vo všetkých osobných súbojoch. Je to veľmi roztrpčujúce. Myslím si však, že stále máme šancu.“

Pred vlastnými fanúšikmi si dobrý základ na prienik do osemfinále druhej najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže utvorili Borussia Dortmund triumfom 2:0 nad FC Porto a FC Sevilla víťazstvom 3:0 proti FK Molde. V jednom zo šlágrov 1/16-finále remizoval AFC Fiorentina s Tottenhamom Hotspur 1:1. Okrem tohto nerozhodného výsledku sa zrodilo šesť triumfov hostiteľov.

Anderlecht Brusel (Belg.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 1:0 (0:0)
Gól: 68. Mbodji, rozhodoval: Ivan Bebek (Chor.)

Borussia Dortmund (Nem.) – FC Porto (Portug.) 2:0 (1:0)
Góly: 6. Piszczek, 71. Reus, rozhodoval: Luca Banti (Tal.)

AFC Fiorentina (Tal.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 1:1 (0:1)
Góly: 59. Bernardeschi – 37. Chadli (z pok. kopu), rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)

FC Midtjylland (Dán.) – Manchester United (Angl.) 2:1 (1:1)
Góly: 44. Sisto, 77. Onuachu – 37. Depay, rozhodoval: Artur Soares Dias (Portug.)

FC Sevilla (Šp.) – FK Molde (Nór.) 3:0 (1:0)
Góly: 35. a 49. F. Llorente, 72. Gameiro, rozhodoval: Gediminas Mažeika (Lit.)

AS Saint-Étienne (Fr.) – FC Bazilej (Švaj.) 3:2 (2:1)
Góly: 9. Sall, 39. Monnet-Paquet, 77. Bahebeck – 44. W. Samuel, 56. M. Janko (z pok. kopu), rozhodoval: Anastasios Sidiropoulos (Gréc.)

FC Villarreal (Šp.) – SSC Neapol (Tal.) 1:0 (0:0)
Gól: 82. D. Suárez, rozhodoval: Bas Nijhuis (Hol.)
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas.

FC Augsburg (Nem.) – FC Liverpool (Angl.) 0:0
Rozhodoval: David Fernández Borbalán (Šp.)
Martin Škrtel (Liverpool) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí.

Galatasaray Istanbul (Tur.) – Lazio Rím (Tal.) 1:1 (1:1)
Góly: 12. Sabri Sarioglu – 21. Milinkovič-Savič, rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

Olympique Marseille (Fr.) – Athletic Bilbao (Šp.) 0:1 (0:0)
Gól: 54. Aduriz, rozhodoval: Craig Thomson (Škót.)

FC Sion (Švaj.) – Sporting Braga (Portug.) 1:2 (0:1)
Góly: 53. P. M. Konaté – 13. Stojiľkovič, 61. Rafa Silva, ČK: 90. Vukčevič (Braga) po 2. ŽK, rozhodoval: Jevgen Aranovskij (Ukr.)
Lukáš Čmelík (Sion) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí.

AC Sparta Praha (ČR) – FK Krasnodar (Rus.) 1:0 (0:0)
Gól: 64. Juliš, rozhodoval: Slavko Vinčič (Slovin.)

Sporting Lisabon (Portug.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 0:1 (0:1)
Gól: 26. Bellarabi, ČK: 74. Semedo (Lisabon) po 2. ŽK, rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Šachtar Doneck (Ukr.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 0:0
ČK: 86. Kucher (Šachtar) po 2. ŽK, rozhodoval: Hüseyin Göcek (Tur.)

FC Valencia (Šp.) – Rapid Viedeň (Rak.) 6:0 (5:0)
Góly: 4. a 25. Santi Mina, 10. Parejo, 29. Negredo, 35. André Gomes, 89. Rodrigo De Paul, rozhodoval: Miroslav Zelinka (ČR)
Brankár Ján Novota (Rapid) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí.