Výhodu výhry má len Žilina. Trnava neudržala remízu, Slovan prehral 0:2

Futbalisti MŠK Žilina využili domáce prostredie a v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy zdolali Vorsklu Poltava 2:0 (1:0).

30.07.2015 21:11 , aktualizované: 21:35
Matej Jelič, Vadim Sapaj Foto: ,
Žilinčan Matej Jelič strieľa cez obrancu Poltavy Vadima Sapaja.
debata (10)

Ako jediný z troch slovenských zástupcov pôjdu do budúcotýždňovej odvety s víťazstvom. Spartak Trnava podľahol PAOK-u Solún 0:1 (0:0) a najhoršie dopadol bratislavský Slovan, ktorý prehral s tretím tímom ruskej ligy FK Krasnodar 0:2 (0:1).

Žilinčania nevyužili ani ďalšie šance, ale mali aj šťastie, pretože za stavu 1:0 prestrelil hosťujúci Kovpak z penalty (za Škriniarov faul) žilinskú bránku. MŠK sa ujal vedenia v 26. min Jeličovým gólom a v 73. min zvýšil Paur. V 88. min po faule na Paura za šestnástkou videl červenú kartu brankár Boguš. Keďže hostia už využili všetky striedania, na záverečné minúty sa postavil medzi žrde kapitán Dalka. V hektickom závere mohli domáci ešte zvýšiť, ale Pečovský nemieril presne.

Trnavčania mali výhodu presilovky celý zápas. Už v 2. min sa mohol dostať do šance Mikovič, nedovolene ho zastavil Vítor a videl červenú kartu. Trnavčania však z presilovky nič nevyťažili, zápas bol do prestávky celkom vyrovnaný a šance mali obe mužstvá. Spartak najväčšiu v závere prvého polčasu, keď Mikinič vo výbornej pozícii zblízka prestrelil.

Po prestávke boli aktívnejší domáci, hoci hrali o hráča menej. Nakoniec aj svoju prevahu využili, keď Lucas v 82. min prekonal Kamenára, ktorý prvý raz nastúpil po svojom návrate do Spartaka.

Slovanisti držali v Krasnodare nerozhodný stav celý prvý polčas, ale v nadstavenom čase inkasovali gól do šatne. Po priamom kope Granqvist prekonal hlavou z desiatich metrov Muchu. Domáci boli nebezpečenejší a platilo to aj po prestávke.

V 58. min prenikal v šestnástke Slovana Ari, po kontakte s Muchom spadol a rozhodca nariadil penaltu, premenil ju Mamajev. Potom mohol ešte Krasnodar zvýšiť, ale hostí podržal Mucha, v niektorých momentoch chýbalo málo, aby padol aj tretí gól. V predposlednej minúte zápasu sa hlavička Ariho odrazila od brvna.

Európska liga – 3. predkolo – prvé zápasy:

PAOK Solún (Gréc.) – FC Spartak Trnava (SR) 1:0 (0:0)
Gól: 82. Lucas Pérez, ŽK: 56. Lucas Pérez, 90. Tzavellas – 19. Martin Tóth, 38. Mikinič, 41. Vojtuš, 56. E. Sabo, 81. Kamenár, 86. Miloš Nikolič, 88. Janečka, ČK: 2. Miguel Vítor (PAOK), rozhodoval: Svein-Erik Edvartsen (Nór.)
PAOK Solún: R. Olsen – Miguel Vítor, Ricardo Costa, Tzavellas – Tziolis (73. K. Savvidis) – Kitsiou, Pelkas, Kace, MAK (78. Mystakidis) – Lucas Pérez, Koulouris (5. Skondras)
FC Spartak Trnava: Kamenár – Janečka, Greššák, Miloš Nikolič, Martin Tóth – Casado, E. Sabo – Mikinič, E. Halilovič (86. Baéz), Mikovič (20. Steinhübel) – Vojtuš (74. Harba)

Igor Tudor (tréner PAOK-u Solún): „Dnes to bol špecifický zápas. Deväťdesiat minút sme hrali v oslabení. Všetko, čo sme mesiac usilovne trénovali, sa po dvoch minútach úplne zmenilo. Nebolo to ľahké, chvíľu sme boli dosť zmätení. Gratulujem však mojim hráčom. Páčila sa mi ich mentalita. Bránili všetci spolu a vpredu predviedli veľmi dobré veci.“

Juraj Jarábek (tréner Spartaka Trnava): „Inkasovaný gól nás mrzí. Výsledok 0:1 je však do odvety dobrý a dáva nám nádej. V odvete sa pobijeme o postup. PAOK má vynikajúce mužstvo, ale urobíme všetko preto, aby sme postúpili do play-off EL. V dnešnom futbale hra v početnej nevýhode o jedného hráča neznamená veľa. Súperove mužstvo má obrovskú kvalitu. Napriek tomu sme aj my mali šance. Keby pred koncom prvého polčasu Tomáš Mikinič premenil svoju príležitosť, mohlo byť všetko inak, ale na ‚keby‘ sa nehrá. Sila gréckeho mužstva je nielen v ofenzíve. Doma urobíme všetko, čo bude v našich silách. Budeme hrať útočne. S PAOK-om by to možno nespravilo nič, ale nám momentálne chýba päť dôležitých hráčov.“

FK Krasnodar (Rus.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ A. Granqvist, 59. Mamajev (z pok. kopu), ŽK: 56. Mamajev, rozhodoval: Halis Özkahya (Tur.)
Krasnodar: Dikaň – Jedrzejczyk, R. Sigurdsson, A. Granqvist, Kalešin – Gazinskij (81. Strandberg) – Smolov (62. Laborde), Mamajev (68. Ahmedov), M. Pereyra, Wánderson – Ari
Slovan: Mucha – Kotula, D. Hudák, Saláta, Podaný – Sekulič, M. González (80. Štefánik) – K. Mészáros (60. Oršula), Milinkovič, A. Zreľák (73. F. Kubík) – Vittek

Oleg Kononov (tréner Krasnodaru): "Dali sme dva góly, mohli sme aj viac, ale s víťazstvom 2:0 sme spokojní. Slovan bol kvalitným súperom, ktorý si tiež utvoril šance. Podarilo sa nám udržať čisté konto, čo je pred odvetou veľmi dôležité. O postupe sa rozhodne až v Bratislave.“

Dušan Tittel (tréner Slovana): "Hráčov sme pripravovali na ťažký zápas s výborným súperom, čo sa len potvrdilo. Víťazstvo domácich o dva góly je vzhľadom na priebeh spravodlivé. Domáci boli lepší, vypracovali si viac šancí. Mrzí ma, že proti takému kvalitnému tímu sme oba góly dostali zo štandardných situácií a že z našich príležitostí sme nestrelili ani jeden gól, ktorý by bol pre nás veľmi dôležitý do odvety. Na to, že defenzíva nastúpila vo veľmi improvizovanom zložení, to zvládla celkom dobre. Situácia bola kritická predovšetkým v strede poľa, Mauro González či Boris Sekulič, ktorý prvýkrát nastúpil na poste defenzívneho stredopoliara, ma však výkonmi príjemne prekvapili. Nechcem však vyzdvihovať jednotlivcov. V našom tíme boli aj ďalšie dobré výkony. Ako som však už povedal, súper bol lepší.“

MŠK Žilina (SR) – Vorskla Poltava (Ukr.) 2:0 (1:0)
Góly: 26. Jelič, 73. Paur, ŽK: 13. Paur, 38. Káčer, 43. Škriniar – 13. Dallku, 22. Skľar, 35. Kovpak, 42. Sapaj, 50. Šinder, ČK: 90. Boguš (Poltava), rozhodoval: Marijo Strahonja (Chor.), 4757 divákov
MŠK Žilina: Volešák – Mabouka (20. Špalek), Vavro, Škriniar, Letič – Pečovský – Paur, Káčer, Bénes (90.+ Škvarka), J. Mihalík (83. William Alves de Oliveira) – Jelič
Vorskla Poltava: Boguš – Sapaj, Dallku, J. Tkačuk, Siminin – Tursunov, Skľar (85. A. Tkačuk), Česnakov, Gromov (77. Barulovič) – Kovpak (80. Barannik) – Šinder

10 debata chyba
Viac na túto tému: #mšk žilina #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava #PAOK Solún #FK Krasnodar #Vorskla Poltava