Skvelý Hamšík začal druhú stovku gólov, Neapol si zgustol na Wolfsburgu

Futbalisti SSC Neapol si vytvorili aj vďaka dvom gólom Mareka Hamšíka, ktorého prvý presný zásah bol jubilejným stým v súťažných zápasoch na klubovej úrovni, dobrú východiskovú pozíciu pred domácou odvetou štvrťfinále Európskej ligy s Wolfsburgom.

16.04.2015 22:17 , aktualizované: 23:04
Marek Hamšík, Dries Mertens Foto: ,
Marek Hamšík sa teší zo svojho 100. seniorského gólu na klubovej úrovni so spoluhráčom z Neapola Driesom Mertensom.

Na pôde bundesligistu vyhral tím Serie A nečakane vysoko 4:1. Wolfsburg utrpel najvyššiu domácu prehru počas účinkovania v pohárovej Európe. Tréner Neapola Rafael Benítez dostal pekný dar k štvrtkovým 55. narodeninám.

Stý gól Mareka Hamšíka medzi seniormi

Hamšík sa zaradil do klubu „stovkárov“ v 23. min, keď zvýšil vedenie Neapolčanov na 2:0. Dvadsaťsedemročný stredopoliar potom po prestávke začal aj druhú stovku gólov na seniorskej klubovej úrovni. Hamšík raz skóroval v drese Slovana Bratislava, tucet gólov dal v predchádzajúcom pôsobisku v Brescii a za Neapol, kde účinkuje od roku 2007, si pripísal už 88 gólov.

„Podali sme skvelý výkon. Podobný výsledok sme vôbec nečakali. Mohli sme pokojne dosiahnuť aj viac. Škoda, že sme inkasovali ten jeden gól, na druhej strane sme dali štyri. Môj výkon budú hodnotiť iní, ja osobne som spokojný. Ešte stále nie sme na konci, čaká nás ešte odvetný zápas. Až po ňom sa bude vedieť, kto postúpi do ďalšieho kola,“ povedal v rozhovore pre televíznu stanicu Mediaset Premium po zápase Hamšík.

Hamšík zvyšuje na 3:0 pre Neapol

Štvornásobný a úradujúci najlepší futbalista SR (2009, 2010, 2013, 2014) Hamšík strelil v tejto sezóne 11 gólov (päť v najvyššej súťaži Serie A, štyrikrát skóroval v Európskej lige, raz bol úspešný v Lige majstrov a Talianskom pohári), spoluhráčom naservíroval 11 prihrávok na gól. Hamšík hral vo štvrtok s kapitánskou páskou. Prvýkrát od augusta 2013 dal gól vo dvoch zápasoch po sebe, v nedeľňajšom zápase 30. kola Serie A proti Fiorentine skóroval raz.

Obhajca trofeje zo Sevilly otočil v druhom polčase súboj so Zenitom Petrohrad. Ruský tím viedol po polhodine hry zásluhou Riazanceva, domáci v druhom dejstve zapli na vyššie obrátky a Baaca a Denis Suárez strhli výhru na ich stranu. Na Olympijsokm štadióne v Kyjeve stratilo domáce Dynamo s Fiorentinou výhru v nadstavenom čase. O jediný presný zásah domácich sa postaral v 36. min Lens, v druhej minúte nadstaveného času vyrovnal na konečných 1:1 Babacar. Belgický klub FC Bruggy sa rozišiel s Dniprom Dnipropetrovsk bez gólov.