Slovan si spravil v Európe hanbu! V Berne prehral vysoko 0:5

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom dueli 1. kola I-skupiny Európskej ligy vo švajčiarskom Berne s domácim tímom Young Boys presvedčivo 0:5 (0:2).

18.09.2014 20:46 , aktualizované: 23:18
Renato Steffen, Dušan Perniš Foto: ,
Dušan Perniš sa márne naťahoval za loptou, ktorá z hlavy Renata Steffena zamierila do bránky.
debata (35)

O góly „mladých chlapcov“ sa na umelej tráve postarali na Stade de Suisse v prvom polčase český legionár Jan Lecjaks a Renato Steffen, po zmene strán pridali ďalšie tri presné zásahy kapitánovi „belasých“ Dušanovi Pernišovi aj Raphael Nuzzolo ako aj striedajúci Adrian Nikci i Guillaume Hoarau.

Slovan robil chyby najmä v obrannej činnosti, mal však aj smolu: pokusy Halenára, Grendela i Kolčáka skončili na konštrukcii bránky YB Bern.

Zápas sme sledovali online

Slovenský majster nastúpi v 2. kole I-skupiny EL doma na Pasienkoch vo štvrtok 2. októbra o 19.00 h proti talianskemu tímu SSC Neapol, v ktorého drese účinkuje aj slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Európska liga vo futbale 2014/2015 – 1. kolo hlavnej fázy – štvrtkový výsledok:

Young Boys Bern (Švaj.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 5:0 (2:0)
Góly: 5. Lecjaks, 29. Steffen, 63. Nuzzolo, 80. Nikci, 90.+ Hoarau, ŽK: 76. Steffen – 32. Grendel, 60. Kolčák, 89. L. Peltier, 89. Jakúbek, rozhodovali: Kučin – Beľskij, Chodin (všetci Kaz.)
Young Boys Bern: Mvogo – Hadergjonaj, Rochat, von Bergen, Lecjaks – S. Sanogo, Bertone – Steffen (79. Nikci), Costanzo (64. Juja Kubo), Nuzzolo – Afum (70. Hoarau)
Slovan: D. Perniš – Čikoš, Hudák, Gorosito, Kolčák – Grendel (63. Milinkovič), Lásik – K. Mészáros (71. I. Žofčák), Halenár (76. Jakúbek), F. Kubík – L. Peltier

Slovan bez Vitteka, Soumaha, Jablonského, Štefánika a so Žofčákom a Milinkovičom na lavičke náhradníkov začal veľmi zakríknuto. Domáci boli aktívnejší a dvakrát pohrozili defenzívnym radom „belasých“. Tá nepracovala spoľahlivo a už v 5. min zákonite prišiel trest: český ľavý obranca Lecjaks sa predral cez Lásika i Hudáka a s pomocou pravej žrde prekonal Perniša – 1:0.

Úradujúci slovenský majster sa však spamätal z rýchleho gólu a Halenár bombou opečiatkoval v 17. min ľavú žrď Mvogovej svätyne. Onedlho vyhral stopér Rochat súboj s kapitánom Pernišom, no hlavičkoval len nad jeho bránku. V 28. min chybu v defenzíve hosťujúceho mužstva a následné prečíslenie nevyužil stredopoliar Costanzo. O minútu neskôr však odcentroval Hadergjonaj a Steffen hlavou namieril presne – 2:0.

Bratislavský tím mohol odchádzať do kabín na polčasovú prestávku predsa len spokojnejší, ale Grendel napálil v 43. min loptu iba do brvna.

Po zmene strán strelil Halenár v 54. min zblízka kontaktný gól, už predtým však kazašskí arbitri odpískali ofsajd. Potom nevyužil ideálnu príležitosť domáci útočný hrot z Ghany Afum, ale v 63. min nikým neatakovaný Nuzzolo poslal poľahky a s prehľadom loptu do siete hostí – 3:0.

zväčšiť Radosť hráčov Bernu po treťom góle. Foto: Reuters, RUBEN SPRICH
Slovan, Young Boys Radosť hráčov Bernu po treťom góle.

Hráči Slovana mali aj smolu, tretíkrát trafili konštrukciu bránky YB Bern: Kolčák trafil pravú žrď.

Tréner hostí František Straka poslal na trávnik Milinkoviča i Žofčáka, zníženie nepriaznivého stavu neprichádzalo. Naopak, v 80. min napriahol striedajúci Nikci a jeho Čikošom tečovaná strela skončila po štvrtý raz za Pernišovým chrbtom. Presvedčivé víťazstvo švajčiarskeho tímu na 5:0 ešte prikrášlil striedajúci Hoarau v nadstavenom čase.

Hlas:

František Straka (tréner Slovana Bratislava): „Naša prehra je zaslúžená, aj keď príliš krutá. Šance sme si utvorili aj my, tri razy sme nastrelli žrď. Náš výkon však bol veľmi zlý, čo ma veľmi mrzí aj kvôli fanúšikom, ktorí cestovali na tento zápas do Bernu. To, čo sme si vybojovali v kvalifikácii Ligy majstrov, sme teraz zahodili v jednom zápase. Musíme sa postarať o to, aby sa to už nezopakovalo.“