Trnava remizovala s Zürichom 1:1, ale nepostúpila

Futbalisti slovenského tímu FC Spartak Trnava nepostúpili do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA.

28.08.2014 22:36
Spartak Trnava, Dobrivoj Rusov Foto: ,
Brankár Trnavy Dobrivoj RUsov zasahuje pred Aminem Chermitim.

Trnavčania remizovali vo štvrtkovej odvete play-off so švajčiarskym klubom FC Zürich 1:1 (0:1) a v dvojzápase s týmto súperom prehrali s celkovým skóre 2:4. Prvý gól odvetného stretnutia, ktoré sa hralo v St. Gallene, strelil v 48. min tuniský kapitán domácich Yassine Chikhaoui.

Domáci potom z viacerých šancí ďalšie góly nepridali. V nadstavenom čase sa dočkali Trnavčania, keď na 1:1 vyrovnal tečovanou strelou striedajúci Nikolas Špalek.

Slovenský futbal bude pri piatkovom žrebe skupinovej fázy Európskej ligy zastupovať Slovan Bratislava.

FC Zürich (Švaj.) – FC Spartak Trnava (SR) 1:1 (0:0)
Góly: 48. Chikhaoui – 90.+ Špalek, ŽK: 54. Siva, 85. Jendrišek, 89. Janečka (všetci Trnava), rozhodovali: Madden – Chambers, Stevenson (všetci Škót.)
FC Zürich: D. Da Costa – P. Koch, Kecojevič, Djimsiti – Buff (78. F. Rodríguez), Yapi-Yapo, Rikan, Schönbächler (83. M. Brunner) – Chiumento – Chikhaoui (69. Etoundi), Chermiti
Trnava: Rusov – Siva, Bortel (74. Soungole), Martin Tóth, Čonka – Janečka, Casado – Schranz (51. K. Kuzma), Cléber (56. Špalek), Jendrišek – Mikovič

Prvý polčas sa niesol v opatrnom tempe. Domácim to stačilo na udržanie postupového náskoku a Trnavčanom chýbal lepší pohyb a moment prekvapenia. V 20. min zaujala ruka domáceho stopéra Kecojeviča pri akcii Mikoviča, ale zostala rozhodcom nepovšimnutá. Najväčšia a zrejme aj jediná väčšia šanca I. polčasu sa zrodila po necelej polhodinke, keď stredopoliar FC Zürich Rikan napálil loptu z pár metrov len do brankára Trnavy Rusova.

Z druhého polčasu ubehli len tri minúty, keď sa futbalovejší Zürišania dočkali gólu. Sieť za Rusovom rozvlnil strelou z hranice šestnástky kapitán Chikhaoui. Tréner Trnavčanov Jarábek reagoval dvojnásobným striedaním, ale domáci mohli pridať v rýchlom slede ďalšie dva góly. Po nebezpečných pokusoch Chermitiho sa však vyznamenal Rusov.

V 66. min po sóle napriahol kapitán Trnavy Janečka, ale brankár Da Costa si s jeho pokusom poradil. V 82. min sa neujala ani strela ľavačkou v podaní Jendriška. O niečo neskôr mohlo byť 2:0, ale loptu smerujúcu do prázdnej bránky vykopol v poslednej chvíli jeden z obrancov hostí.

Trnava predsa len strelila gól. V nadstavenom čase sa presadil iba 17-ročný talent Špalek. Po všetkých stránkach lepší Zürich napriek tomu bez väčších problémov postúpil do skupinovej fázy EL.

Hlas:

Juraj Jarábek (tréner FC Spartak Trnava): „Škoda prvého zápasu, kde sme hrali krajší futbal, ale prehrali sme. V odvete sme uhrali dobrý výsledok. Zvolili sme defenzívnu taktiku, keďže sme už poznali silu Zürichu. Chceli sme dať v prvom polčase gól, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Súper sa dostal do vedenia po našej ľahkej chybe, v závere sa nám podarilo vyrovnať Špalekom. Postúpilo lepšie mužstvo, ale celkovo sme zanechali dobrý dojem v Európskej lige. Z ôsmich zápasov sme prehrali iba jeden, z toho u súperov ani raz.“

Viac na túto tému: #Spartak Trnava #FC Zürich