CSKA Moskva doma s Haifou zaváhalo

Futbalisti CSKA Moskva len remizovali v prvom zápase šestnásťfinále Pohára UEFA s Maccabi Haifa 0:0. Hralo sa vo Vladikavkaze, pretože v Moskve sú veľké mrazy. Darilo sa aj ďalšiemu izraelskému klubu Hapoelu Tel Aviv, ktorý zdolal na domácej pôde Glasgow Rangers 2:1.

14.02.2007 23:08

Izraelský Hapoel Tel Aviv odštartoval vyraďovaciu fázu súťaže pomerne nečakanou výhrou 2:1 nad škótskym celkom Glasgow Rangers. Na precízne zahraný priamy kop domáceho Salima Toemu z konca prvého polčasu síce krátko po pauze odpovedal dorážkou Nacho Novo, ale štvrť hodinu pred koncom rozradostil izraelských fanúšikov Barukh Dego. Slovenský reprezentant Filip Šebo v službách Rangers sa na ihrisko nedostal.

Postupu do ďalšieho kola sa výrazne priblížili favorizované nemecké Brémy, ktoré nedali na domácom štadióne šancu holandskému Ajaxu Amsterdam. Základom hladkého víťazstva Werderu 3:0 bolo vylúčenie hosťujúceho Olafa Lindenbergha už po 24 minútach hry. Presilovku Brémy zúžitkovali až po výmene strán, kedy sa v krátkom slede po rohových kopoch trafili Per Mertesacker a Brazílčan Naldo. Tretí gól pridal zdecimovanému súperovi necelých dvadsať minút pred záverečným hvizdom Torsten Frings.

Leverkusen v divokom zápase prestrieľal anglický Blackburn 3:2, keď dlho držal sľubné dvojgólové vedenie, o ktoré ho ale štyri minúty pred koncom pripravil Nonda.

Bez podpory svojich fanúšikov v hľadisku sa nedarilo talianskemu Livornu. Štrnásty tím Serie A musel pre bezpečnostné opatrenia na Apeninskom poloostrove odohrať duel so španielskym Espaňolom Barcelona za zavretými dvermi štadiónu Picchi a možno i preto prehral 1:2.

Darilo sa francúzskemu Parížu St. Germain, ktorý spravil veľký krok k postupu do ďalšieho kola po víťazstve 2:0 na ihrisku gréckeho tímu AEK Atény. V hodine dvanástej zachraňovala výhru portugalská Benfica Lisabon, ktorú v súboji s Dinamom Bukurešť spasil v predposlednej minúte striedajúci Fabrizio Miccoli.

Pozíciu čierneho koňa súťaže potvrdil holandský Alkmaar, ktorý uhral pred odvetou nádenú remízu 3:3 na horúcej pôde tureckého Fenerbahce Istanbul. Hostia, ktorým chýbal kapitán Šota Arveladze a brankár Khalid Sinouh, sa po hodine hry dostali v rozpätí dvoch minút do vedenia 3:1. O to ich však vzápätí pripravili Tuncay Sanli a svojim druhým gólom v zápase Tümer Metin.

Pohár UEFA, 1. zápasy šestnásťfinále:

CSKA Moskva – Maccabi Haifa 0:0
rozhodoval: Darko Ceferin (Slovin.)

Šachťor Doneck – AS Nancy 1:1 (0:0)
Góly:
84. Srna – 81. Fortune, rozhodoval: Athanassios Briakos (Gréc.), ČK: 90. Tymoščuk (Šachťor) – po 2. ŽK

Bayer Leverkusen – Blackburn Rovers 3:2 (2:1)
Góly:
18. Callsen-Bracker, 43. Ramelow, 56. Schneider  – 39. Bentley, 86. Nonda, rozhodoval: Pieter Vink (Hol.)

Fenerbahce Istanbul – AZ Alkmaar 3:3 (1:1)
Góly:
28. a 75. Metin, 66. Tuncay – 15. De Zeeuw, 62. Boukhari, 63. Jenner, rozhodoval: Eduardo Itturalde Gonzalez (Šp.)

Hapoel Tel Aviv – Glasgow Rangers 2:1 (1:0)
Góly:
42. Toema, 76. Dego – 54. Novo, rozhodoval: Pedro Proenca Oliveira Alves Garcia (Portug.), Filip Šebo (Rangers) na zápas nenastúpil

Werder Brémy – Ajax Amsterdam 3:0 (0:0)