Arsenal, Chelsea, ManU aj Liverpool vyhrali, 'The Blues' prekonali rekord

V zápasoch 16. kola anglickej ligy sa darilo favoritom. Chelsea Londýn vyhrala na trávniku Boltonu pohodlne 2:0. Chelsea sa postarala v tomto stretnutí o rekordný zápis. V aktuálnej sezóne zvíťazila na ihrisku súpera už jedenásty raz v rade, čo je nový rekord v rámci všetkých najvyšších anglických futbalových súťaží. Doteraz bola spoludržiteľom tohto rekordu s Tottenhamom, ktorý v roku 1960 vyhral vonku 10 duelov v rade.

06.12.2008 18:21 , aktualizované: 20:40
Arsenal Londýn Foto:
Emmanuel Adebayor (vľavo) sa gólom zaslúžil o víťazstvo Arsenalu nad Wiganom.

Hostia mali od začiatku zápasu prevahu a prvý gól strelili už v 9. minúte. Po výbornom centri Bosingwu sa hlavou presadil Nicolas Anelka. Ešte krajší bol druhý presný zásah. Domáci nedokázali odkopnúť loptu do bezpečia, tá sa dostala k Portugalcovi Decovi, ktorý ju krásnymi nožničkami poslal do siete.

Prvý Liverpool si poradil s predposledným Blackburnom 3:1. Všetky góly padli v druhom dejstve. Najprv sa v 69. minúte trafil Alonso, druhý gól strelil Yussi Benayoun. Domáci v 89. minúte ešte znížili vďaka Cruzovi, no posledné slovo mali opäť „The Reds“, presadil sa kapitán Gerrard.

Tri body vybojovali aj hráči londýnskeho Arsenalu, na domácom štadióne zdolali Wigan 1:0 vďaka gólu Emmanuela Adebayora zo 16. minúty. Hull City vyhral nad Middlesbrough 2:1, Newcastle premárnil dvojgólový náskok a so Stoke City remizoval 2:2 a po jednom bode získali aj Fulham s Manchestrom City za remízu 1:1.

V poslednom zápase vyhral Manchester United nad Sunderlandom najtesnejším výsledkom 1:0. „Red Devils“ mali počas celého zápasu obrovskú prevahu a vypracovali si množstvo príležitostí, no 90 minút nevedeli nájsť recept na brankára hostí Martina Fülüpa. Ten kapituloval až v prvej minúte nadstaveného času. Spoza šestnástky vypálil Carrick, jeho strelu tečoval Edwards do tyčky a odrazenú loptu poslal do siete srbský obranca Nemanja Vidič.

Hull – Middlesbrough 2:1 (0:0)
Góly: 82. Turnbull (vlastný), 85. King (z 11m) – 79. Sanli, ČK: 89. Wheater (Middl.)

Newcastle – Stoke 2:2 (2:0)
Góly: 8. a 24. Owen – 60. Sidibe, 90. Faye

Manchester United – Sunderland 1:0 (0:0)
 Gól: 90+1. Vidič